Založ si blog

LGBTI a čo s nimi z pohľadu bežného tolerantného človeka

Vražda dvoch nevinných mladých ľudí  na Zámockej ulici bola aktom chorého človeka a treba ju rázne odsúdiť. Na druhej strane sa núka otázka, nakoľko  to bola len náhoda, že vrah nezačal robiť poriadky s niekým iným. On totiž ľudí nenávidel a nenávidel aj seba. Bol to chorý, nešťastný človek, ktorý žil bez lásky . Chcela by som sa ale vyjadriť ku komunite LBGTI  z pohľadu bežného tolerantného  človeka. Dnes vysielali tri televízie  diskusné relácie , ktoré sa venovali aj tejto téme. V TA3 téma vraždy a LGBTI  dokonca dominovala, moderátor  sa v priamom prenose k tejto komunite verejne prihlásil.

 V rozhovoroch so známymi občas zabŕdneme aj do spomínanej problematiky. Nemáme pocit, že  by sa komunite LBGTI nejako ubližovalo. Iste, nechodíme na  kdejaké sociálne siete a tým pádom nečítame nenávistne prejavy. Ale v reálnom živote poznáme  pár gayov a lesieb, ktorí si celkom v pohode žijú, majú dobrú prácu , nikto im neubližuje.  Začína sa hovoriť o registrovaných partnerstvách .Ak by to znamenalo, že sa uzákonia  praktické veci, ktoré by tejto komunite  uľahčili život, myslím, že takmer nikto by nič nenamietal. Pochopiteľne, extrémistov je potrebné zastaviť.  Ale drvivej väčšine obyvateľstva nebude určite  prekážať , že niekto po niekom s rovnakým pohlavím ide dediť  alebo sa môže informovať o jeho zdravotnom stave,  hoci nie je jeho  manžel či manželka  a len s ním  žije  v spoločnej domácnosti.  No treba  si uvedomiť, že tak  ako v bežnom živote NIKTO  nemôže preskočiť svoj psychický vývoj, nemôže ho preskočiť ani spoločnosť. A tá naša slovenská ešte nie je pripravená na to ,aby sme tu mali sobáše  ľudí s rovnakým pohlavím a dokonca ,aby si mohli  tieto páry adoptovať deti. Niečo iné je samozrejme, ak homosexuálny pár vychováva  dieťa, ktoré má jeden z nich s predchádzajúcim partnerom opačného pohlavia.  Preto doprajme preboha Slovensku pokoj  a nesiľme to. Nechajme veci plynúť svojím tempom. Všetko chce svoj čas.- Násilné urýchľovanie čohokoľvek  nikdy  nič dobré neprinieslo.  Možno o 10 rokov  sa už  len pár ľudí na Slovensku pozastaví nad tým, že  susedka mala sobáš s inou susedkou.  Ani školské osnovy nie je potrebné radikálne meniť, stačí ,ak žiaci budú informovaní o tejto komunite   a o tom, že je súčasťou nás všetkých  a treba k nej  pristupovať s rešpektom a s potrebnou toleranciou. No aj komunita LBGTI musí pochopiť , že nielen oni  , ale my všetci  máme nejaké tie svoje problémy.  Každý z nás sa s nejakým problémom narodil  alebo ho v priebehu života získal a musí s ním bojovať alebo sa vyrovnať.  U niekoho to je zdravie, iný má nevhodnú rodinu  a skoro  každý z nás  má tendenciu myslieť si, že ten jeho problém je najväčší.  Nabádam preto  k pokore  ľudí z LGBTI komunity aj ostatných. A k tolerancii.  LGBTI  nič zlé neurobili, oni  si svoju  orientáciu nevybrali dobrovoľne.  Nechajme ich žiť a nech oni  takisto nechajú žiť nás. Takisto si však  treba uvedomiť  zásadnú vec, a to, že nemožno ísť proti svojím pocitom .Tak ako je niektorým heterosexuálom  nepríjemne  pozerať  sa na  bozkávajúci sa párik ľudí rovnakého pohlavia,  takisto predpokladám, že podobné pocity  voči hetero  majú aj ľudia LBGTI.  Bolo by tragédiou doby, ak by  sa heterosexuáli  o pár rokov  cítili trápne, že nie sú in ,lebo nepatria k LGBTI komunite a nevezú sa na módnej vlne.  V Amerike sa to už deje. 

  Za pocity nikto nemôže.  Ani za myšlienky.  Môže však za ich realizáciu  a za svoje správanie.  A to by malo byť slušné a zodpovedné. Neprekračujme hranice násilím, držme sa pokory a tolerancie A hlavne sa riaďme vetou: Ži a nechaj žiť!   

Uštvaná životom

26.11.2023

(skutočný príbeh zo života) Životom uštvaná, tak si pripadá Milka. Stále sa za niečím ženieme, nielen ja, aj iní, čo počúvam a načo je to dobré? Niektorí si ani neužijú života , sama som ten prípad. Večne sa len o niekoho starám, na seba nemyslím. Milka leží v nemocnici , je druhý deň po operácii. Dni v nemocnici sa vlečú pomaly [...]

Ak tu nová vláda nechce zostať len 4 roky , nemala by ísť proti výraznej časti národa

24.11.2023

Začnem poznámkou mimo témy. Nedávno sa jedna blogerka posťažovala, že oproti minulosti si všimla výrazne slabšiu čítanosť blogov. Ja si pamätám, že pred voľbami bola skutočne čítanosť blogov vyššia. Vrelo to tu , pretože skutočne išlo o veľa. Teraz z nás adrenalín opadol , a tak sme v akomsi útlme , aktivizujú sa len tí, čo sa nevedia s prehrou [...]

Ukrajinci sa snažia preprogramovať ruských zajatcov.

19.11.2023

Dnešný blog je vlastne prepisom jedného článku. Mňa upútal a možno viacerí z vás budú chcieť o probléme podiskutovať. Britské noviny The Times napísali, že ukrajinské úrady sa snažia „preprogramovať“ zajatých ruských vojakov. Ako to prebieha? Ruskí väzni sa učia ukrajinskú históriu a sú nútení počúvať ukrajinskú hymnu. V rámci programu [...]

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Inšpekcia vníma nedostatky zo strany škôl v súvislosti s riešením šikany

29.11.2023 18:05

Šikanovanie na školách potvrdili aj zistenia Štátnej školskej inšpekcie počas prieskumu u 2 542 žiakov šiesteho a siedmeho ročníka základných škôl.

kočner, černák

Kočner sa vo väznici pochytil s Černákom. Dôvod bol vskutku bizarný

29.11.2023 17:20

Černák si v Leopoldove odpykáva doživotie za vraždy. Kočnera poslal súd za mreže na 19 rokov za falšovanie zmeniek.

Policajný potápač

Z rieky v Jasove vytiahli bezvládne telo nezvestného muža

29.11.2023 16:38

Obhliadajúci lekár po príchode na miesto predbežne vylúčil cudzie zavinenie a na určenie presnej príčiny smrti bolo nariadené vykonanie pitvy.

Polícia

Dvaja mladíci v Hlohovci okradli seniorku. Obom hrozí až desať rokov za mrežami

29.11.2023 16:16

Svojmu mladšiemu spolupáchateľovi mal dať muž ako podiel zo zisku hotovosť vo výške dve eurá.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 241
Celková čítanosť: 1163578x
Priemerná čítanosť článkov: 4828x

Autor blogu

Kategórie