Založ si blog

Očarujúca Čaputová na Markíze …a iné

( na základe jedného dnešného komentára malá , ale podstatná vsuvka, očarujúca myslím po fyzickej stránke , nie argumentačnej, bola pekne oblečená , páčila sa mi, hoci aj argumentačne som s ňou po dlhej dobe súhlasila , ale nevolila by som v tom prípade až tak expresívne slovo)

Dnešné koalično – opozičné debaty v mienkotvorných médiách  možno pre niekoho neboli zaujímavé, no priniesli so sebou aj isté prekvapenia. Pre mňa prekvapenia v tom zmysle , že opozícia nemá iba zrnko pravdy, ale možno až zrnká dve. Začnem TA trojkou.  Debata medzi  Dankom a  Majerským nebola nudná najmä  vďaka semaforovému Andrejovi. Danko  si zrejme aj mädlil ruky , že sa na semafor už zabudlo , ale veď poznáte Dírera, ten mu to dal vyžrať už na začiatku relácie. Pri záludnej otázke o nehode  Andrej našťastie  nestratil  nervy a vyšmykol sa z pasce  ako klzká ryba. A vôbec,  zdá sa mi, že tento Dírer  to na neho vie  lepšie ako ženské moderátorky . Ženy mu možno v podvedomí  evokujú Alenu Zsuzsovú, ktorú plánoval bozkávať všade, no nepodarilo sa. Inak Danko nehovoril zle , podstata celého vystúpenia predsedu SNS  spočívala v tom, že  na Slovensku sa máme starať o svoje slovenské záležitosti , lebo aj tak nám nikto nepomôže a ak pomôže, má nám byť jedno , či to bude čert alebo hoci aj  Putin. V diskusii neustále koketoval  s Majerským a doslova mu nadbiehal, ako keby  bol na pytačkách. Vraj mohli vládnuť spolu  a natrieť to tým liberálom. Doslova takto.  Majerský si celú dobu od spoludiskutujúceho držal odstup , neskákal mu do reči , takže  pytačky nedopadli  nejako slávne. Majerský vysvetlil, prečo novela trestného zákona od  Viliama Karasa bola lepšia  ako tá súčasná, ktorá putuje na Ústavný súd a musím vám povedať, že mu verím. A to Majerského ani  celé KDH zase až tak veľmi nemusím.

Potom v STV 1 debatovali  Erik Tomáš a Michal Truban z PS. Emócie nabok, ale môžem zato, že  Truban je  pre mňa jeden z najnesympatickejších poslancov? No dnes u mňa občas aj bodoval. S tými premlčacími dobami mal čistú aleže načisto čistú pravdu. Takže to nie je tak, ako sa nám vec snažili naservírovať  tí naši koaliční. Opozícia nerobila hysterický cirkus. Naopak, poslankyne PS pekne potichučky dva  dni pred celou tou neskoršou nechutnou  estrádou zašli za Tiborom Gašparom a Borisom Suskom. Pekne ich poprosili, aby aspoň to znásilnenie vrátili tam, kam naozaj  patrí. Susko a Gašpar sa tvárili veľmi prekvapene, prikyvovali  a sľúbili, že problém vyriešia . Ako, to sme videli v priamom prenose. Ktovie, či  im následne niekto rázne  nepošepol, že možno bude dobre prezidentku vďaka tomu vydierať a navrhnúť jej vetovanie a ona potvora , to neprijme a tak  vďaka nej ženy budú naďalej na Slovensku trpieť a verejnosť jej to potom spočíta. Inak som rada, že sa téma znásilnenia hoci aj takouto nešťastnou formou dostala na verejnosť a že hádam mnohí  príčetní muži  pochopili, vo co tu skutočne kráčí , že  obete znásilnenia  nie sú klasické obete, ktoré hneď a zaraz utekajú k policajtom ešte  v čase, keď im ani poriadne neuschli spermie na nohavičkách či kdesi inde. Truban  takisto v debate uviedol, že ich poslanec Hellebrandt si uznal chybu so žilinskou nemocnicou a hneď odstúpil, no ktosi iný nie a nie byť chlapom  a ešte aj kandiduje za prezidenta. Erik Tomáš sa držal celkom v pohode , dokonca ma milo prekvapil, keď zahlásil, že je za to, aby v prípade znásilnenia a iných podobných skutkov neboli žiadne premlčacie doby.

Korunu všetkému nasadila dnes Markíza , ktorá si pozvala do relácie Na telo Zuzanu Čaputovú. A nie, teraz nebudem ironická. Pani prezidentke to naozaj svedčalo , skutočne vyzerala dobre  a takisto dobre aj hovorila. Mňa nezaujíma, či jej reč niekto dopredu pripravil, alebo to bolo celé z jej hlavy. Uvádzala fakty a veruže  boli pravdivé. Nebudem to tu rozoberať, kto chce, má si možnosť reláciu pozrieť v archíve. S nikým sa nechcem hádať , pretože ak raz niekto prezidentku nemusí, tak  na nej nenechá suchej nitky za žiadnych okolností a bude jej oponovať, aj keby vravela, že dva a dva sú štyri. No zároveň musím povedať, že som takisto rada,  že už onedlho  odchádza z prezidentského paláca. Škoda, že tak presvedčivo ako dnes nehovorila pri iných témach. To je tá jej dvojaká tvár a dvojaký meter. Ale dnes hovorila dobre.  A páčil sa mi aj Kovačič. Zdalo sa mi, že je sám so sebou mimoriadne spokojný, konečne si  mohol v nedeľu aj oddýchnuť a nemusel dať vypínať mikrofóny pri hádajúcich sa politikoch. Doma ho určite za stretnutie s prezidentkou   pochváli žena , Čaputovej  veľká fanynka ,novinárka Zuzana Hanzel Kovačičová   a Kovačič si za odmenu užije vášnivú noc v jej objatí. Lebo ktovie, mám  taký pocit, že Michal , ktorý je inteligentnejší ako jeho Zuzana , je doma občas pod papučou a ak sa opováži uchýliť k opozičnému názoru, tak namiesto inej činnosti sem tam za trest  kľačí na polienku. Však to chlapi poznáte.  Dnes  by ale mal byť moderátor Kovačič  spokojný. Ale ktovie. Môžem sa aj mýliť.

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:18

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375663x
Priemerná čítanosť článkov: 4466x

Autor blogu

Kategórie