Založ si blog

Pár slov k druhému výročiu vojny

Dva roky utiekli ako voda. Pre koho ako. Čas na Ukrajine zrejme ide iným tempom ako u nás. Musí byť hrozné žiť v oblastiach, kde sa bojuje, no takisto aj v tých, kde len občas počuť sirény a ľudia musia utekať do úkrytov. Kto je za to zodpovedný, už dávno vieme. Alebo takto- opravím sa-  tí, ktorí chcú počuť pravdu, to vedia. Odpoveď, že len  Putin, tá už dávno neplatí. Hoci dal pokyn, príčiny boli kdesi inde.  Zabíjanie mohlo už dávno skončiť, no tí, ktorí na ľudskom utrpení  zarábajú a ktorí potrebovali vyčerpať Rusko, to nedovolili.  Nadávame na Zelenského, hoci je to len bábka, ktorá teraz bojuje o prežitie. Bábka, ktorá je pod tlakom dvoch strán a ani jedna strana  mu neponúka dobré riešenie. Čo je však desivé , je skutočnosť, že sa svet zradikalizoval na najvyššiu možnú mieru. Aj naši susedia, zdá sa,  zatúžili bojovať. Využívajú pritom základnú  ľudskú emóciu- strach. Šíria myšlienky o nebezpečenstve , aby tak pre rusofóbov  ospravedlnili  zbrojenie. Dochádza im  vôbec, že sa chystajú  na tretiu svetovú? 

Rusko  je oslabené,  Rusko prehráva- áno,  ale iba v mainstreame  a v hlavách tých, ktorí si nechcú priznať pravdu. V skutočnosti je posilnené a postupuje. A keď Ukrajina  okamžite nezačne rokovať, môže sa stať, že príde o celé územie. Máme sa báť Ruska? Ja tvrdím, že nie . Ruska sa netreba báť, treba s ním začať férovo jednať . Čím skôr začneme,  tým lepšie nielen pre Ukrajinu ,nielen pre Európu, ale pre celý svet.

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

nevidiaci, Levoča

Nevidiaci v dnešnom svete: ohrozuje nás čoraz viac nástrah a prekážok

24.04.2024 09:00

Zrakovo postihnutí vyzývajú projektantov a investorov verejných projektov, aby sa na svoje diela dívali aj z pohľadu ľudí bez zraku.

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:59

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny v RTVS sú na dosah. Má Šimkovičová meno nového riaditeľa? Zákon by mohol naraziť na Čaputovú

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375699x
Priemerná čítanosť článkov: 4467x

Autor blogu

Kategórie