Založ si blog

Hrdí na rodinu alebo Dúhový pochod?

Čo by ste si vybrali? Úprimne, ja radšej prechádzku v prírode . Obidve podujatia  sa budú konať zajtra v Bratislave. Na Jakubovom námestí  podujatie  Hrdí na rodinu s heslom   Manželstvo chráni deti. Na Námestí  slobody  Dúhový pride ktoré podporuje viditeľnosť lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych  ľudí na Slovensku.

Budem šokovať. Ja by som radšej dala  prednosť boju za lepší život našich zvierat , ktoré trpia v osadách v neľudských podmienkach , alebo tých, ktoré trpia  kdesi v klietkach. Niežeby som ľudí dávala na druhé miesto, nie.  Ak by išlo o pochod  chudobných dôchodcov, či takých ,ktorí si  nemajú možnosť  zaplatiť  za ošetrenie zubov , tých by som podporila.  Ale  uvedené akcie mi nedávajú zmysel . Ak si  však  niekto myslí, že sú potrebné, a chce sa ich zúčastniť, je len jeho voľbou ,ako strávi svoj čas.  V prvom prípade veta Manželstvo  chráni deti podľa mňa celkom neplatí.  Pretože nie je dôležité, či dvaja ľudia, ktorí majú deti, žijú v manželstve alebo nie . Ide o to, či ich dobre a zodpovedne vychovávajú , či im umožňujú realizovať ich individuálne potreby. Výchova detí nie je ľahká záležitosť. Vštepiť  isté morálne zásady  dokáže iba ten, kto ich sám má a na to nie je potrebné žiť v manželskom zväzku – žiť spoločne, isteže. Deti nevnímajú ani tak, čo rodičia hovoria, ale akí sú a čo robia . A to potom vo svojom živote kopírujú.  Súčasťou podujatia bude  aj vyhodnotenie súťaže o najkrajší príbeh lásky  a vernosti.  Úžasné! V dobe, keď sa vernosť vytráca  kdesi do kúta, takéto  príbehy  vždy potešia. Vernosť existuje , len je ťažké ju dodržiavať. Chce to silu  , zásady a hlavne lásku.  Na druhej strane, ľudia sa počas života vyvíjajú a aj  menia ,partner nám nastavuje zrkadlo . Ak si dvaja ľudia už navzájom nemajú čo dať , nemá zmysel nasilu vzťah udržiavať. Vzťah, ktorý nefunguje, je trápením . Aj pre deti  Tie však nesmú mať pocit , že oni čosi zavinili  a musia vedieť ,že rodičom na nich záleží.  „Deti sú dnes ohrozenejšie, než to bolo v minulosti. A nejde len o ideológiu, ale aj životný štýl a techniku. Deti sú ohrozené počítačovými hrami, sociálnymi sieťami, pornom, vôbec internetom. Môžeme povedať, že ich ohrozuje súčasná kultúra spoločnosti, ktorá na ne pôsobí, a hoci sa o tom veľa vie, málo sa o tom hovorí. Za svoju úlohu preto považujeme na to upozorniť, povedal usporiadateľ Marek Nikolov. Iste, má pravdu. No pravdou je aj to , že manželstvo ako  také nezaručuje , že deti tými vplyvmi  nebudú ohrozené. Problém je zložitejší,  ako sa zdá.

K druhému podujatiu. Homosexuáli  sú tu od nepamäti . Majú svoje občianske práva , na Slovensku momentálne bojujú za registrované partnerstvá , prípadne manželstvá. Vývoj ide dopredu , snáď sa im ich sny splnia. Nikomu tým neubližujú. No aj tak nevidím dôvod zviditeľňovať sa. Nič tým nedosiahnu , veď  aj tak o nich vieme a udialo sa niečo? Iba ak vražda v Teplárni.  A ten zvyšok? Tie všelijaké písmená ? Koľko percent  populácie predstavujú? Skôr sa mi zdá ,že sa tu niekto s nami hrá ,nudí sa a vymýšľa zbytočnosti, aby  sa zabudlo na podstatu problémov ľudí, ktorí ich skutočne majú. Z normálnych, možno trocha labilných jedincov sa vyrábajú  pokusné králiky , nahovárajú  ich na operácie. Takže záverom-.   Myslím, že oveľa lepšie by bolo  hoci aj upozorňovať na to, ako žijú  deti v ďalekej Afrike, hendikepovaní ľudia  u nás , dokonca aj tie zvieratá by si skôr zaslúžili svoje pochody. Ale inak- proti gustu žiadny dišputát.

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496189x
Priemerná čítanosť článkov: 4238x

Autor blogu

Kategórie