Založ si blog

Konšpiračná teória- prečo tu máme Sýrčanov? Domáce úlohy Mikulca a prezidentky splnené.

Tak si pomaly zvykáme už nejaký čas  na všeličo. A už ani nevládzeme krútiť od údivu hlavami. Alebo sa nám len proste nechce. Máme dosť svojich problémov  aj bez politiky. Pomaly prestávame aj dúfať, že uvidíme svetlo na konci tunela. Poniektorí. Lebo ja ho tam ešte stále vidím a prvý záblesk sa črtá koncom januára.

Ale k tým posledným udalostiam.  

Napríklad  Boris Kollár,  ako som už písala v inom blogu- zberateľ v súkromí, pragmatik  v politike. Ten vie  veľmi dobre, čo robí a čo chce.  Trebárs posledný  návrh  Sme rodina na zníženie DPH pre lanovky a vleky z 20 na 10 percent . Ťažko nás Boris presvedčí, že chce  pomáhať občanom.  On chce pomáhať predovšetkým sebe ,  aby mohol chodiť  na dovolenky so svojimi milenkami  a deťmi. Určite  tam ochutná dobré jedlá. Nám má stačiť, že nás nakŕmi populistickými rečami  o tom, ako musí zostať v koalícii, lebo chce pomáhať ľuďom.

Najnovšie vyhlásil: „S Mikulcom máme problém už dávno. Ako koaličná strana však nemôžeme hlasovať za jeho odvolanie.“

To vážne , Boris? To už sme ako za čias Caligulu v Ríme. Ten stváral hocijaké bláznovstvá a prasačiny  a národ nemohol nič. Lebo cisár.  Takže nech minister Mikulec  a jemu podobní robia hocičo , koaličnému partnerovi sa nepatrí ho odstaviť od válova. Tak toto Boris, to je výsmech do tváre zdravému rozumu. Ale ja som aj tak presvedčená, že nejaké zvyšky súdnosti ešte máš  a aj preto musíš  občas vypadnúť trebárs aj do Dubaja  zregenerovať sa, predpokladám, že aspoň tak málinko ti je niekedy asi  zo seba aj zle a trápne.

To iná káva je minister Mikulec. Mám za to, že tomuto človeku to veľmi nemyslí. Zo zlyhania v  najnovšej migračnej kríze obviňuje jeho poskok Hamran českú políciu.  Len taká malá špekulácia- konšpirácia.  A čo ak zlyhal cielene? Veď si  povedzme úprimne a nalejme si čistého vína.  Naši partneri v EU asi zo situácie u nás nebudú mimoriadne nešťastní. Sú radi, že aspoň nejaký počet  migrantov odľahčí ich štátnu kasu. Už nebudú potrebovať kvóty o prerozdeľovaní migrantov , stačí presmerovať trasy.  Hranice pred nimi ani náhodou nezavrieme. Sýrčania  predsa majú svoje práva! To sa len nám na Slovensku pomaly z nich ukrajuje.

Takže Mikulec si v očiach EU dobre splnil úlohu. A čo Čaputová? Tá domáce úlohy nedostáva z Európy, ale priamo z Ameriky! Najnovšie ocenenie , ktoré dostala za  prínos k slobode , je výsmechom Slovákov. Čaputová skôr posilňuje zákony , ktoré obmedzujú práva  a slobodu ľudí. Zuzanu Čaputovú  odmenili za to, že po vojne na Ukrajine sa postavila na správnu stranu a „odvážne čelila značným sympatiám k Putinovmu režimu v radoch obyvateľstva svojej krajiny“. Zuzana sa snaží,  aby sme mysleli správne , snaží sa o našu prevýchovu . Je to skutočne odvážna žena. Bojuje za  rozsiahle energetické sankcie, ktoré ničia európsky priemysel. Bojuje za  urýchlené prijatie Ukrajiny do EÚ, nedávno podpísala vyhlásenie, v ktorom žiada, aby Ukrajina vstúpila do NATO. Viac ako jej predchodcovia je závislá na poradcoch. Bez nich  by vyšlo najavo v plnej nahote , že je typickým príkladom výroku ,ktorý hovorí: „Pekná tvárička, prázdna hlavička.“

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

Názory niektorých rakúskych Slovákov -nemohli progresívci dostať aspoň Korčoka?

15.04.2024

Víkend bol pre mňa relaxačný, pretože som ho strávila s partiou mladých Slovákov žijúcich v Rakúsku. Niektorí z nich tu ešte nejakú dobu pobudnú, lebo riešia svoje rodinné problémy. Časť z nich sa ubytovala u mojej kamarátky , s ktorou sú aj v príbuzenskom vzťahu. Vďaka nim som mala možnosť spoznať názory [...]

Dezoláti a ich inkvizítori

09.04.2024

Každá doba má svojich dezolátov a prirodzene aj svojich inkvizítorov, ktorí po dezolátoch tvrdo idú. Inkvizítori dnešnej doby sa nazývajú progresívci. S progresom toho ale veľa spoločného nemajú. Alebo ak, tak pár zrniečok “múdrosti“. Dnes som si na túto tému prečítala výborný komentár Daga Daniša a pre tých, ktorí nemajú možnosť [...]

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 306
Celková čítanosť: 1369052x
Priemerná čítanosť článkov: 4474x

Autor blogu

Kategórie