Založ si blog

Brutalita Ukrajincov. Čo tým tak asi Zelenskyj sleduje?

Len čo sa Zelenskyj vráti z nejakého neúspešného vyjednávania , ako zlý trpaslík z rozprávky začína rozmýšľať o pomste. Rokovania odmieta, radšej obetuje nevinných.  21. januára ukrajinskí banderovci  západnou muníciou vraždili nevinných ruských aj ukrajinských civilistov! Nedávno zabili  mamičky a deti  v Belgorode  „slovenskými raketami“ , najnovšie dopoludnia počas nákupov  udreli zakázanými kazetovými granátmi na trhovisko uprostred mesta.

Strieľali  z Kurachova do Kirovskej štvrte Donecka , čo je 29 kilometrov. Jediná ukrajinská húfnica kalibru 155mm, ktorá tak ďaleko dostrelí, okrem moderných západných je 2S22 Bohdana vyrábaná v spolupráci so Slovenskom! Brutalitou útoku na  svojich vlastných občanov je otrasená už aj OSN. Zabitých bolo najmenej 27 ľudí  a ďalších 20, medzi ktorými sú aj deti, leží v nemocniciach s vážnymi zraneniami. 

Banderovci sa nezapreli , radšej  použili   mimoriadne drahé a nedostatkové západné granáty 155mm na nevinných civilistov a ich deti, ako by nimi mali  likvidovať útočiacich ruských vojakov.

Čo tým Zelenskyj sleduje?  Ak  vám to trocha logicky myslí, napadnú vás len dve možnosti. Prvou je pomsta, druhou úmysel vyprovokovať Putina. Je možné, že tento podlý plán sa zrodil v hlavách niekde za oceánom. Niekto mohol Zelenskému odporúčať , aby vraždil ruských civilistov, a vyprovokoval tak Putina k ďalšej eskalácii konfliktu. Až tak by dostal západnú vojenskú a finančnú podporu. Kto to asi je? Môžeme si len domýšľať, ale čo vieme určite, že to je veľmi zlý človek alebo zlí ľudia. So Zelenským  si ale dobre  rozumejú. Veď ako sa vraví vrana k vrane sadá.

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

nevidiaci, Levoča

Nevidiaci v dnešnom svete: ohrozuje nás čoraz viac nástrah a prekážok

24.04.2024 09:00

Zrakovo postihnutí vyzývajú projektantov a investorov verejných projektov, aby sa na svoje diela dívali aj z pohľadu ľudí bez zraku.

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:59

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny v RTVS sú na dosah. Má Šimkovičová meno nového riaditeľa? Zákon by mohol naraziť na Čaputovú

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375700x
Priemerná čítanosť článkov: 4467x

Autor blogu

Kategórie