Založ si blog

O čom je v skutočnosti referendum?

Určite nie o Ficovi , akokoľvek nás tým strašia. Je o tom, či sa už konečne Slováci prebudili  alebo dajú so sebou naďalej  manipulovať a len ticho šomrú doma alebo v krčme pri  poháriku pálenky. Ak bude úspešné, poslanci  budú pod tlakom , neodvážia sa ísť proti národu. Ak nebude úspešné, koalícia to bude brať ako signál, že národ je stále dosť slabý ,  a tak si  s ním zase môže robiť hókusy – pokusy. A povedzme si, že zaslúžene. Referendum  bude teda vypovedať o Slovákoch .Či dokážu  akceptovať čokoľvek. .Referendum  nie je  o rozhodnutí o predčasných voľbách. Hlasovať sa má len o tom, či sa zmenou Ústavy SR umožní rozhodovanie o prípadných predčasných voľbách. Alebo nie.

Nielen na Slovensku , ale aj v iných štátoch v dobe globalizácie prestáva fungovať  zastupiteľská demokracia. Politici  nezastupujú národné záujmy ,ale idú proti nim. Práve preto je dôležité ukázať , že existuje možnosť odvolať volených zástupcov. Ak  neslúžia svojmu národu , ale ho naopak ešte ožobračujú.  

U nás sa to začalo zvrhávať v čase covidu, keď sa ľudia začali báť , siahli nám na  základné práva a slobody.

Takže žiadne medzi neexistuje. Ten, kto pôjde  na referendum a zaškrtne áno , jasne hovorí, že má dosť tohto  chaosu, marazmu  a že chce zmenu. Všetci ostatní  nech to zaobaľujú do akýchkoľvek vznešených a pekných slovíčok, sú tí,  ktorým tento nedemokratický  režim  v podstate vyhovuje.

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 07:54

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375643x
Priemerná čítanosť článkov: 4466x

Autor blogu

Kategórie