Založ si blog

Hanba pre Fica alebo pre Šimečku?

V relácii Sobotné dialógy sa premiér Fico vyjadril jasne, že je proti členstvu Ukrajiny v NATO a bude ho vetovať, lebo by to bola cesta k 3.svetovej vojne. Takisto sa  pýtal, dokedy je udržateľné, že EU každý mesiac posiela Ukrajine 1,5 miliardy eur. Hovoril aj o obrannej dohode s USA , ktorá je v porovnaní v českou bez štipky suverenity. Naše elektrárne nie sú chránené protivzdušnou obranou, ktorú sme poslali na  Ukrajinu. Politici bývalej vlády ju označovali ako šrot, na Ukrajine o nej píšu ako o efektívnej obrane vzdušného priestoru. Fico sa chystá ukrajinskému premiérovi povedať, že  Ukrajina nebude dostávať od Slovenska žiadne zbrane a že pokiaľ ide  o vstup do EÚ, musia Ukrajinci  plniť podmienky. Uviedol aj ,že v prípade komerčných dodávok zbraní nevidí problém, lebo keď nezarobia slovenské firmy, zarobia americké. Mladý Šimečka sa za premiéra hanbí. Vraj je  bezcitný a vulgárny.  Vám sa zdá, že Fico použil nejaký vulgarizmus? Nuž, mladý Šimečka a jeho kompánia na Ukrajinu bojovať nepôjdu, sedia si doma v teplúčku a míňajú celkom slušný príjem, na ktorý sa im skladajú daňoví poplatníci. A ešte drzo ohovárajú v zahraničí svoju krajinu. Vrecko mladého Šimečku  neutrpí tak ako vrecká bežných občanov pri odlive peňazí na Ukrajinu , ktoré často končia  takisto vo vreckách, ale v tých nesprávnych. Komu to myslí , ten vie, že vojenské riešenie nie je cesta , že ide o zbytočné zabíjanie  ľudských životov.

Ukrajina už vďaka falošným spojencom svoju príležitosť prepásla. Stálo ju to mnoho obetí a bude ju to stáť aj časť svojho územia. Je mladý Šimečka už načisto slepý?  Nepáči sa mu totiž ani , že Fico vravel o Ukrajine  ako o skorumpovanej krajine. Šimečka ešte nenosí okuliare , ale asi by si ich mal čoskoro zaobstarať.  Ficove vyjadrenia si všimli aj na Ukrajine, médiá  o nich píšu ako o škandalóznych . Nuž, nie sú zvyknutí, že niekto nahlas povie, že cisár je nahý a napokon, sú presne také isté ako tie  naše.  Ktoré plnia poslušne príkazy . Tu už úplne  prestáva fungovať zdravý rozum. Asi by  poniektorí mali začať čítať bájky. V bájkach totiž zvieratá na rozdiel od ľudí  zdravo rozmýšľali. Áno,  v bájke môže aj drobné zvieratko premôcť veľké , ale vždy lsťou,  nikdy nie priamo. To by bola už rozprávka. A my žijeme v realite. 

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:18

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375685x
Priemerná čítanosť článkov: 4467x

Autor blogu

Kategórie