Založ si blog

Čo o nás píšu v Rusku

Napríklad , že dodávka štyroch migov  na Ukrajinu  vyvolala ostrú reakciu v slovenskej spoločnosti.

ŽE slovenská opozícia, verejnosť a odborníci sú presvedčení, že orgány krajiny nemali ústavné právo odovzdať bojové lietadlá Ukrajincom. Že slovenská dodávka štyroch stíhačiek MiG-29 kyjevskému režimu vyvolala ostrú reakciu nielen v Moskve, ale aj v samotnej slovenskej spoločnosti.

ŽE USA nútia Európanov zbaviť sa zásob v skladoch. A ešte pevnejšie ich zviazať. ŽE  Jaroslav Naď  priznal, že Slovensko chce na transfere stíhačiek jednoducho zarobiť. Minister (v minulosti bol vládnym analytikom, vzdelaním politológ a v armáde neslúžil ani jeden deň) vyhlásil, že sovietske MiGy sú už vyradené. Už dávno sa na nich nelieta, piloti sa už necvičia. Ukrajinská armáda pritom nedostane nepoužívané stíhačky zadarmo – náklady na lietadlá sa Slovensku vrátia prostredníctvom Európskeho mierového fondu.

ŽE podľa poľského Centra východoeurópskych štúdií (OSW) sa tak európske krajiny jednoducho zbavujú nepotrebných zásob tým, že ich posielajú Ukrajine zadarmo. A na oplátku dostávajú americké vybavenie, čím sa stávajú ešte závislejšími od dodávok z USA.

ŽE Európska komisia vedela, že Slovensko posiela ukrajinským ozbrojeným silám stíhačky nelegálne. Minister obrany Naď vo februári sľúbil, že MiGy budú kyjevskému režimu odovzdané až po konzultáciách s parlamentom. Minister klamal. V parlamente sa neuskutočnilo žiadne hlasovanie. Namiesto toho o odovzdaní jednostranne rozhodol slovenský premiér Eduard Heger.

ŽE Heger nie je tak celkom premiér. Pôsobí ako dočasne poverený úradník. Ani to však Hegerovi nezabránilo, aby samostatne prijímal pre krajinu také otrasné rozhodnutia, ktoré dokonca aj Rusko považuje za “nepriateľský čin”.

Že Eduard Heger nemal absolútne žiadne oprávnenie na transfer zbraní – to je oficiálny právny záver, vypracovali ho právnici Univerzity Komenského na žiadosť kancelárie Európskej komisie na Slovensku. Právnici sú si istí: na odovzdanie MiGov kyjevskému režimu sa musela nelegitímna Hegerova vláda obrátiť na parlament.

ŽE európski byrokrati nepohli ani prstom, aby zabránili hrubému porušeniu slovenskej ústavy.

ŽE premiér Heger robí všetko pre to, aby oslabil obranu Slovenska a zatiahol Slovensko  do cudzieho konfliktu. Premiér je hlavnou hrozbou pre bezpečnosť Slovenska a jeho konanie musí byť vyšetrené.

Ako to funguje na Facebooku alebo Bude Facebook spolupracovať v prípade strelca Juraja C?

23.05.2024

Opäť sa budem inšpirovať istým článkom, no pokojne som blog mohla spracovať aj bez tejto inšpirácie, lebo s Facebookom mám vlastné skúsenosti a čosi o praktikách aktivistov viem. Takže – históriu Juraja C. na Facebooku vymazal sám Facebook, konkrétne správca siete – Meta . Podnet na vymazanie však zrejme prišiel od nejakého [...]

Ako sa postavia čelní predstavitelia Smeru k zlu , ktoré vytvára aj Danny Kollár?

22.05.2024

Dnes som čítala článok , ku ktorému sa veľa z vás nedostane. Týkal sa známej postavičky Dannyho Kollára. Hoci tento človek Smeru dopomohol k víťazstvu, je načase vymedziť sa voči jeho metódam , extrémizmu . Alebo platí, že už nielen zo spolku s mafiou, ale aj zo spolku s extrémistami niet bezpečného úniku? Čo najnovšie tento nezrelý sebestredný narcis [...]

Má zmysel sadnúť si za okrúhly stôl?

21.05.2024

Najprv som si myslela, že je to dobrý nápad . Ale len ak za stretnutím bude nasledovať aj praktický výstup, pretože frázy skutočne nepotrebujeme. Tým praktickým výstupom som mala na mysli to, že by opozícia prestala organizovať protivládne demonštrácie a oslovila by svojich priaznivcov , vyzvala by ich ku pokoju. Lenže potom som si uvedomila, že to nejde. Čas na [...]

Mallorca

Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie, najmenej štyria ľudia neprežili

23.05.2024 23:02, aktualizované: 23:38

Ďalších zhruba 27 osôb utrpelo zranenia.

pásmo gazy

Izraelská armáda postupuje hlbšie do Rafahu, podľa Galanta operácia ďalej zosilnie

23.05.2024 22:26

Za posledný deň prišlo pri izraelskom bombardovaní a pozemných operáciách v celom Pásme Gazy o život 91 Palestínčanov.

Peter Pavel

Prezident Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Skončil v nemocnici

23.05.2024 21:30

Jeho zranenia nie sú vážne, vyžiadajú si však krátke pozorovanie.

okamura, SPD, protest

Danko vystúpil na Okamurovej demonštrácii v Prahe. Odporcovia po nich hádzali vajíčka

23.05.2024 21:03, aktualizované: 21:38

Danko občanom Česka zaželal vládu, pre ktorú budú na prvom mieste.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1424839x
Priemerná čítanosť článkov: 4331x

Autor blogu

Kategórie