Založ si blog

Na Slovensku sa začalo upratovať. Slepí to však nemôžu vidieť.

Udalosti posledných dní na Slovensku ma napĺňajú optimizmom. Som rada, že denne  stretávam ľudí, ktorí situáciu vidia rovnako. Konečne sa môžeme po dlhej dobe nadýchnuť. Nie, niežeby som si  myslela, že nová vláda bude ideálna a že neurobí žiadne chyby.  Iste ich bude robiť. Ale už tu nebude hrať hlavnú úlohu blázon, ktorý riadi a ovláda  ďalších  nekompetentných truľov. Nové tváre vzbudzujú nádeje. A s nimi prichádzajú  dobré správy.  Napríklad pediatri stiahli výpovede . Dokonca taká  Jana Bitto Cigániková skonštatovala, že Zuzana Dolinková bude dobrou ministerkou a že sa na jej pôsobenie teší. Ľudia, ktorých postihlo zemetrasenie sa dočkajú pomoci, bude aj 13. dôchodok. Migrantom začína zvoniť do hrobu(nemyslím to doslovne, nič zlé im neprajem).  No a doslova o čistku v dobrom  slova zmysle sa postaral Matúš Šutaj Eštok.  A čo ma veľmi potešilo? Trebárs, že Erik Kaliňák sa stal šéfom poradcov premiéra Fica a odporúčal mu, aby na zahraničné cesty so sebou nebral mainstreamových  novinárov. Tí aj tak budú neustále robiť neplechu. Napríklad v Bruseli hľadali niekoho, kto by im povedal, ako Robert Fico robí veci zle. Až narazili na estónsku premiérku, ktorá je miláčikom liberálov. Tá tvrdí, že jej  “nešťastné” vyjadrenia na adresu Roberta Fica boli výsledkom novinárskeho tlaku. Po zasadnutí ich korigovala, ale o tom už naše médiá mlčali. Zdá sa, že mainstreamu  na Slovensku končia zlaté časy.  Svedčí o tom napríklad  status na instagrame G. Kajtárovej, ktorá  sa sťažuje, že s ňou koaliční politici nechcú komunikovať. Veľmi dobrou správou je aj rozhodnutie generálneho prokurátora zotrvať vo svojej funkcii, Priznám sa, toto som tušila. Podľa mňa Maroš Žilinka  čakal na výsledky volieb. Iste uvažoval o rezignácii , ale on je človek, ktorého práca baví… a teraz už konečne bude mať tú správnu podporu. A hurá, aj na obrannú zmluvu s USA konečne  dôjde a bude sa  prehodnocovať!

Čo sa však  týka zahraničia,  tu  už nie sú dôvody na  veselosť. Vraždenie nevinných ľudí či už zo stranu Hamasu alebo Izraela veru človeka  nenapĺňa  optimizmom.  Celý svet môže na krátkozrakú politiku Izraela a Spojených štátov kruto doplatiť. Ale slepí nevidia a poloslepí nechcú vidieť. A Ukrajina?  R. Fico jasne pomenoval, ako  situáciu na Ukrajine vnímajú v Bruseli. Mnohí si myslia to čo on, ale nemajú odvahu ísť proti prúdu a hlavne sa boja médií, boja sa , čo si  o sebe na druhý deň prečítajú na titulnej strane. Vedia, že Ukrajina nemá šancu vyhrať, ale nemajú silu a ani záujem povedať nie dodávkam zbraní. Boj s médiámi je ťažký a nie každý má v sebe silu ako náš premiér. Žiaľ, rusofóbia zapustila hlboké korene. Rusofóbi nechcú pochopiť a pripustiť si pravdu, že konflikt na Ukrajine  bol vyprovokovaný  zo strany USA , že  Američania sa proste  pchali Rusom  do revíru. A každý si svoj revír predsa stráži. Fóbia nemá nič spoločné s rozumom, rusofóbom proste nevysvetlíš, že Putin nás tu nechce prísť okupovať, že to skôr Američania  robia všetko pre to, aby neprišli o svoje kolónie a zóny vplyvu.

  Potešilo ma však, že Zelenskyj sa cíti zradený a na vojenských poradách nevtipkuje. Časopis Time v reportáži opisuje jeho boj s upadajúcou bojovou morálkou , korupciou a klesajúcou  podporou spojencov. Napriek tomu verí vo víťazstvo. Aj v tomto je podobný Matovičovi. Obaja sú šašovia, no tragické je, že sa za každú cenu, aj za cenu  smrti a utrpenia iných  budú držať svojej „pravdy“.

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová

Nemecko zakázalo extrémistický časopis, urobilo tiež raziu vo filmovej spoločnosti

16.07.2024 07:22

Faeserová zároveň zakázala aj činnosť spoločnosti Conspect Film GmbH, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou filmov a videí.

Donald Trump, ucho, obväz

Trump s obviazaným uchom na zjazde Republikánskej strany, ľudia skandovali bojuj

16.07.2024 07:00

Keď Trump vkročil do haly v Milwaukee, kde sa zjazd koná, prítomní skandovali "Bojuj! Bojuj! Bojuj!" a zaťali ruky v päste.

dron

Milión dronov za rok? Na Rusov sa v ukrajinských pivniciach pripravuje armáda strojov

16.07.2024 06:38

Námestník ukrajinského ministra pre digitalizáciu chce, aby Ukrajinci vyrábali za rok milióny dronov.

ATACMS, rakety

ONLINE: Pentagón vysvetlil, prečo nechce povoliť Ukrajine útočiť americkými raketami hlboko v Rusku

16.07.2024 06:30, aktualizované: 06:58

Napriek tomu, že Spojené štáty povolili Kyjevu používať americké zbrane pre útoky na ruskom území blízko hraníc, ich použitie hlbšie v Rusku odmietajú.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1493664x
Priemerná čítanosť článkov: 4231x

Autor blogu

Kategórie