Založ si blog

Aj najlepší slovenský novinár sa môže mýliť. Teraz s ním nie vo všetkom súhlasím.

Veľa ľudí ho obdivuje a hovorí o ňom, že je momentálne najlepším slovenským novinárom. Aj ja obdivujem jeho štýl písania . Je nezameniteľný, brilantný, ukážkový. Ale aj on je len človek a občas sa môže v prognózach pomýliť. Takisto musím priznať, že nepoznám všetkých slovenských novinárov. Preto ho už začínam radiť  na  fiktívne prvé mesto vo svojom rebríčku , ale rozhodne medzi tých najlepších v realite.

Momentálne ma však trocha šokoval. Akoby nestačilo,  že tu máme kuvičie hlasy  zo strany mainstreamu, ktoré predpovedajú Slovensku  pomaly katastrofu. Svoje želania vydávajú títo jedinci za realitu.  Veď podľa nich aj Fico mal  sedieť v kúte v Bruseli, pričom opak bol pravdou. Fico tam rozhodne nepôsobil ako pokorený človek. Ale aby som sa  vrátila k pôvodnej myšlienke. Novinár, o ktorom píšem , začal nedávno takisto  pesimisticky uvažovať. Iste, v mnohom má pravdu.   Napríklad, že  od ľudí ako Kaliňák alebo Gašpar by sme očakávali, že sa budú držať v úzadí. A že od Fica bolo dosť trúfalé dať im až takú príležitosť. Pretože práve oni  boli symbolmi vlády oligarchov. Takisto je pravdou, že koalícia je krehká. Že Fico v kampani  voličom sľuboval politiku tvrdej ruky a radikálne zmeny: boj s politickými mimovládkami, boj s médiami, rázny koniec s vyzbrojovaním Ukrajiny aj za cenu sporov s Američanmi, prehodnotenie energetických sankcií, potlačenie migrácie…Ale že je zjavné, že na tento drsný typ politiky nebude mať silu.  Proti Ficovi budú stáť veľmi vplyvní  hráči: progresívne médiá, mimovládne organizácie, prezidentka, zahraniční partneri. Ak by dodržal sľuby, bude musieť zaplatiť vysokú cenu. Prídu politické sankcie, verejné protesty, petičné akcie, mediálne kampane, výzvy, aby Pellegrini vycúval z koalície…Popritom ho vraj  čakajú možné štrajky, petície od nespokojných  občanov.

To tvrdí on. Alebo sa  jednoducho takéhoto vývoja situácie obáva. A ja si dovolím trocha mu oponovať .Napríklad k tým oligarchom. Predsa tu máme stranu Hlas, ktorá sľúbila, že bude všetko  dôsledne kontrolovať a že nesúhlasí s politikou revanšu , pokiaľ nie je nutná ako v prípade Hamrana a čurillovcov. Nespokojní občania? Načo pár dní po zostavení vlády takto predbiehať?  Horšie ako za Matoviča to v žiadnom prípade nebude! Ľudia sa potrebujú predovšetkým upokojiť a naučiť sa ignorovať médiá hlavného prúdu. Áno, trocha sa obávam reakcie Bruselu. Lebo peniaze sú až na prvom mieste , to si povedzme na rovinu. Ich stopnutie by Slovensku určite neprospelo. Na druhej strane , a čo princípy? Možno stále ustupovať a za akú cenu? Ak vieme, že Západ robí zlú politiku resp. nerobí nijakú a len počúva veľkého brata zo zámoria , treba sa ozvať. Poukázať na problém a večne neskláňať hlavu ako otrok. Fico dostal šancu. A tak málo chýbalo…  Nazvite si ju teda hocijako , trebárs aj šancou od toho zhora.  Ale dostal ju a tak to takto zrejme malo byť.

Starý vypočítavý lišiak Kaliňák v Amerike

02.03.2024

Minister obrany USA má šťastie na usmievavých ľudí. Hlavne na spoločných fotografiách . Existuje síce aj fotka, na ktorej nevidno úsmev. To je tá s Volodymyrom Zelenským, ktorý sa krčí pred vysokánskym Lloydom . Tá fotka pripomína časy amerického otrokárstva, ale v obrátenom pomere. Úslužný beloch a nad nim hrozivo sa týčiaca čierna tvár. Ale to je skôr [...]

Vysvetlenie pre čitateľov mojich blogov, prečo už píšem inak

01.03.2024

V jednom z mojich posledných blogov ma milo prekvapil istý človek, ktorý napísal, že rád číta moje blogy , ale zároveň položil otázku, čo sa to stalo , prečo už píšem inak. Prečo som zmenila kurz. A práve kvôli takým ľuďom ako on som sa to teraz rozhodla vysvetliť. Uvedomujem si však, že vzhľadom na to, že sa pohybujeme vo virtuálnom svete a človeka [...]

Zuzana Hanzel Kovačičová- verejný nepriateľ číslo jeden?

29.02.2024

Nie, nepatrí medzi moje obľúbené redaktorky, je slniečkárka, no preto nebudem mlčať. Zuzana pracuje ako redaktorka pre Smečko. S jej názormi nemusíme súhlasiť, no ja sa pýtam, kam sme to ako spoločnosť došli ? Akonáhle má niekto iný politický názor, hejtujeme ho a v prípade ženy je to niekedy oveľa horšie. Zuzana sa rozhovorila [...]

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 281
Celková čítanosť: 1303245x
Priemerná čítanosť článkov: 4638x

Autor blogu

Kategórie