Založ si blog

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne  a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je  jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté  bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté  v zahraničí. Lebo má charakter.  Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte predtým za  Zelenským a  povedal mu , že Európa trpí kvôli Ukrajine .Pravda, Zelenskému to môže byť jedno, veď neľutuje ani vlastných , nieto  Európanov. Ale možno mu Orbán zasial aspoň maličké semienko do hlavy, napokon, Zelenskyj v poslednej dobe začína  uvažovať o prímerí. Stále sa síce správa ako trucovitý chlapec, ktorý nechce vidieť realitu a v zlosti či zúfalstve ničí všetko okolo seba.  Lenže čoraz častejšie sa už hovorí aj o vyjednávaní a o „spravodlivom mieri“. Ale čo to je spravodlivý mier? Iba nerozumný pochabý  človek si pod tým predstavuje, že sa Rusko vzdá dobytých území  včítane Krymu , zvlášť keď víťazstvá  boli vykúpené ruskou krvou. Naopak, mysliaci ľudia vidia, že každým dňom sa Ukrajina zmenšuje, takže je v jej záujme čím skôr sa posadiť za rokovací stôl. Je dobré , že Orbán chce byť sprostredkovateľom  a ideálne by bolo, keby v USA nastúpil Trump . Ten  má totiž údajne  v pláne ponechať na   európskom území len americký jadrový arzenál a amerických vojakov z Európy stiahnuť.

Orbán a Fico plus Pellegrini. Všetci traja vedia, že vojna je porušením medzinárodného práva, že Rusko napadlo Ukrajinu. Ale vedia aj, že je to záležitosť  Ruska a Ukrajiny , nie naša. To iba  médiá vytvárajú vojnovú propagandu, vymývajú ľuďom mozgy a strašia Ruskom. Tie isté médiá , ktoré na druhej strane  klamú o ukrajinských úspechoch a žiadajú stále väčšiu a väčšiu pomoc pre Ukrajinu. Ľudia v Európe si vojnu neželajú, o čom svedčí rúcanie sa starých  systémov. A napriek tomu, že to je týmto trom  politikom jasné, a Fico sa sám vyjadril, že Rusi si Krym nedajú, v Bruseli nehovorí takto priamo a takisto je tomu v prípade  Pellegriniho.   Ten teraz v Poľsku  vyhlásil, že ruská agresia proti Ukrajine je nevyprovokovaná, že slovenské zbrojovky budú naďalej produkovať muníciu pre Ukrajinu a že Slovensko je pripravené hostiť vyšší počet vojakov armád NATO. Veľké  sklamanie pre mnohých voličov. Agresia bola vyprovokovaná. Vyprovokoval ju prevrat v  roku 2014 , Majdan  , ktorý Západ podporil  a takisto nedodržiavanie minských dohôd.

Na záver citujem E. Chmelára:  

A ešte je tu jedna vec. Žijeme v ťažkých časoch, v ktorých bude nevyhnutné po predchádzajúcich vládach zachraňovať ekonomiku. Voliči vzhľadom na charakter súčasnej opozície odpustia vláde všeličo. Odpustia jej aj nepopulárne sociálne opatrenia. Odpustia jej azda aj papalášske správanie v ojedinelých prípadoch. Ale neodpustia jej, ak ich zradí v tých základných parametroch očakávaných zmien, pre ktoré jej dali ešte jednu šancu. Lebo oklamať možno len raz. S Tomášom Tarabom sa možno nezhodnem v jeho predstavách o ochrane prírody. Ale v jednej veci budeme vždy spojenci. Keď sa dištancoval od dvojtvárneho prístupu k predaju munície, na otázku novinára, prečo nesúhlasil s komerčnými dodávkami, povedal: „Nepodporujem zbrojenie.“ To, že išla za touto vetou bodka, považujem za zásadnú vec. Tí, ktorí chcú naozaj mier na Ukrajine, sa musia sústrediť na jeho dosiahnutie, nie na nezmyselné kľučkovanie, pre ktoré ich v Bruseli budú považovať za „troublemakerov“ a doma za zradcov.

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Celé dni žijú v strachu

01.07.2024

Pán Z. si veľmi dlho dobre plnil domáce úlohy , no zdá sa, že čas jeho podpory sa stále viac a viac skracuje. Keď si pozrel najnovšie video duelu Bidena s Trumpom, to mu na nálade takisto nepridalo. Pochopil, že sa blíži koniec. Ale stále má ešte silu vzdorovať. Aj keď zbytočne. Kládol si vôbec niekedy otázku, aký strach prežívajú [...]

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496179x
Priemerná čítanosť článkov: 4238x

Autor blogu

Kategórie