Založ si blog

Všade je plno špiny, no málokto si najprv zametá pred vlastným prahom

Typické pre mnohých ľudí. Vidia smietku v očiach svojho suseda, no vo svojich ani veľké brvno. A táto vlastnosť je ešte viac viditeľná v politike. Príkladov či už za minulej vlády alebo aj tejto by sa našlo celkom dosť. Najnovšie zaráža  postup poslancov Európskeho parlamentu, ktorý v Štrasburgu prijali uznesenie kritizujúce návrh novely Trestného zákona predložený vládou Roberta Fica. Rezolúciu si vyžiadali slovenskí   europoslanci , zapredanci. Hlasovali za ňu  Vladimír Bilčík, Peter Pollák,  Eugen Jurzyca , Ivan Štefanec, Martin Hojsík, Michal Wieczik,  Jozef Mihál a Lucia  Ďuriš Nicholsonová. Poslanci v rezolúcii vyjadrili „hlboké znepokojenie nad neodôvodneným využívaním zrýchleného legislatívneho procesu zo strany slovenskej vlády“, ktorý podľa nich znemožňuje „zmysluplnú verejnú diskusiu a riadny demokratický proces“. Opozičné KDH sa hoci pozde, predsa len prebudilo, lebo : „Sme suverénny štát a naše problémy musíme zvládať riešiť doma, nech je pri moci ktokoľvek,“ povedala ešte pred schválením rezolúcie Anna Záborská  Podľa poslankyne „europoslanci steh po stehu šijú izoláciu Slovenska. Podobnými krokmi Európsky parlament postupoval proti Poľsku i Maďarsku“. KDH sa teda konečne spamätalo a nesúhlasí s tým,  aby Európsky parlament zasahoval do vnútropolitického boja súvisiaceho s rušením ÚŠP a novelou Trestného zákona. Predsedníctvo strany vyzvalo svojich europoslancov, aby za rezolúciu o reforme na Slovensku nehlasovali. Ale Ivan Štefanec za ňu predsa len hlasoval.  Majerský sa vyjadril, že  Slovensko je suverénnym štátom EÚ a európske zmluvy určujú jasné mantinely pravidiel. „KDH je zásadne proti, aby sa v Bruseli prijímali podobné rezolúcie, aká je dnes na stole v Európskom parlamente.

Celý ten cirkus má na svedomí terajšia opozícia , ktorá ani nemá právo nazývať sa slovenskou. A ostatní europoslanci? Asi zabúdajú na to svoje brvno v oku. To, čo sa deje teraz v Európe napríklad aj výzvy na pomoc pre Ukrajinu pod heslom Prednosť má vojna na Ukrajine, najesť sa môžete neskôr , je snahou o prekrytie velikánskych vnútorných problémov jednotlivých štátov , to je to povestné brvno, ktoré  nechcú kompetentní vidieť . Mementom je rozsiahle  farmárske povstanie, ktoré sa šíri rýchlosťou blesku. Najprv Nemecko , teraz Francúzsko a postupne sa pridajú ďalší. Lebo svetu a zvlášť  Európe  vládnu ľudia, ktorí na svoje miesta nepatria. Riadia svoje krajiny  zle, nezodpovedne a vedú ich do záhuby.  

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:18

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375660x
Priemerná čítanosť článkov: 4466x

Autor blogu

Kategórie