Založ si blog

Demokrati – alebo alkoholici, chrapúni a klamári?

Humus , o akom  sa nám ani nesnívalo, dostáva reálnu podobu. Opäť sa potvrdzuje, že klasici našej literatúry  boli múdri ľudia, ale žiaľ takisto aj smutná skutočnosť, že vlastne dejiny sa stále opakujú, že ľudia sú nepoučiteľní, to len technika  napreduje.  Janko Jesenský napísal román Demokrati. Názov je myslený ironicky, myslel tým falošných demokratov , ktorí majú  iba prázdne reči o demokracii,  ale v skutočnosti  myslia iba na seba a svoje korytá. A na obyčajných ľuďoch im pramálo záleží. Takýmito „demokratmi“ sú dnes aj tí, čo práve založili novú stranu. Je to číra katastrofa. Bývalý díler vodky, nemastný neslaný Edko , ktorý zo seba súka prázdne frázy  a pri otázke, ktorá mu nesedí, pozerá  nechápavo ako teľa na nové vráta alebo odpovie, že sa vyjadrí, keď na to príde čas. A ešte má tú trúfalosť povedať, že nová strana má ambície zo Slovenska urobiť prosperujúcu krajinu.  A doteraz čo robil? Je premiérom  a výsledok jeho pôsobenia?  Vysoký štátny dlh, zničenie právneho štátu a demokracie, slobody slova, zhoršená ekonomická situácia, pokles životnej úrovne. Jedna z najvyšších inflácii v Európe.

A jeho kumpáni a spolustraníci? Zakomplexovaný klamár a kšeftár  Jaroslav Naď, ktorý neznesie prehru v diskusnej relácii  a tak si musí vypomáhať dohodou s podvodníkmi , aby mu posielali hlasy .Hulvát  a pravdepodobný alkoholik  Káčer , ktorý nadáva Slovákom do paviánov, vrieska na nich  ako zmyslov zbavený. Janko Budaj, ten zase  nie a nie  odísť z politiky, lebo jeho ambície sú vysoké . Týchto  pánov okrem toho, že sú na Slovensku čoraz viac a viac  neobľúbení  spája proamerické smerovanie, nenávisť k Rusku  a tak vďaka podpore zo zámoria  sú ochotní obetovať Slovensko a Slovákov. Chuderka Zuzana. Títo páni sú jej síce krajne sympatickí, no ich nová strana takisto môže odčerpať pár percent tej jej , milovanému Progresívnemu Slovensku. No čo už? Túto skutočnosť bude ako vždy citlivo vnímať.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403174x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie