Založ si blog

Priesvitný Heger

Dnes som čítala jeden veľmi dobrý a vtipne napísaný komentár. Podelím sa s vami o pár vybratých   myšlienok.-„ To, čo tu predvádzajú Heger s Naďom, je neuveriteľne nízke. Pravidlá aj základná slušnosť hovoria, že kto je odvolaný, má odísť. A ak sa ďalej nerušene lepí k stoličke, treba ho vyviesť.Skúsme si predstaviť, že parlament odvolal Ficovu vládu. Krátko nato Fico s Kaliňákom nabehnú pred kamery a vysvetľujú, že hľadajú podpisy poslancov pre pokračovanie Ficovej vlády. V tom istom parlamente, ktorý ich odvolal…Nešlo by to.

Presne to isté by malo platiť o Hegerovi.

Ak by bol Heger alfa samec, boli by namieste obavy a obvinenia z uzurpácie moci.  Pri Hegerovi to však neplatí. Jeho pokusy držať v rukách moc aj po odvolaní nie sú nebezpečné ani drzé. Sú len neuveriteľne úbohé a otravné..

Hegerovi treba uznať, že má jednu pozoruhodnú vlastnosť. Je priesvitný. Vždy, keď sa na neho pozriete, vidíte len toho, kto stojí za ním.Od roku 2020 do konca roka 2022 to bol Matovič. Krátko po odvolaní Hegerovej vlády bolo za „premiérom“ vidieť Sulíka.Sulík po páde vlády Hegerovi povedal, že by vedel podporiť pokračovanie, respektíve reštart veľkej koalície. Sulíkove motívy pritom neboli strategické, ale čisto záchranárske. Keď Sulík videl, že jeho rukou padla ďalšia (tretia) vláda, pocítil hlboko v hrdle hrču. A skúšal seba, stranu aj verejnosť presvedčiť, že sa nestalo nič fatálne, veď vláda po poverení prezidentkou pokračuje, SaS ju vlastne nerozbila.Ďalším mužom, ktorého uvidíme v pozadí, keď sa pozrieme na Hegera, je minister obrany Naď. Chcel by pokračovať do roku 2024. A Heger to má zariadiť. Podobne je na tom Budaj. A nakoniec: pri pohľade na priesvitného Hegera uvidíme v pozadí aj ďalšiu známu postavičku. Mikuláša Dzurindu. Dáva dokopy volebnú koalíciu alebo úniu, ktorá má zachrániť malé neúspešné strany. Heger mal po odvolaní príležitosť odísť so cťou. Získal by si tým sympatie časti verejnosti, ktorá bola unavená z prestreliek Matoviča a Sulíka. Ani to nezvládol.  Pokračuje v tom, čo mu vždy išlo najlepšie: v službe hráčom, ktorých vidieť za ním.“

 A čo ma dnes rozčúlilo? Keď som videla  na TV JOJ , ako nám Američania chcú vziať Patrioty, hoci predtým  to boli oni, ktorí nás dotlačili k tomu, aby sme sa vzdali systému S 300 . Teda dotlačili Naďa. Alebo skôr presvedčili  a kúpili. Rozčúlilo ma, keď pozerám na ksicht z ministerstva obrany , ktorý s pokojom Angličana vraví, že áno ,že my potrebujeme  vlastný systém, ale  bude to aj niečo stáť a bude to aj celkom drahé. No a do tretice zase generál Macko  konštatuje, že  spojenci nás predsa nemôžu len tak donekonečna chrániť, my si musíme pomôcť sami  nákupom nového systému. Tak tomuto sa hovorí vlastizrada ,  hlavne Naď by mal byť odsúdený  za to , čo spôsobil .  Nech sa z nás nesnažia  robiť hlupákov, títo zbabelí, podlí a nemorálni politici.  

Starý vypočítavý lišiak Kaliňák v Amerike

02.03.2024

Minister obrany USA má šťastie na usmievavých ľudí. Hlavne na spoločných fotografiách . Existuje síce aj fotka, na ktorej nevidno úsmev. To je tá s Volodymyrom Zelenským, ktorý sa krčí pred vysokánskym Lloydom . Tá fotka pripomína časy amerického otrokárstva, ale v obrátenom pomere. Úslužný beloch a nad nim hrozivo sa týčiaca čierna tvár. Ale to je skôr [...]

Vysvetlenie pre čitateľov mojich blogov, prečo už píšem inak

01.03.2024

V jednom z mojich posledných blogov ma milo prekvapil istý človek, ktorý napísal, že rád číta moje blogy , ale zároveň položil otázku, čo sa to stalo , prečo už píšem inak. Prečo som zmenila kurz. A práve kvôli takým ľuďom ako on som sa to teraz rozhodla vysvetliť. Uvedomujem si však, že vzhľadom na to, že sa pohybujeme vo virtuálnom svete a človeka [...]

Zuzana Hanzel Kovačičová- verejný nepriateľ číslo jeden?

29.02.2024

Nie, nepatrí medzi moje obľúbené redaktorky, je slniečkárka, no preto nebudem mlčať. Zuzana pracuje ako redaktorka pre Smečko. S jej názormi nemusíme súhlasiť, no ja sa pýtam, kam sme to ako spoločnosť došli ? Akonáhle má niekto iný politický názor, hejtujeme ho a v prípade ženy je to niekedy oveľa horšie. Zuzana sa rozhovorila [...]

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 281
Celková čítanosť: 1303091x
Priemerná čítanosť článkov: 4637x

Autor blogu

Kategórie