Založ si blog

Špinavá politika doma a v EU

Domáca politická scéna momentálne predstavuje bojisko , kde  sa proti súperovi používajú tie najšpinavšie podpásovky. No aj samotná koalícia si dáva góly do vlastnej brány. Danko , ktorý nevie , čo so sebou. Na druhej strane  Matovič . Obom bliká kontrolka  v podobe klesajúcich percent, a tak sa snažia osloviť verejnosť a vrátiť  pôvodných sympatizantov naspäť do  svojho straníckeho košiara. Lenže  paradoxne, práve títo dvaja vodcovia sú jedným z hlavných  dôvodov, prečo ich stranám klesajú preferencie. Progresívci spolu s umelcami vytiahli do boja proti  ministerke Šimkovičovej, ktorá si  len plní svoje predvolebné sľuby.  Opozícia  pokrytecky zneužíva verejnosť a pod rúškom boja za zachovanie špeciálnej prokuratúry robí kampaň Ivanovi Korčokovi. A Korčok? Ten nehrá fér hru, dokonca  podniká nezákonné ťahy. Naposledy  prednášal na školskej pôde a snažil sa oblbovať študentov .Navštívil  dve stredné školy,  Gymnázium v Snine a Strednú zdravotnú školu v Lučenci. Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky upozornilo, že predvolebná kampaň na školách je nezákonná. Zuzana Čaputová spieva v  zahraničí svoju labutiu  pieseň.  Ale spieva ju falošne. Namiesto toho, aby v zahraničí v dobrom  propagovala Slovensko ,  ako tradične našu krajinu ohovára . V príhovore na Stanfordskej univerzite  v USA vyhlásila, že demokratický  systém na Slovensku  je ohrozený. Škoda, že si na to nespomenula v časoch, keď bol ohrozený najviac. Napríklad, keď čurillovci robili nadprácu. Dnes po nájdení dokumentov u Matoviča vidíme, aké nezákonné praktiky majú na svedomí  Mikulec a Matovič, nehovoriac o Naďovi, ktorý klamal verejnosť  v priamom prenose.

Mainstream nás denne šokuje už len titulkami v správach, nad ktorými musia kriticky zmýšľajúci ľudia len krútiť hlavou. Nad tým , že   India  pustila na slobodu holuba, ktorého osem mesiacov držala v zajatí pre podozrenie, že je čínskym špehom, lebo mal na nohách krúžky s písmom pripomínajúcim čínštinu, môžeme neveriacky krútiť hlavou.  Horšie je však čítať , že napríklad poľský prezident Andrzej Duda  vyhlásil, že si nie je istý, či bude Ukrajina schopná znovu získať kontrolu nad Ruskom okupovaným Krymským polostrovom, a len za túto pochybnosť zožal vlnu kritiky.  Ožívajú  praktiky 50. rokov. Kto nejde s nami, ide proti nám.  

NATO poslušne plní príkazy Spojených štátov , ktoré profitujú  zo zbrojenia a vyvolávania konfliktov  po celom svete. Najnovšie sa presviedčame, že aj pôvodne dobrý projekt, Európska únia sa stal obyčajným spolkom vydieračov. Kvôli tomu, že Orbán žiadal , aby sa o pomoci Ukrajine nerozhodlo naraz a na tri roky dopredu, ale aby bola pomoc  dávkovaná, EU pripravila  balík finančných útokov proti maďarskej národnej mene a proti maďarskej ekonomike.  Finančné trhy mali zaútočiť na forint a investori s bankami mali odstrihnúť maďarskú vládu od cenovo dostupných komerčných pôžičiek. Ide o nehorázne vydieranie kvôli skorumpovanej Ukrajine. EU spáchala zločin proti  právu, demokracii a základom slobody. Z hlasovania sa začína stavať fraška a tak je načase porozmýšľať, či by z tejto organizácie  nebolo lepšie radšej  vycúvať.  

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:18

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375675x
Priemerná čítanosť článkov: 4466x

Autor blogu

Kategórie