Založ si blog

Hlasovali sme vo voľbách, aby sme boli bližšie k jadrovej vojne?

Koalícia Smer, Hlas a SNS deklarovala , že Slovensko chce byť súčasťou EU a NATO. Zároveň sa tieto strany hlásia k politike na všetky svetové strany a hlavne k politike mieru. Toto od nich očakávali a očakávajú voliči. Zdá sa však, že to nie je také jednoduché a naopak, skôr kráčame  ako súčasť EU v  ústrety jadrovej vojne.  Situácia je skutočne nebezpečná. Vojna ničí hlavne Ukrajinu, ale nielen ju. Ani   Spojené štáty, ani Rusko  nechcú prehrať. Konflikt  sa rozširuje ďalej , USA  aj Rusko do neho zapájajú svojich spojencov. Dvaja kohúti sa bijú na smetisku , ktorým je Ukrajina, no smetisko sa môže aj rozšíriť. Mnoho Slovákov vníma USA realisticky ako krajinu, ktorá nemá  dobré úmysly s tými, ktorí sa jej  nepáčia, to jest nejdú Američanom po ruke. USA dokázali nemilosrdne bombardovať Belehrad, lebo  chceli rozdeliť Srbsko na dve časti a zriadiť základňu NATO v Kosove. Potom  viedli  vojnu v Iraku na základe vymyslených  tvrdení.   Prostredníctvom CIA sa pokúsili o zmenu režimov vo svete  asi 90-krát. Ich obeťou je najnovšie Ukrajina.  Ešte  pred Majdanom investovali na Ukrajine päť miliárd dolárov. Nemali záujem poskytnúť záruky Rusku, ktoré žiadalo, aby prestali  umiestňovať raketové systémy v ich blízkosti. Ukrajina teraz vymiera kvôli plánom zachovať hegemóniu Západu vo svete. USA ju  využívajú ako zahraničnú základňu proti Rusku. A nielen ju.

Zdá sa, že voliči koalície , ktorí  dúfali, že voľby do europarlamentu niečo zmenia, budú sklamaní. Napríklad aj  v súvislosti s Ukrajinou.  EÚ 27.6.2024 s ňou podpísala bezpečnostnú zmluvu. Ide o bilaterálnu dohodu o vzájomných bezpečnostných záväzkoch medzi Európskou Úniou ako celkom a Ukrajinou. Ide o  pokračovanie poskytovania vojenskej a bezpečnostnej pomoci, podporu rozvoja ukrajinskej obrannej priemyselnej základne, výcvik ukrajinských vojakov, výmenu spravodajských informácií a spoluprácu a podporu kybernetickej obrany. Dohoda sa uzatvára na 10 rokov, a počíta aj s tým, že  by sa  Ukrajina mohla vtedy stať členom NATO. Že pre Rusko je toto už  červenou  čiarou,  štáty EU zabúdajú. 

Ukrajine sme  poskytli pomoc v hodnote 108 miliárd EUR vrátane 39 miliárd EUR vojenskej podpory, dostane ešte ďalších 5 miliárd EUR na zabezpečenie ďalšej vojenskej pomoci a výcviku a do roku 2027. Okrem toho Európska únia zriadila nástroj pre Ukrajinu vo výške 50 miliárd EUR na obdobie rokov 2024 – 2027. 

Únia bude ďalej  poskytovať Ukrajine  vojenské vybavenie a výcvik. Slovensko sa do pomoci tiež zapojí, deklarovalo to na  spoločnom medzivládnom stretnutí medzi ukrajinskou a slovenskou vládou v Michalovciach. Zdá sa, že sme pripravení znášať ďalšie náklady tejto nezmyselnej vojny a dokonca  brániť Ukrajinu akoby bola členským štátom NATO . Chceli toto skutočne voliči  Smeru a Hlasu?  

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496165x
Priemerná čítanosť článkov: 4238x

Autor blogu

Kategórie