Založ si blog

Zbierka na dron pre Ukrajinu

V časoch, keď zápasíme s chudobou  a naše nemocnice nemajú dostatok  lekárskych prístrojov, denník Aktuality.sk propaguje zbierku na dron pre ukrajinskú armádu. Žijeme skutočne v absurdnej dobe, lebo šialenci a poskokovia sa nám snažia vnútiť svoje názory, no čo horšie, sú aj pri moci  a robia zlú politiku. Jedna šialenosť strieda druhú. Napríklad :ČO JE ZLÉ NA VYHLÁSENÍ PRÍMERIA ZO STRANY  RUSKA počas    pravoslávnych Vianoc ? Je normálne odmietať to so slovami, že  „nepriateľ chce iba využiť Vianoce, aby zastavil postup našich síl?“ Veď Rusko vyhlásilo prímerie jednostranne bez ohľadu na reakciu Ukrajiny. Zneužiť to môže len Ukrajina. Prímerie  privítala  Organizácia spojených národov,  no  Biden  reagoval pohŕdavo a Zelenskyj ho poslúchol.

Denne nám médiá predkladajú srdcervúce  príbehy z Ukrajiny , čím už pomaly vzbudzujú u mysliacich ľudí odpor. Každá vojna je zlá, no je choré ,keď o tých ostatných sa  takto neinformuje .Masakre inde  naše médiá len okrajovo spomenú. Kto dal Európanom právo vyvyšovať sa nad ostatných? Indický minister zahraničných vecí  vyhlásil, že čas kedy si v Berlíne, Paríži či Bruseli mysleli, že problémy Európy sú problémami sveta, ale problémy sveta nie sú problémami Európy, už dávno vypršal.  Každému z nás je nesmierne ľúto Ukrajincov,  ale čoraz viac ľuďom  začína byť jasné aj to, že najatý herec  nie  je hrdinom. V predvolebnej kampani sľuboval dosiahnutie mieru , no namiesto toho pomohol Spojeným štátom vtiahnuť región do zničujúcej vojny, ktorej cieľom nie je oslobodiť Ukrajinu, ale rozložiť Rusko.

Ukrajina pod vedením Zelenského  potláča opozíciu, zakazuje opozičné médiá, prenasleduje menšinové cirkvi a oživuje fašistické tradície. Ak chcú niektorí  použiť argument, že ani v Rusku nie je demokracia, tak áno, ani tam nie je ,ale Rusko nechce  vstúpiť do EÚ. Rusko sa ku nám netlačí.  

Dosiahnutie mieru čím skôr je nesmierne dôležité aj pre Slovensko. Kým mier nenastane, nemôžeme ani u nás žiť normálnym životom. Nič už nebude ako predtým, ale musíme veriť a skúšať sa opäť postaviť na nohy. Na vlastné nohy. Jastraby nie sú nesmrteľné a holubice už niekde v diaľke nesú v zobáčikoch zelenú vetvičku mieru.

Starý vypočítavý lišiak Kaliňák v Amerike

02.03.2024

Minister obrany USA má šťastie na usmievavých ľudí. Hlavne na spoločných fotografiách . Existuje síce aj fotka, na ktorej nevidno úsmev. To je tá s Volodymyrom Zelenským, ktorý sa krčí pred vysokánskym Lloydom . Tá fotka pripomína časy amerického otrokárstva, ale v obrátenom pomere. Úslužný beloch a nad nim hrozivo sa týčiaca čierna tvár. Ale to je skôr [...]

Vysvetlenie pre čitateľov mojich blogov, prečo už píšem inak

01.03.2024

V jednom z mojich posledných blogov ma milo prekvapil istý človek, ktorý napísal, že rád číta moje blogy , ale zároveň položil otázku, čo sa to stalo , prečo už píšem inak. Prečo som zmenila kurz. A práve kvôli takým ľuďom ako on som sa to teraz rozhodla vysvetliť. Uvedomujem si však, že vzhľadom na to, že sa pohybujeme vo virtuálnom svete a človeka [...]

Zuzana Hanzel Kovačičová- verejný nepriateľ číslo jeden?

29.02.2024

Nie, nepatrí medzi moje obľúbené redaktorky, je slniečkárka, no preto nebudem mlčať. Zuzana pracuje ako redaktorka pre Smečko. S jej názormi nemusíme súhlasiť, no ja sa pýtam, kam sme to ako spoločnosť došli ? Akonáhle má niekto iný politický názor, hejtujeme ho a v prípade ženy je to niekedy oveľa horšie. Zuzana sa rozhovorila [...]

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 281
Celková čítanosť: 1303179x
Priemerná čítanosť článkov: 4638x

Autor blogu

Kategórie