Založ si blog

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj  nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je  jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí  ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci  najviac doplácajú  na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu.  Po roku 1991 až do vojny  Ukrajinu ovládali oligarchovia a patrila k najskorumpovanejším krajinám sveta. Ukrajinci nerešpektovali práva menšín , čo  viedlo  k  občianskej vojne  na Ukrajine a neskôr k vojne  s Ruskom. Namiesto toho, aby viac rokovali  s Rusmi, opreli sa o Západ. Za začiatok vojny nesie síce zodpovednosť Rusko,  no za neskorší vývoj  politici EU a hlavne Spojených štátov , a takisto aj ukrajinskí politici.

Ukrajina sa mohla vyhnúť vojne, keby  bola dokázala spolupracovať s  ruskými menšinami. Nedokázala. Tak  sa to začalo stupňovať. Rusi za ukončenie krízy( za mier)  požadovali dohodu o odstúpení Krymu a neutralitu Ukrajiny. Nepomohlo. Teraz už požadujú viac -dohodu na zmene hraníc vo východnom Donbase. Ak sa čím skôr nezačne rokovať, budú požadovať ešte viac  a sú ochotní  viesť dlhodobú vojnu.

Ukrajinský prezident dostal radu od  bývalého izraelského premiéra  Bennetta , aby sa Ukrajina vzdala časti svojich požiadaviek a nespoliehala sa na Západ. Zasiahli však jastraby- Spojené kráľovstvo a USA, to oni môžu za to, že rokovania  Ukrajiny s Ruskom boli zablokované . To oni môžu za to, že sa ďalej  zabíja , že sa Ukrajina ničí. Oni a Zelenskyj s juntou. Nikto neospravedlňuje Rusko, ale nalejme si čistého vína. Múdrejší  ustúpi sa hovorí. A hlavne ak cenou za ústup sú ľudské životy.  Životy obyčajných ľudí, ktorí chcú len žiť tak ako pred vojnou. Mnohí z tých ľudí v duchu preklínajú nielen Rusov!

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

nevidiaci, Levoča

Nevidiaci v dnešnom svete: ohrozuje nás čoraz viac nástrah a prekážok

24.04.2024 09:00

Zrakovo postihnutí vyzývajú projektantov a investorov verejných projektov, aby sa na svoje diela dívali aj z pohľadu ľudí bez zraku.

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:59

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375692x
Priemerná čítanosť článkov: 4467x

Autor blogu

Kategórie