Založ si blog

Je splnomocnenec Kotlár zaslúžene na pranieri?

Je načase naliať si čistého vína. Blogerov, ktorí majú iný názor , sem chodia šikanovať ľudia typu Malinová. Za to, že mám svoje názory, ma uráža a píše, že som progresívny troll a ohlupujem ľudí. Prosím o prepáčenie, ak niekto kvôli mne ohlúpol. Ale šikanu budem riešiť . Napríklad aj otvoreným listom redakcii . Je načase skončiť s takýmito praktikami , s kyberšikanou a s ľuďmi , ktorí majú viaceré nicky a ktorí sem chodia urážať iných . Uvedomte si, tí, ktorí si o sebe myslíte , akí ste empatickí , ako dokážete vytvorením fiktívnej reality vo vašich hlavách, ktorá často nemá nič spoločné so skutočnosťou , ublížiť iným ľuďom. Je choré podozrievať ľudí, ktorých nepoznáte z úmyslov, aké nemajú.

A teraz k blogu:

Denník N vyšiel  von s ďalšou   karikatúrou. Peter Kotlár močí na hroby covidových obetí. Okrem toho  pri prechádzke s dcérou na neho vraj napľuli. Odhliadnuc od toho, že ide o extrémy, ktoré treba odsúdiť, je dobré položiť si otázku , či Denník N až tak veľmi zveličuje.  Splnomocnenec vlády vyhlásil, že na Slovensku nebola žiadna pandémia. Takisto mu vyčítajú  kritický prístup k WHO. O tej však hovoria aj v zahraničí , že je  skorumpovaná, nedôveryhodná a potrebuje reformy. Covidové obdobie na Slovensku práve preto, že rozdelilo národ ako hádam  nič predtým  je potrebné raz a navždy uzavrieť. Ale predtým samozrejme dôkladne  prešetriť. Nešťastím toho obdobia bolo  hlavne  potláčanie iných názorov a nemožnosť o nich diskutovať. Dokonca to nemohli robiť ani odborníci. Iba jeden názor mal byť ten správny. Ľudia žili v strese práve kvôli nevypočítateľnosti vládnych rozhodnutí, ktoré  veľmi nešťastne zasahovali do ich životov.  Akoby cieľom toho celého  bolo zasiať do ľudí strach . Preto sa aj diali nenormálne veci. S odstupom času vidíme , že  plošný zákaz vychádzania bol prehnaný. Takisto plošné testovanie , plošné očkovanie.  Kampaň vakcína je sloboda zlyhala. Žiadna sa nekonala a aj po očkovaní ste pokojne mohli dostať covid. Bolo dokázané,  že sezónne očkovanie nebráni ani ochoreniu, ani šíreniu vírusu.

Splnomocnenec Kotlár mal vyšetriť , čo sa u nás  počas pandémie dialo, vyšetriť zákonnosť niektorých postupov , mal  pripraviť odškodnenie niektorých skupín ľudí (Slováci  zo zahraničia, ktorých nasilu vopchali do  “karantény), mal vyšetriť  okolnosti “testovania” , takisto sa zamerať na  očkovaciu lotériu a čo dosiahol?  Akurát, že sa hovorí  o jeho dovolenke so Šimkovičovou . Hovorí sa však  aj o jeho neschopnosti. Pochopiteľne, mala byť vytvorená komisia z odborníkov, ktorej mohol prípadne  šéfovať, ale medzi odborníkmi mali byť zastúpení aj ľudia z opačného tábora. Potrebujeme tu diskusiu. Za minulých vlád sa diskutovať nemohlo , bude tomu tak aj teraz? Ministerka Dolinková a vláda si sami skomplikovali situáciu. Ak by  nás Kotlár  bol zastupoval  v zahraničí až po dohode s odborníkmi a prezentoval tak jednotný hlas Slovenska, nemuselo sa tu diať to, čo sa deje teraz.
Po niekoľkých mesiacoch “vyšetrovania” teda  nevieme nič.  Kotlár sa snaží získať čas , a tak oznámil, že  vraj na jeseň príde  s nejakými “odporúčaniami” A samozrejme zrejme aj s požiadavkami ,na ktorých bude trvať. A koalícia sa môže dostať do krízového stavu. Samozrejme, nielen kvôli Kotlárovi. No načo si komplikovať zbytočne život, keď to nebolo potrebné? A zároveň ho komplikovať občanom a opäť ich takto rozdeľovať? Stačilo tak málo – dopredu sa dohodnúť na spoločnom postupe a nenechať o všetkom rozhodovať  jedného človeka.

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Zničená Stalinova busta

Stalin prišiel o hlavu: Rus pri Moskve rozmlátil pamätník diktátora, vrhol sa aj na Lenina

21.07.2024 18:24

Zábery zachytili páchateľa "v neadekvátnom stave", ako všetkou silou udrel kladivom do pomníka, a v pozadí sú počuť výkriky a hlasný smiech.

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496206x
Priemerná čítanosť článkov: 4239x

Autor blogu

Kategórie