Založ si blog

Čo o nás píšu v Rusku

Napríklad , že dodávka štyroch migov  na Ukrajinu  vyvolala ostrú reakciu v slovenskej spoločnosti.

ŽE slovenská opozícia, verejnosť a odborníci sú presvedčení, že orgány krajiny nemali ústavné právo odovzdať bojové lietadlá Ukrajincom. Že slovenská dodávka štyroch stíhačiek MiG-29 kyjevskému režimu vyvolala ostrú reakciu nielen v Moskve, ale aj v samotnej slovenskej spoločnosti.

ŽE USA nútia Európanov zbaviť sa zásob v skladoch. A ešte pevnejšie ich zviazať. ŽE  Jaroslav Naď  priznal, že Slovensko chce na transfere stíhačiek jednoducho zarobiť. Minister (v minulosti bol vládnym analytikom, vzdelaním politológ a v armáde neslúžil ani jeden deň) vyhlásil, že sovietske MiGy sú už vyradené. Už dávno sa na nich nelieta, piloti sa už necvičia. Ukrajinská armáda pritom nedostane nepoužívané stíhačky zadarmo – náklady na lietadlá sa Slovensku vrátia prostredníctvom Európskeho mierového fondu.

ŽE podľa poľského Centra východoeurópskych štúdií (OSW) sa tak európske krajiny jednoducho zbavujú nepotrebných zásob tým, že ich posielajú Ukrajine zadarmo. A na oplátku dostávajú americké vybavenie, čím sa stávajú ešte závislejšími od dodávok z USA.

ŽE Európska komisia vedela, že Slovensko posiela ukrajinským ozbrojeným silám stíhačky nelegálne. Minister obrany Naď vo februári sľúbil, že MiGy budú kyjevskému režimu odovzdané až po konzultáciách s parlamentom. Minister klamal. V parlamente sa neuskutočnilo žiadne hlasovanie. Namiesto toho o odovzdaní jednostranne rozhodol slovenský premiér Eduard Heger.

ŽE Heger nie je tak celkom premiér. Pôsobí ako dočasne poverený úradník. Ani to však Hegerovi nezabránilo, aby samostatne prijímal pre krajinu také otrasné rozhodnutia, ktoré dokonca aj Rusko považuje za “nepriateľský čin”.

Že Eduard Heger nemal absolútne žiadne oprávnenie na transfer zbraní – to je oficiálny právny záver, vypracovali ho právnici Univerzity Komenského na žiadosť kancelárie Európskej komisie na Slovensku. Právnici sú si istí: na odovzdanie MiGov kyjevskému režimu sa musela nelegitímna Hegerova vláda obrátiť na parlament.

ŽE európski byrokrati nepohli ani prstom, aby zabránili hrubému porušeniu slovenskej ústavy.

ŽE premiér Heger robí všetko pre to, aby oslabil obranu Slovenska a zatiahol Slovensko  do cudzieho konfliktu. Premiér je hlavnou hrozbou pre bezpečnosť Slovenska a jeho konanie musí byť vyšetrené.

S Republikou áno či nie? Peter, veď sa neboj!

26.05.2023

Nemusím byť analytik, politológ , aby som si nevedela spočítať, že ani voľby nemusia nič vyriešiť a kríza na Slovensku môže pokračovať ďalej. Hoci by ich aj vyhral Smer , je celkom možné ,že pôjde do opozície. Robert Fico môže totiž vytvoriť koalíciu jedine s Hlasom a s národne orientovanými stranami , prípadne s drahou nevestou , ak sa , [...]

Vypočítavá mrcha?

25.05.2023

(skutočný príbeh) Juraj sedí na lavičke pri starom strome ,ktorý ešte jeho pradedo zasadil , je sparno, ale strom vrhá tieň , chládok dobre padne v tejto horúčave , och, ako tento strom miluje. A vôbec, celé svoje malé gazdovstvo ,dom, ktorý tak krvopotne postavili jeho rodičia. Pravda, otec už keď ho začali stavať,nebol práve najzdravší a stavba teda jeho [...]

Pivom k alkoholizmu? Neposlušní Íri .

24.05.2023

Počula som už viacerých fajčiarov sťažovať sa , že kým oni musia pozerať na smrtku na krabičke s cigaretami a čítať varovanie, ktoré im občas predsa len spôsobí husiu kožu , takí konzumenti alkoholu sú vo výhode. A že teda prečo sa varovanie nevzťahuje aj na alkohol , veď aj ten predstavuje takisto veľké riziko pre zdravie. Zdá sa, že tu už máme prvú [...]

Eduard Heger

Heger sa stretol s premiérom Ódorom, rámec programového vyhlásenia spĺňa to, čo očakával

30.05.2023 17:15

Líder strany Demokrati nevidí zmysel vysloviť dôveru členom vlády, ktorých by potom chcel odvolávať.

Jaroslav Naď

Naď zháňa kontakt na Zuckerberga: Má problém s premenovaním profilu na Facebooku

30.05.2023 16:33

Ministrom obrany nie je už dva týždňe, no na sociálnej sieti má stále uvedenú ústavnú funkciu.

Sudan

Boje v Sudáne pokračujú aj napriek predĺženému humanitárnemu prímeriu

30.05.2023 15:11

Násilnosti vyhnali z domova takmer 1,4 milióna ľudí, z ktorých viac ako 350.000 utieklo za hranice Sudánu.

polícia, pátranie, rieka, ondava

Nezvestné dievčatko zo Stropkova, ktoré spadlo do rieky, našli bez známok života

30.05.2023 15:07

Nezvestné dievčatko bolo nájdené v rieke Ondava v katastrálnom území mesta Stropkov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 532528x
Priemerná čítanosť článkov: 4034x

Autor blogu

Kategórie