Založ si blog

Tri provokačné otázky

Dnes sem dávam krátko tri témy posledných dní, ktoré ma upútali   a rada by som poznala aj váš názor. Vopred ďakujem za všetky konštruktívne a slušné príspevky, ktoré budú smerovať k téme.  Začnem Tomášom Tarabom. O tom, že popri správnych krokoch robí v rezorte aj čistky, ktoré ochromujú jeho istú časť, vedia všetci ochranári. Žiadni progresívci ,ide o ľudí, odborníkov,  roky pracujúcich v tomto fachu.  Ten rezort potrebuje posilniť, nie ešte aby ľudia dobrovoľne zo svojich peňazí vo voľnom čase pomáhali štátu ratovať situáciu v niektorých oblastiach. Najnovšie  Republika upozorňuje , že Taraba podporil Green deal a ide proti poľnohospodárom. Ministri životného prostredia členských štátov EÚ (a aj Taraba)nedávno formálne prijali nariadenie o obnove prírody, ktoré je jedným z opatrení Európskej zelenej dohody nazývanej aj Green deal. Proti zákonu hlasovali Poliaci, Maďari alebo Taliani- V Rakúsku vypukla vládna kríza a vláda sa ide proti nariadeniu brániť na Súdnom dvore EÚ. Republika konštatuje, že z krokov Tarabu je sklamaná i  Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. “Naopak Tarabu za podporu Green dealu otvorene chvália ekoteroristi z Greenpeace, na stránkach Denníka N. Chváli ho dokonca Hojsík, priamo na webe Progresívneho Slovenska! Taraba by mal vysvetliť len jedno. Čo za túto zradu poľnohospodárov dostal.” Nedávno som mala návštevu, ktorá  má veľmi blízko k istému koaličnému politikovi. Takpovediac vidí koaličníkom  priamo do taniera. Upozornila ma na isté nešťastné praktiky Becíka a spomínala aj Tarabu . Obaja sú vraj veľmi bohatí ľudia a tí nebudú chrániť záujmy obyčajného človeka. Počas návštevy táto osoba dokonca telefonovala a s politikom sa zhodli, že Tarabu si v EU kúpili. Čo si myslíte , bol Taraba kúpený?  

Otázka číslo 2.:  v poslednej dobe  sa často diskutuje v súvislosti s Petrom Kotlárom  o covide. Počkám si do septembra, s čím  Kotlár príde, hoci už teraz mám svoj názor. Upútala ma ale veta v istom blogu – vraj „ Covid je celosvetovo riadená operácia.“   Pripúšťam už naozaj všeličo možné , no predsa by ma len zaujímalo : To znamená, že tí,  čo ho riadia, mali protilátky, aby sami covid oni a ich rodiny nedostali?  

Otázka číslo 3  sa týka zakladateľ servera Wikilieaks Juliana  Assangea. Tento  týždeň prizná vinu v súvislosti s porušením amerického zákona o špionáži v rámci dohody s úradmi USA. Je dobré, že zverejnil státisíce uniknutých tajných dokumentov týkajúcich sa vojen v Afganistane a Iraku. Som rada, že spravodlivosť zvíťazila a že je slobodný, navyše, ak má problémy so srdcom. Ale čítala som , že bol vo Švédsku obvinený zo znásilnenia a obťažovania. Aká je pravda? Či to bolo  cielene vykonštruované? Ak by aj nie, už dostatočne splatil , čo urobil.  Pýtam sa , lebo na internete sa  k nejakým záverom tohto obvinenia neviem dostať.  

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

Na Pride v Nemecku prišlo vyše milión ľudí. Je to významná demonštráciu za demokraciu, povedal tamojší minister

21.07.2024 18:37

Podujatie Lauterbach označil za "veľmi významnú demonštráciu za demokraciu, slobodu, za práva" kvír ľudí.

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496233x
Priemerná čítanosť článkov: 4239x

Autor blogu

Kategórie