Založ si blog

Vojnový zločin (nielen) Veľkej Británie .

Používanie munície s ochudobneným uránom je vojnový zločin.  Samozrejme, túto muníciu západné veľmoci používajú iba na územiach, ktoré sú bezpečne vzdialené od ich vlastných hraníc. Ide o zbrane, ktoré nielenže zabíjajú, ale aj  krajinu  dlhodobo zamoria . Takáto munícia bola použitá v Iraku a Srbsku, kde následkom toho extrémne vzrástol počet  onkologických ochorení, leukémie. Munícia je  nebezpečná aj pre samotných vojakov, ktorí ju používajú. Ako je teda možné, že Veľká Británia ,ktorá si hovorí vyspelá  civilizovaná krajina dodala na Ukrajinu muníciu s ochudobneným uránom, aby ju ukrajinská armáda použila  v boji proti Rusku?

Rusi následne pri raketovom útoku  zničili sklad pri meste Chmeľnyckyj, kde bola uložená jej veľká časť. Pri výbuchu došlo k lokálnemu zamoreniu, ktorého následky  uvidíme o pár rokov. Vietor odvial rádioaktívny mrak severozápadne, takže zvýšenú rádioaktivitu namerali až v Poľsku.

Položme si logickú otázku , či by takýto vojnový zločin nemal byť potrestaný  a čo za človeka  je Zelenskyj , čo za ľudia  tvoria jeho juntu , keď takto dovolia zamoriť vlastnú krajinu , len aby sa zapáčili Západu.  Ako je možné, že svet neprotestuje?

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496182x
Priemerná čítanosť článkov: 4238x

Autor blogu

Kategórie