Založ si blog

Zbierka na dron pre Ukrajinu

V časoch, keď zápasíme s chudobou  a naše nemocnice nemajú dostatok  lekárskych prístrojov, denník Aktuality.sk propaguje zbierku na dron pre ukrajinskú armádu. Žijeme skutočne v absurdnej dobe, lebo šialenci a poskokovia sa nám snažia vnútiť svoje názory, no čo horšie, sú aj pri moci  a robia zlú politiku. Jedna šialenosť strieda druhú. Napríklad :ČO JE ZLÉ NA VYHLÁSENÍ PRÍMERIA ZO STRANY  RUSKA počas    pravoslávnych Vianoc ? Je normálne odmietať to so slovami, že  „nepriateľ chce iba využiť Vianoce, aby zastavil postup našich síl?“ Veď Rusko vyhlásilo prímerie jednostranne bez ohľadu na reakciu Ukrajiny. Zneužiť to môže len Ukrajina. Prímerie  privítala  Organizácia spojených národov,  no  Biden  reagoval pohŕdavo a Zelenskyj ho poslúchol.

Denne nám médiá predkladajú srdcervúce  príbehy z Ukrajiny , čím už pomaly vzbudzujú u mysliacich ľudí odpor. Každá vojna je zlá, no je choré ,keď o tých ostatných sa  takto neinformuje .Masakre inde  naše médiá len okrajovo spomenú. Kto dal Európanom právo vyvyšovať sa nad ostatných? Indický minister zahraničných vecí  vyhlásil, že čas kedy si v Berlíne, Paríži či Bruseli mysleli, že problémy Európy sú problémami sveta, ale problémy sveta nie sú problémami Európy, už dávno vypršal.  Každému z nás je nesmierne ľúto Ukrajincov,  ale čoraz viac ľuďom  začína byť jasné aj to, že najatý herec  nie  je hrdinom. V predvolebnej kampani sľuboval dosiahnutie mieru , no namiesto toho pomohol Spojeným štátom vtiahnuť región do zničujúcej vojny, ktorej cieľom nie je oslobodiť Ukrajinu, ale rozložiť Rusko.

Ukrajina pod vedením Zelenského  potláča opozíciu, zakazuje opozičné médiá, prenasleduje menšinové cirkvi a oživuje fašistické tradície. Ak chcú niektorí  použiť argument, že ani v Rusku nie je demokracia, tak áno, ani tam nie je ,ale Rusko nechce  vstúpiť do EÚ. Rusko sa ku nám netlačí.  

Dosiahnutie mieru čím skôr je nesmierne dôležité aj pre Slovensko. Kým mier nenastane, nemôžeme ani u nás žiť normálnym životom. Nič už nebude ako predtým, ale musíme veriť a skúšať sa opäť postaviť na nohy. Na vlastné nohy. Jastraby nie sú nesmrteľné a holubice už niekde v diaľke nesú v zobáčikoch zelenú vetvičku mieru.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403196x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie