Založ si blog

Ľudstvo sa posúva stále viac „dopredu“. Onedlho možno už Sulíka ani Matoviča riešiť nebudeme.

Spolu s rozvojom techniky, informačných technológií  , zbraní hromadného ničenia či  nových zaručene úspešne vyskúšaných liekov sa doba vyvíja aj v iných smeroch.    Kým na  Slovensku  riešime momentálne  tak nezaujímavé  problémy,  ako že vrcholoví politici či dokonca predsedovia strán sa navzájom urážajú a nazývajú  svojich kolegov  Tepšami, zrúdami, cholerou či rakovinou,  zvyšok sveta  žije oveľa radostnejšími udalosťami. Napríklad v Amerike  19 ročná Brian Nguyenová , prvý biologický muž,  sa stala prvou transrodovou víťazkou súťaže krásy Miss Greater Derry, získala titul Miss America. No nie je to úžasné, priatelia?

Pravda, ani v tak demokratickej krajine ako  sú Spojené štáty , sa to nezaobišlo  bez zmätkov a rozporuplných názorov. Ale nejako začať treba. Napríklad americký súd  oznámil, že spoločnosť Miss Spojených štátov amerických LLC nemôže byť nútená zahrnúť do súťaže transrodové ženy, pretože by to bránilo organizácii vyjadrovať “ideálnu víziu amerického ženstva”. Feministky (Sophie Walkerová)  argumentovali takto: „Ženy: musíte byť štíhle, mať dobré prsia, pekné nohy, krásnu tvár a príjemnú osobnosť. Za splnenie podmienok vám môžeme dokonca poskytnúť štipendium. Pokiaľ nie ste Brian. Potom môžete byť akoukoľvek ženou, akou chcete“.

Nezúfajme, aj u nás možno onedlho budeme žiť podobnými zaujímavými udalosťami. Len sa musí  po voľbách dostať k moci  tá správna strana.

P.S: A potom už ozaj  nebudeme  riešiť žiadnych  Sulíkov či Matovičov. Budeme sa zaujímať o dôstojnejšie veci , napríklad , že každý človek má krásu. A kto to teda povedal, že sa raz stretneme všetci v jednej posteli?  Teraz fakt neviem, ale múdry vizionár to bol.

Dve zlá súčasnosti- Spojené štáty a Spojené kráľovstvo

24.03.2023

Nedávno som čítala komentár , v ktorom sa diskutujúci zamýšľal nad tým, či väčším zlom v súčasnosti sú Spojené štáty alebo Spojené kráľovstvo. Čert ako diabol, obidva štáty úzko prepojené , sú predátormi, ktoré určujú pravidlá hry v súčasnom svete. Sú schopné všelijakých špinavostí. Viď Irak, Juhoslávia , Nord Stream, Ukrajina. Atď. [...]

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Mladí antifašisti protestujú proti mítingu Iniciatívy za slobodu slova.

Svedok opísal, ako mal obvinený advokát zabiť Daniela Tupého

25.03.2023 20:17

Čo sa stalo v osudnú noc? V kauze vraždy prehovoril jeden z útočníkov.

Vladimir Putin

Putin: Rusko rozmiestni v Bielorusku taktické jadrové zbrane

25.03.2023 18:57

Ruský prezident zdôraznil, že Moskva krokom neporuší žiadne dohody o nešírení jadrových zbraní.

Sanduová

Z moldavčiny je rumunčina. Ako to súvisí s Putinovou agresiou?

25.03.2023 18:00

Moldavská prezidentka Maia Sanduová podpísala dekrét o premenovaní štátneho jazyka krajiny z moldavčiny na rumunčinu. Čo na to Moskva a Bukurešť?

Lászlo Sólymos

Sólymos: Ak v septembri neuspejeme, môže to znamenať koniec menšinovej politiky

25.03.2023 17:50

Najbližšie parlamentné voľby budú podľa neho míľnikom pre menšinovú politiku na Slovensku.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 102
Celková čítanosť: 407687x
Priemerná čítanosť článkov: 3997x

Autor blogu

Kategórie