Založ si blog

Bolestné a odškodné pre Roberta Fica alebo Predvolebné sľuby sú dobré tak na jednu vec…

Všetci asi poznáme vetu sľuby sa sľubujú a… po voľbách je často všetko inak. A niekedy aj celkom naopak.  Peter Pellegrini sa  včera stretol s Ursulou von der Leyenovou. Cieľom stretnutia bolo lobovať za Maroša  Šefčoviča. Lenže to vyzerá tak, že Smer chce podporiť pani  Ursulu na čelo eurokomisie…Darmo Monika Beňová deklarovala, že Ursula v žiadnom prípade. Zdá sa, že Šefčovič je pre Smer veľmi dôležitý. Prečo ho vlastne strana  Smer tak podporuje? Je skúsený…a vždy presadzoval bruselskú agendu. Napokon ,15 rokov v úrade, bodaj by skúsenosti nemal!  Robert Fico onedlho   vyjde s kartami von. Babiš totiž ohlásil, že jeho strana v europarlamente opúšťa liberálnu frakciu Renew Europe . Liberáli tak stratia  sedem kresiel . Ak by sa k nim pridal aj Smer, a Hlas, nemusí sa Ursula von der Leyen stáť šéfkou eurokomisie , pretože hlasovanie bude tajné. Progresívci  by boli oslabení .Ľudia volili poslancov Smeru do europarlamentu preto, aby zastávali  slovenské záujmy  a nie aby  ich  zrádzali. Tak uvidíme , či svojich  voličov smeráci prekvapia alebo potopia.

Témou týchto dní je aj bolestné a odškodné pre premiéra, ktoré má vznešený názov Lex atentát. Doživotná renta a iné bonusy. Celkom by ma zaujímalo, v čej hlave sa tento nápad zrodil. Možno to kdesi aj bolo zverejnené , no nepostrehla som. Lebo s otázkou bezpečnosti po atentáte akosi renta  nesúvisí. Takisto sa zavádzajú viaceré pravidlá, ktoré sťažia a viac budú postihovať porušenia pri organizovaní podujatí. Budiž. Chápem, že nikomu nie je príjemné počúvať hlas ľudu pred svojím obydlím. Hlavne ak tam  žijú aj jeho príbuzní , ktorí za nič nemôžu. A nebodaj aj maloletí. Zaujímavo znie  návrh  z dielne SNS,  ktorý by zaviedol povinnosť identifikovať sa pred vstupom do diskusií v online priestore. Orgánom činným v trestnom  konaní by opäť pribudla práca , prehľadávali by diskusie, a ak  by našli  príliš nenávistné prejavy,  zasiahli by. Niečomu by sa pomohlo, to je pravda , no  zároveň by  vláda získala  možnosť šikanovať neposlušných. Málokomu sa chce  chodiť po výsluchoch, po súdoch , každý bude radšej ticho. Alebo skoro každý. SNS by mala myslieť aj na budúcnosť , že po voľbách sa karty môžu obrátiť a nová vláda situáciu opäť zneužije vo svoj prospech.

Na záver som si nechala kacírsku myšlienku, Dlhodobo poukazujem na to že progresívci u nás netvoria zanedbateľnú skupinu obyvateľstva. A že ak sa nemá hrotiť situácia, bolo by žiaduce a aj rozumné im občas ustúpiť aspoň v maličkostiach.  No nedeje sa to. Koalícia je tvrdá.  Osoby, uzatvárajúce manželstvo, si nebudú môcť vybrať spoločné priezvisko zložené z priezvisk oboch snúbencov. Poslanci Národnej rady (NR) SR odmietli novelu zákona o mene a priezvisku, ktorú predložili poslankyne z klubu PS. Uzákoniť tiež chceli, aby si ženy mohli vybrať priezvisko bez koncovky slovenského prechyľovania bez ohľadu na ich národnosť a potrebu jej deklarácie.

Naozaj to bol až taký problém?

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

Kmec, Hajko

Kmec: Okrúhly stôl by mohol byť začiatkom septembra. KDH je za, no nevidí to reálne

21.07.2024 15:00

Peter Kmec pre Pravdu uviedol, že sa o okrúhlom stole intenzívne rokuje a konať by sa mohol začiatkom septembra.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496154x
Priemerná čítanosť článkov: 4238x

Autor blogu

Kategórie