Založ si blog

Prečo vo Washingtone tak smútia za Zuzankou.

K napísaniu tohto blogu ma inšpiroval  článok , ktorý som dnes  čítala . Vyberám z neho pár zaujímavých myšlienok. Väčšina Slovákov  si myslí, že pani Zuzanka urobila to najlepšie , čo mohla. Naši americkí bratia sú  však z jej rozhodnutia nešťastní. Splnila si síce domáce úlohy, z  ktorých najviac vo Washingtone  boduje tá  o obrannej dohode , ktorá urobila zo Slovenska vojensky omnoho atraktívnejšiu krajinu pre americkú armádu i ruské rakety. Za oceánom však potrebujú mať na Slovensku  svojho človeka, ktorý bude naďalej poslušne plniť ich príkazy.  Slovensko je pre NATO a Ameriku významné , pretože západ  má na Ukrajinu prístup cez štyri krajiny: Poľsko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Maďarsko je teraz  pre účely NATO nepoužiteľné, a aj Rumunsko nie je dobrou voľbou,  pretože do Rumunska sa dá dostať jedine cez Maďarsko, Srbsko a Bulharsko, a to sú tiež krajiny, s ktorými je trochu problém.

Zostalo teda Poľsko a Slovensko.  Keby jedna z nich vypadla,  ostala by už iba posledná, čo by pre Západ z viacerých dôvodov nebolo dobré.  Poľsko má s Ukrajinou vlastné plány, iné než USA. Slovensko by preto za určitých okolností mohlo ostať jedinou bezpečnou a spoľahlivou trasou pre transport materiálu, aj chúlostivého, na Ukrajinu.

Preto je také dôležité ušiť si opäť na mieru prezidenta .Ivan Korčok  je na túto misiu ako stvorený , spolu s Petrom Pavlom by tvorili silný tím. Ale pozor! Ak bol Matovič schopný v poslednej chvíli vytrhnúť  demisiu z rúk úradníka prezidentky , čo ak  aj pani Zuzanka nakoniec zmení svoje plány? Na Slovensku  je už možné všetko.  Bude to záležať od toho , ako si bude Korčok počínať v „predkampani“  a keď svojou charizmou Slovákov nepresvedčí, možno sa pani Zuzanka nakoniec predsa len vráti.

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496192x
Priemerná čítanosť článkov: 4239x

Autor blogu

Kategórie