Založ si blog

O tolerancii , netolerancii, vakcínach , a na záver pár slov k Šimkovičovej .

Nedostatok tolerancie k iným názorom je odvekým problémom ľudského spoločenstva. Sú však obdobia, keď sa tento nedostatok prejavuje vo väčšej miere a v extrémnejšej podobe. Napríklad v čase  pred voľbami . Dôkazom toho  sú trebárs  diskusie, v ktorých mnohí jedinci prekračujú hranice slušného správania a hejtujú všetko, s čím nesúhlasia.  Badať to okrem politiky hlavne u tzv. kontroverzných tém. Tolerancia je o úcte k človeku a jeho názorom , na ktoré má každý právo. Právo druhého je k tomu sa vyjadriť, ale primeraným spôsobom.  S názormi  iného nemusíme súhlasiť, ale zato ho nemusíme urážať. Takou kontroverznou témou je napríklad eutanázia. Minule som tu čítala blog,  ktorého podstatou bola ostrá kritika Ďuriš Nicholsonovej , lebo si dovolila napísať, že ona by si radšej  zvolila dobrovoľný odchod zo sveta ako by mala byť na príťaž svojim deťom.  Čo je na jej názore vlastne zlé? Skôr to svedčí o  vyrovnanosti vo vzťahu k smrti, nemá z nej strach a chce odísť z tohto sveta dôstojne a hrdo. Kto dáva komu právo súdiť ju za jej postoj ?  Vari je lepšie človeka násilím  držať na tomto svete proti jeho vôli? Aj zvieratám pomôžeme, ak neznesiteľne  trpia . I téma potratov vie  mnohých dostať  do varu. Keby bola možnosť obuť si  topánky toho druhého a pozrieť sa  na vec jeho očami , potom by  človek častokrát zaujal iné stanovisko k mnohým veciam.  

Dnes som si všimla prejav Milana Uhríka. Tiež by sa dal označiť ako príklad netolerancie.  Vraj v čase, keď rastie  tlak na prešetrenie vedľajších účinkov  vakcín  Dolinková rieši rozširovanie kapacít  na očkovanie  proti covidu. Tak pozor! Uhrík a ďalší zdieľajúci jeho názor zabúdajú, že tu žije plno ľudí, ktorí sa chcú dať očkovať proti covidu . Ak chcú riskovať, je to len a len ich problém, ale  neumožniť im to  znamená ísť proti ich právam. Takisto sa Uhríkovi  aj Dankovi nepáči , že  minister školstva Drucker vyhlasuje, že mimovládky na školách pre neho nie sú problém.  Podľa nich len  oblbujú mládež .Drucker však  vysvetlil, že nie všetky mimovládky sa venujú  gender ideológii , ale  niektoré napríklad športu či kultúre. Takže určite  nie je riešením  paušálne bojovať zo zásady proti všetkým  mimovládkam . Mnohé občianske združenia , ktoré napríklad pomáhajú zvieratám,  už roky rokúce suplujú štát , ktorý si v tomto smere  neplní svoje povinnosti.   Nie je nič zlé na  mimovládke, ktorá  monitoruje pohyby korytnačky  alebo sa venuje sysľom,  stačí len  preveriť  a skontrolovať projekty  a posúdiť, do akej miery sú tam peniaze účelné vynaložené.

A ešte  pár slov k osobe, ktorej sa mainstream a bulvár v týchto dňoch tak rád venoval. To, že na Slovensku vyhrali voľby pronárodné sily, neznamená, že všetko, čo vládna  koalícia robí je  až do bodky správne. Iste sa nájdu chybičky a zrejme aj chyby . Zdá sa, že Šimkovičová bude najslabším článkom vlády , hoci jej zámer nie je zlý. No takisto to môže byť len neskúsenosťou a ak si Martina vyberie  správnych poradcov, dobrý tím, časom sa môže vypracovať. Len by jej nemali chýbať  menežérske schopnosti. Médiá dokážu pomôcť, ale aj potopiť.  Veď už  len vypustenie  jedného slovíčka môže dať celému textu iný zmysel. V prípade ministerky kultúry  médiá hlavného prúdu  momentálne nešetria škodoradosťou. Napríklad v reportáži o Ficovom turné na  Markíze  podotkli, že Šimkovičová svoj prejav čítala. Nič viac. Bolo jasné, aký účel tým televízia  sledovala. Na JOJke však zvolili trocha  iný prístup. Ukázali  Šimkovičovú, ktorá  sa v úvode sama vyjadrila , že bude prejav čítať, aby nezdržiavala. Však je to už trocha iné?

Starý vypočítavý lišiak Kaliňák v Amerike

02.03.2024

Minister obrany USA má šťastie na usmievavých ľudí. Hlavne na spoločných fotografiách . Existuje síce aj fotka, na ktorej nevidno úsmev. To je tá s Volodymyrom Zelenským, ktorý sa krčí pred vysokánskym Lloydom . Tá fotka pripomína časy amerického otrokárstva, ale v obrátenom pomere. Úslužný beloch a nad nim hrozivo sa týčiaca čierna tvár. Ale to je skôr [...]

Vysvetlenie pre čitateľov mojich blogov, prečo už píšem inak

01.03.2024

V jednom z mojich posledných blogov ma milo prekvapil istý človek, ktorý napísal, že rád číta moje blogy , ale zároveň položil otázku, čo sa to stalo , prečo už píšem inak. Prečo som zmenila kurz. A práve kvôli takým ľuďom ako on som sa to teraz rozhodla vysvetliť. Uvedomujem si však, že vzhľadom na to, že sa pohybujeme vo virtuálnom svete a človeka [...]

Zuzana Hanzel Kovačičová- verejný nepriateľ číslo jeden?

29.02.2024

Nie, nepatrí medzi moje obľúbené redaktorky, je slniečkárka, no preto nebudem mlčať. Zuzana pracuje ako redaktorka pre Smečko. S jej názormi nemusíme súhlasiť, no ja sa pýtam, kam sme to ako spoločnosť došli ? Akonáhle má niekto iný politický názor, hejtujeme ho a v prípade ženy je to niekedy oveľa horšie. Zuzana sa rozhovorila [...]

hokej slovensko MS 2023

Prieskum SANEP: Majú ísť hokejisti z KHL na majstrovstvá sveta v Česku?

02.03.2024 17:00

Agentúra SANEP sa spýtala ľudí, či by súhlasili s účasťou slovenských hokejistov z KHL na MS v Česku a či by sa tam mali objaviť aj ruskí a bieloruskí hráči.

OLY Paris Games Olympic Village Inauguration

Čo si číta Macron o sebe? Zamedziť má hanbe s granátmi a Zelenského si Francúzi za prezidenta nezvolili

02.03.2024 17:00

Súčasná francúzska výroba granátov kalibru 155 mm dosahuje ročne 20-tisíc kusov, čo postačuj ukrajinskm vojakom len na štyri dni bojov.

súd, exekútor, paragraf

Ústavný právnik Ľaľík: Ústavný súd porušil princíp ústavnej spolupráce

02.03.2024 16:15

Ústavný súd opakovane porušil princíp vzájomného rešpektovania sa a spolupráce orgánov verejnej moci, píše profesor Tomáš Ľalík z Právnickej fakulty UK v Bratislave.

huliak, hojsík

Huliak kritizoval sudcov Ústavného súdu. Hojsík je z jeho výrokov zhrozený

02.03.2024 14:48

Prezidentka Čaputová podľa poslanca Huliaka súhlasí s novelou Trestného zákona, a preto ju podpísala.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 281
Celková čítanosť: 1303048x
Priemerná čítanosť článkov: 4637x

Autor blogu

Kategórie