Založ si blog

Oklamal Fico svojich voličov?

Robert Fico je dobrý rečník , to mu treba uznať. Pred voľbami plamenne sľuboval, že nebude žiadna vojenská pomoc pre Ukrajinu. Tento týždeň našich susedov aj osobne  navštívil a ešte predtým médiám a verejnosti  avizoval, že v otázke vojenskej pomoci nezmenil názor, že nebude podporovať  vstup Ukrajiny  do NATO a so vstupom do  EU tiež len tak opatrnejšie, lebo Ukrajina je skorumpovaná a prehnitá.  A ajhľa!  Vodu kázal, víno pil. Boli to len reči a kecy…  Zdá sa, že Fico podhodil médiám svoje vyjadrenia ako návnadu. Alebo ako korisť. V skutočnosti však mŕtvu. Napríklad povedal, že  Ukrajina nie je suverénna krajina, lebo je pod vplyvom Spojených štátov.  A tým vyvolal hotový škandál a zemetrasenie v médiách a medzi opozíciou.  V skutočnosti  vraj Fico(ako som sa dočítala)  podhodil slniečkárom  zástupné témy. A potom v pohode sľúbil Ukrajincom, že Slovensko bude aj naďalej vyrábať muníciu a zbrane pre ukrajinskú armádu.  Dubnická ZVS vyrába veľkú časť delostreleckej munície, ktorá ide na Ukrajinu. Odhadom je to vraj  až 20-percentný podiel dodávok.  Krátko predtým  minister Kaliňák presunul 100 miliónov eur do zbrojoviek, najväčšia časť skončila práve v Dubnici. Okrem munície bude Slovensko pokračovať aj v dodávkach húfnic. Slovensko podporí takisto balík vojenskej a finančnej pomoci EÚ pre Ukrajinu, ako aj vstup Ukrajiny do Únie. A takisto Slovensko podpísalo vyhlásenie o spolupráci namierenej k obnoveniu územnej celistvosti Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach, kam patrí aj  Krym a Donbas. Čo si o tom myslieť?

Oklamal Fico svojich voličov? Rozoberme si to na drobné. Fico je skúsený politik a ako jeho volička som presvedčená, že je tým najlepším riešením pre Slovensko. Pretože nič iné, lepšie  momentálne nemáme. V politike nemôžete zostať čistý ako sklo , musíte zabudnúť , že ste odporcom kompromisov a snažiť sa  spájať aj navonok nezlučiteľné. Preto svet politiky nie je pre priamych a hlavne čestných a zásadových ľudí. Takže:  Fico pred voľbami sľuboval, že žiadne  zbrane na Ukrajinu zo Slovenska  nepôjdu . Lenže narazil v prvom rade na Pellegriniho, ktorý naopak avizoval podporu Hlasu  pre zbrojovky. Napokon teda aj Fico pochopil , že zamestnanci zbrojoviek nechcú prísť o prácu a dobrý džob a hlavne, že sú to voliči.  Voliči  Hlasu a Smeru.  A s voličmi pochopiteľne  vždy len po dobrom. Takisto ako aj s  Petrom Pellegrinim.  Balík pomoci  pre Ukrajinu?  No samozrejme , však aj my  peniaze Únie potrebujeme a nedá sa bojovať s úniou  na dvoch frontoch , nedá sa obhajovať rušenie  UŠP a potom ešte trucovať pri balíku pomoci. A vstup Ukrajiny do NATO že nepodporujeme ? To nevadí, nemusíme, lebo Fico dobre vie, že sa  nájde ešte dosť  iných rozumných krajín, ktorí túto nebezpečnú myšlienku v zárodku zastavia a zablokujú.  No a čo s tou územnou celistvosťou Ukrajiny? V tomto Fica chápem. Rusko Ukrajinu napadlo, nech už boli príčiny napadnutia akékoľvek a Ukrajinci si  o problém sami koledovali. Ale predsa len riešiť  konflikty v 21. storočí vojensky, to zaváňa dávnymi časmi.  Druhá vec je, že  USA a UK zmarili nádej na mier za podmienok prijateľných pre Ukrajinu.  Pochopiteľne ,že teraz si už  Rusi nedajú územie , ktorého dobytie ich stálo  toľko síl. O Kryme ani nehovoriac! Skrátka a jasne, Fico musel podporiť dokument o celistvosti Ukrajiny, však ak by to neurobil,  deklaroval by verejne, že súhlasí s medzinárodným  porušením práva. Druhá vec je, že vie dobre, že je to aj tak  nezmysel.  Rusi si proste to, čo už majú,  nedajú a tak Fico pokojne mohol takýto dokument  podpísať. On vie svoje a mysliaci ľudia takisto. Premiér Fico teda výrazne nevybočil zo svojej línie.Pokračuje v plnení sľubov spred volieb, no nie je sám, takže musí brať ohľad aj na predstavy koaličných partnerov. Iste, aj on robí chyby. Vždy je však lepšie prikloniť sa na stranu zdravého  rozumu  a pragmatizmu  ako prikývnuť slniečkárskym zväzákom ,ktorí si často nevidia ďalej  od nosa.  A najhoršie je, že sú až príliš aktívni. A inkvizítorski.  A my predsa  vieme, že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ.

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

nevidiaci, Levoča

Nevidiaci v dnešnom svete: ohrozuje nás čoraz viac nástrah a prekážok

24.04.2024 09:00

Zrakovo postihnutí vyzývajú projektantov a investorov verejných projektov, aby sa na svoje diela dívali aj z pohľadu ľudí bez zraku.

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:59

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny v RTVS sú na dosah. Má Šimkovičová meno nového riaditeľa? Zákon by mohol naraziť na Čaputovú

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375698x
Priemerná čítanosť článkov: 4467x

Autor blogu

Kategórie