Založ si blog

Konšpiračná teória- prečo tu máme Sýrčanov? Domáce úlohy Mikulca a prezidentky splnené.

Tak si pomaly zvykáme už nejaký čas  na všeličo. A už ani nevládzeme krútiť od údivu hlavami. Alebo sa nám len proste nechce. Máme dosť svojich problémov  aj bez politiky. Pomaly prestávame aj dúfať, že uvidíme svetlo na konci tunela. Poniektorí. Lebo ja ho tam ešte stále vidím a prvý záblesk sa črtá koncom januára.

Ale k tým posledným udalostiam.  

Napríklad  Boris Kollár,  ako som už písala v inom blogu- zberateľ v súkromí, pragmatik  v politike. Ten vie  veľmi dobre, čo robí a čo chce.  Trebárs posledný  návrh  Sme rodina na zníženie DPH pre lanovky a vleky z 20 na 10 percent . Ťažko nás Boris presvedčí, že chce  pomáhať občanom.  On chce pomáhať predovšetkým sebe ,  aby mohol chodiť  na dovolenky so svojimi milenkami  a deťmi. Určite  tam ochutná dobré jedlá. Nám má stačiť, že nás nakŕmi populistickými rečami  o tom, ako musí zostať v koalícii, lebo chce pomáhať ľuďom.

Najnovšie vyhlásil: „S Mikulcom máme problém už dávno. Ako koaličná strana však nemôžeme hlasovať za jeho odvolanie.“

To vážne , Boris? To už sme ako za čias Caligulu v Ríme. Ten stváral hocijaké bláznovstvá a prasačiny  a národ nemohol nič. Lebo cisár.  Takže nech minister Mikulec  a jemu podobní robia hocičo , koaličnému partnerovi sa nepatrí ho odstaviť od válova. Tak toto Boris, to je výsmech do tváre zdravému rozumu. Ale ja som aj tak presvedčená, že nejaké zvyšky súdnosti ešte máš  a aj preto musíš  občas vypadnúť trebárs aj do Dubaja  zregenerovať sa, predpokladám, že aspoň tak málinko ti je niekedy asi  zo seba aj zle a trápne.

To iná káva je minister Mikulec. Mám za to, že tomuto človeku to veľmi nemyslí. Zo zlyhania v  najnovšej migračnej kríze obviňuje jeho poskok Hamran českú políciu.  Len taká malá špekulácia- konšpirácia.  A čo ak zlyhal cielene? Veď si  povedzme úprimne a nalejme si čistého vína.  Naši partneri v EU asi zo situácie u nás nebudú mimoriadne nešťastní. Sú radi, že aspoň nejaký počet  migrantov odľahčí ich štátnu kasu. Už nebudú potrebovať kvóty o prerozdeľovaní migrantov , stačí presmerovať trasy.  Hranice pred nimi ani náhodou nezavrieme. Sýrčania  predsa majú svoje práva! To sa len nám na Slovensku pomaly z nich ukrajuje.

Takže Mikulec si v očiach EU dobre splnil úlohu. A čo Čaputová? Tá domáce úlohy nedostáva z Európy, ale priamo z Ameriky! Najnovšie ocenenie , ktoré dostala za  prínos k slobode , je výsmechom Slovákov. Čaputová skôr posilňuje zákony , ktoré obmedzujú práva  a slobodu ľudí. Zuzanu Čaputovú  odmenili za to, že po vojne na Ukrajine sa postavila na správnu stranu a „odvážne čelila značným sympatiám k Putinovmu režimu v radoch obyvateľstva svojej krajiny“. Zuzana sa snaží,  aby sme mysleli správne , snaží sa o našu prevýchovu . Je to skutočne odvážna žena. Bojuje za  rozsiahle energetické sankcie, ktoré ničia európsky priemysel. Bojuje za  urýchlené prijatie Ukrajiny do EÚ, nedávno podpísala vyhlásenie, v ktorom žiada, aby Ukrajina vstúpila do NATO. Viac ako jej predchodcovia je závislá na poradcoch. Bez nich  by vyšlo najavo v plnej nahote , že je typickým príkladom výroku ,ktorý hovorí: „Pekná tvárička, prázdna hlavička.“

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

vlak, železnice, trať, koľaje

Pri Senci zrazil rýchlik muža, železničná doprava je úplne odstavená

22.03.2023 20:52

V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Britský princ William.

Princ William nečakane prišiel do Poľska za vojakmi pomáhajúcimi Ukrajine

22.03.2023 19:47

Britský princ William v stredu podnikol neohlásenú cestu do Poľska, aby poďakoval britským a poľským vojakom zapojeným do podpory Ukrajine.

world bank

Obnova Ukrajiny bude drahá. Vypočítali ju na 411 miliárd dolárov

22.03.2023 19:18

Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).

klus

Klus by nemal byť auditorom. Zamietol ho výbor Európskeho parlamentu

22.03.2023 18:54

Odhadovaný plat na pozícii audítora je zhruba 20 000 eur mesačne.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403939x
Priemerná čítanosť článkov: 3999x

Autor blogu

Kategórie