Založ si blog

Správne či nesprávne kroky novej vlády?

Hoci ešte oficiálne nepredstavili Programové vyhlásenie , už sa vďaka úniku informácií o ňom  čo- to  pošuškáva. A aj píše. Prvé kroky novej vlády vyzerajú byť značne razantné. Mne osobne sa najviac páči upratovanie v réžii Matúša Šutaja Eštoka. Ukazuje sa, že Hlas je napokon oveľa tvrdší , ako sa pôvodne zdal . Čurillovci sa boja. O tom niet pochýb. Boja sa , že doplatia na to, čo robili iným. Aj oni sú len ľudia a ak budú stíhaní , môžu začať pekne spievať. Po chlebe  ako sa u nás vraví, môže mať Lipšic, Matovič, Mikulec a spol. Lebo tak to vyzerá, že s výpoveďami  svedkov sa veru  manipulovalo a väzba sa zneužívala na to ,aby ich donútili čím skôr vypovedať. Uniknuté informácie ďalej  hovoria o tom , že  jednou  z priorít vlády má byť  ochrana osobnosti a osobnej integrity človeka pred neprimeraným zásahom médií. Cieľom je, aby sa právo na slobodu informovať a slobodu slova nezneužívalo na osobný revanš alebo účelové ponižovanie akéhokoľvek občana. Čo sa týka zahraničnej politiky, konečne bude viac  suverénna, aktívna  a bude chrániť slovenské národno-štátne záujmy.

Niektoré kroky novej vlády  však na druhej strane vyvolávajú značné  rozpaky.  A nastoľujú mnohé otázky. Médiá odvysielali reakciu R. Kaliňáka k vývozu munície a zbraní zo Slovenska  na Ukrajinu . Vraj Fico oklamal voličov. Nie je to celkom  tak. Teraz si Ukrajinci za objednávky platia. Platia za tovar, nedostanú nič zadarmo. Iste, viacerým sa nám to nepáči a najradšej by sme boli, keby na Ukrajinu už nešlo nič , čo len zbytočne predlžuje vojenský  konflikt. Lenže nežijeme v ideálnom svete . A tak ďaleko si asi Fico ani nemôže dovoliť zájsť. Okrem iného by narazil na odpor Pellegriniho , ktorý je so zbrojovkami až príliš zadobre. Takisto začína hrmieť aj na Ministerstve životného prostredia. Budaj bol do istej miery škodnou , to je pravda a Taraba je racionálny pragmatik, čo nie je na škodu veci. Iné je však odstreliť medvede, ktoré ohrozujú ľudí pri ich obydliach,  iné je strieľať do zákonom chráneného vlka, ktorý podľa  mnohých štúdií  až také škody nerobí.  Ak môj blog bude čítať nejaký poľovník, asi  teraz dostane menší  šok.  Povráva sa totiž, že na Slovensku  okrem klasickej mafie  druhou v poradí  sú politici a treťou práve  poľovníci. Poľovnícka lobby je veľmi  silná a trofeje medveďa a vlka predsa patria k správnemu chlapovi!   A teraz pár slov k Erikovi Tomášovi. V diskusných reláciách som tohto bývalého markízackeho moderátora  mala rada, lebo hovoril k veci a odborne. Ale inak som ho vnímala ako karieristu. Dlhoročný Ficov hovorca si odskočil ku konkurencii , lebo zacítil  príležitosť. Je šikovný, napriek tomu začal  teraz z nesprávneho konca.  V súvislosti s ním  som  v nemenovanom médiu narazila dokonca  na pojem  legislatívne monštrum. Dočítala som sa , že ide  o Tomášov  návrh, ktorým chce zničiť rodičovský dôchodok. Je to vraj  zmätok ,zbabelosť , návrh je  protirodinný a možno aj  protiústavný. Až tak do tejto problematiky nevidím, ale vôbec sa mi nepáči, že deti majú platiť rodičom z dvoch poukázaných percent. Ak aj takto chce Tomáš bojovať proti mimovládkam, mal by si uvedomiť , že zničí činnosť mnohých občianskych združení, ktoré fungujú len vďaka tým dvom percentám a suplujú štát!  

Opozícia už zacítila svoju príležitosť. Túži po krvi.  No nemám z nej pocit, že je to opozícia, ktorá chce  predovšetkým bojovať za svoj program a čaká na nové výzvy. S výnimkou progresívcov .  V tvárach mnohých skôr čítam radosť z toho, že sa vôbec  dostali do parlamentu a že majú na ďalšie  obdobie pekne postarané o slušné peniažky. A či to s nimi terajšia koalícia 4 roky vydrží?  Myslím ,že áno . Hádam kapitán Danko nezradí. Včerajšia diskusná relácia  Na hrane  ho ukázala v starej „dobrej“ forme. Rúbal hlava nehlava a relácia nabrala rýchly spád. Do biela ho vytočila  hneď v úvode otázka o národných jedlách.  Danko to zobral ako výsmech, lebo vyletel na moderátorku : Ste drzá, ste neskutočne drzá. Verím, že vás roztrhne a my vydržíme štyri roky. Mladému Šimečkovi šprihol do tváre, že je rozmaznaný a keby nebolo jeho otca, nikto by o ňom ani nevedel.  Mal pravdu, Jana Krescanko Dibáková vie byť ozaj potmehúdska a uštipačná a cieľom otázky o národnom jedle bol tak trocha výsmech Andreja Danka. Lenže Danko postupne  strácal úroveň , prestal sa ovládať a aj na  nevinné a prirodzené  otázky už nedokázal odpovedať s pokojom. A to by si politik nemal dovoliť.

Starý vypočítavý lišiak Kaliňák v Amerike

02.03.2024

Minister obrany USA má šťastie na usmievavých ľudí. Hlavne na spoločných fotografiách . Existuje síce aj fotka, na ktorej nevidno úsmev. To je tá s Volodymyrom Zelenským, ktorý sa krčí pred vysokánskym Lloydom . Tá fotka pripomína časy amerického otrokárstva, ale v obrátenom pomere. Úslužný beloch a nad nim hrozivo sa týčiaca čierna tvár. Ale to je skôr [...]

Vysvetlenie pre čitateľov mojich blogov, prečo už píšem inak

01.03.2024

V jednom z mojich posledných blogov ma milo prekvapil istý človek, ktorý napísal, že rád číta moje blogy , ale zároveň položil otázku, čo sa to stalo , prečo už píšem inak. Prečo som zmenila kurz. A práve kvôli takým ľuďom ako on som sa to teraz rozhodla vysvetliť. Uvedomujem si však, že vzhľadom na to, že sa pohybujeme vo virtuálnom svete a človeka [...]

Zuzana Hanzel Kovačičová- verejný nepriateľ číslo jeden?

29.02.2024

Nie, nepatrí medzi moje obľúbené redaktorky, je slniečkárka, no preto nebudem mlčať. Zuzana pracuje ako redaktorka pre Smečko. S jej názormi nemusíme súhlasiť, no ja sa pýtam, kam sme to ako spoločnosť došli ? Akonáhle má niekto iný politický názor, hejtujeme ho a v prípade ženy je to niekedy oveľa horšie. Zuzana sa rozhovorila [...]

matovič, šipoš, jakab, heger

Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

02.03.2024 17:08

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ.

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuje ukrajinským vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 281
Celková čítanosť: 1303182x
Priemerná čítanosť článkov: 4638x

Autor blogu

Kategórie