Založ si blog

Sociálne siete tlačia mladé ženy k darovaniu ich vajíčok

Keďže blog o Tisovi a Banderovi a kulte osobnosti mi stiahli (niekto  je alergický na pravdu) , tak z iného súdka. Na sociálnych sieťach  sa objavujú reklamy , v ktorých kliniky  nabádajú mladé ženy, aby si dali zmraziť svoje vajíčka , no na riziká ich neupozorňujú. Veľká Británia vypláca  darkyniam vajíčok  750 libier ako kompenzáciu. Priemerné náklady na odber a následné zmrazenie ženských vajíčok sú v prepočte 3 766 eur. Lieky a ročné skladovanie pridávajú ďalších niekoľko stoviek. Rozmrazenie vajíčok a ich implantácia do maternice stojí v priemere ďalších 2800 eur.

Klinika pre asistovanú reprodukciu  ponúkala odber vajíčok a ich dvojročné uskladnenie zadarmo výmenou za darovanie polovice odobratých vajíčok na použitie na klinike. Je to prezentované ako altruistický projekt, no pritom  zaznamenala Londýnska klinika zisk 784 603 libier. Páry, ktoré bojujú o dieťa, zaplatia za šancu mať rodinu takmer čokoľvek.

Všetko sa to prezentuje  akoby to bola úplne jednoduchá záležitosť, ale nie je to tak. Okrem toho, že sú to obchody s budúcimi deťmi, sú mladé ženy vyzývané, aby darovali svoje vajíčka (invazívny zákrok, ktorý nie je bez rizika) bez toho, aby boli upozornené na akékoľvek nevýhody. Tieto kliniky sa málo zmieňujú o tom, že sa môže narodiť dieťa, ktoré bude zdieľať vašu DNA a toto dieťa, váš biologický syn alebo dcéra, vás môže  neskôr aj kontaktovať. V žiadnej z reklám sa hneď nespomína psychologický dopad toho, že sa stanete matkou dieťaťa, ktoré nebude vaše.

Každý rok sa len v Británii narodí približne 2 700 takýchto detí ,od roku 2005 majú tieto deti zákonné právo kontaktovať svoju genetickú matku, keď dovŕšia 18 rokov. Prvá vlna detí, na ktoré sa to vzťahuje, dovŕši 18 rokov tento rok a mnohé z nich toto právo využijú. Budúce matky potrebujú vajíčka a zdá sa, že sociálne médiá sú sprostredkovateľom pri ich dodávaní. Nie je možné zistiť, či sú potenciálne darkyne po takmer dvoch desaťročiach pripravené na zaklopanie na dvere od neznámej osoby, ktorá je v skutočnosti ich dieťaťom.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403191x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie