Založ si blog

Ľudstvo sa posúva stále viac „dopredu“. Onedlho možno už Sulíka ani Matoviča riešiť nebudeme.

Spolu s rozvojom techniky, informačných technológií  , zbraní hromadného ničenia či  nových zaručene úspešne vyskúšaných liekov sa doba vyvíja aj v iných smeroch.    Kým na  Slovensku  riešime momentálne  tak nezaujímavé  problémy,  ako že vrcholoví politici či dokonca predsedovia strán sa navzájom urážajú a nazývajú  svojich kolegov  Tepšami, zrúdami, cholerou či rakovinou,  zvyšok sveta  žije oveľa radostnejšími udalosťami. Napríklad v Amerike  19 ročná Brian Nguyenová , prvý biologický muž,  sa stala prvou transrodovou víťazkou súťaže krásy Miss Greater Derry, získala titul Miss America. No nie je to úžasné, priatelia?

Pravda, ani v tak demokratickej krajine ako  sú Spojené štáty , sa to nezaobišlo  bez zmätkov a rozporuplných názorov. Ale nejako začať treba. Napríklad americký súd  oznámil, že spoločnosť Miss Spojených štátov amerických LLC nemôže byť nútená zahrnúť do súťaže transrodové ženy, pretože by to bránilo organizácii vyjadrovať “ideálnu víziu amerického ženstva”. Feministky (Sophie Walkerová)  argumentovali takto: „Ženy: musíte byť štíhle, mať dobré prsia, pekné nohy, krásnu tvár a príjemnú osobnosť. Za splnenie podmienok vám môžeme dokonca poskytnúť štipendium. Pokiaľ nie ste Brian. Potom môžete byť akoukoľvek ženou, akou chcete“.

Nezúfajme, aj u nás možno onedlho budeme žiť podobnými zaujímavými udalosťami. Len sa musí  po voľbách dostať k moci  tá správna strana.

P.S: A potom už ozaj  nebudeme  riešiť žiadnych  Sulíkov či Matovičov. Budeme sa zaujímať o dôstojnejšie veci , napríklad , že každý človek má krásu. A kto to teda povedal, že sa raz stretneme všetci v jednej posteli?  Teraz fakt neviem, ale múdry vizionár to bol.

Aj Denník N sa vie ospravedlniť, ak ide do tuhého

16.06.2024

Priznám sa, že rada počúvam prejavy Petra Pellegriniho , pretože okrem rozumných argumentov v nich nepočujem falošné tóny , naopak , z jeho slov cítim okrem razancie aj pokoru. A snahu nehrotiť situáciu ešte viac. Tým nechcem povedať, že Peter nerobí chyby. Napríklad sa mi nepáčila jeho reakcia týkajúca sa zbrojárskeho [...]

Už onedlho sa ukáže, či je Peter Pellegrini prezidentom všetkých

15.06.2024

Chcem veriť, že Peter Pellegrini bude dobrým prezidentom. Má na to všetky predpoklady. Vystupovanie , komunikácia, rozhľad, praktické skúsenosti a hlavne disponuje snahou byť v politike slušný a slušne riešiť aj prípadné konflikty. Veď aj kvôli tomu opustil svoju pôvodnú stranu Smer. Jeho predchodkyňa to nemala jednoduché, ale sama si zvolila takú [...]

Je čas opustiť NATO…

14.06.2024

Pár vetami , krátko o maximálne dôležitej téme. Zločinecká organizácia NATO nás chce zatiahnuť do vojny. Viktor Orbán sa vyjadril v rannom vysielaní rozhlasovej stanice Kossuth, že NATO plánuje zriadiť na území svojich krajín tri veľké vojenské základne, z ktorých bude dodávať zbrane Ukrajine. Ak budú základne zriadené na Slovensku, v Poľsku a Rumunsku, “stanú [...]

Moskva / Lekár / Sanitka / Záchranka /

Desiatky ľudí v Moskve skončili v nemocnici. Otrávili sa šalátom z donáškovej služby

17.06.2024 14:11

U všetkých nakazených sa zistilo, že majú príznaky botulizmu.

Jozef Hanuska

Skutok preklasifikovali. Synovi smutne známeho vraha hrozí za brutálnu vraždu ženy doživotie

17.06.2024 13:50

Polícia v januári informovala o náleze tela ženy bez známok života v jednom z bytov v druhom bratislavskom okrese.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Polícia pátra po nezvestnom 15-ročnom Marošovi z Bratislavy

17.06.2024 13:40

Odišiel v sobotu z miesta svojho bydliska na Bagarovej ulici v hlavnom meste na neznáme miesto.

Tomáš Taraba

Taraba nečakane zahlasoval: štáty EÚ schválili normu o obnove prírody, nariadenie prešlo len tesne

17.06.2024 13:30, aktualizované: 14:48

Nariadenie vyžaduje, aby členské štáty zaviedli opatrenia na obnovu aspoň 20 percent pevninských a morských oblastí EÚ do roku 2030.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 341
Celková čítanosť: 1453163x
Priemerná čítanosť článkov: 4261x

Autor blogu

Kategórie