Založ si blog

Čo bolo po anexii Krymu a prečo

Celé  je to o veľkej nedôvere . To máte ako keď ste s niekým v neustálom konflikte.  Pomeríte sa , ale  nedôvera kdesi hlboko vnútri vás ostane. Studená vojna v skutočnosti nikdy neskončila. A predsa sú tu fakty , ktoré naznačujú, komu máme veriť. Takže: Rusi rozpustili  Varšavskú zmluvu,  začali so západom spolupracovať. Súhlasili so zjednotením Nemecka. Súhlasili s inváziou do Afganistanu, so zásobovaním amerických vojakov  cez ruské železnice a letiská. Amerika sľúbila, že  nebude rozširovať NATO, ale… NATO sa rozširovalo  o množstvo bývalých satelitov ZSSR, dokonca  v stredoeurópskych a východoeurópskych krajinách vznikali  vojenské základne. Červenú čiaru prekročili  s Ukrajinou , keď USA začali podporovať na Ukrajine  tie politické sily, ktoré Rusov chceli vyhnať z krymského Sevastopoľa. Nevadilo im , že medzi nimi boli aj  fašisti. Rusko 23 rokov pôsobilo v Sevastopole na základe medzinárodnej dohody s Ukrajinou, dokým sa medzi nich nezamiešal tretí partner, bolo všetko v poriadku. Po  anexii Krymu prišli protiruské sankcie, mediálne  protiruské kampane ,vyzbrojovanie Ukrajiny zo strany USA. Základne NATO boli  rozmiestnené v Pobaltí, po dosadení Čaputovej  sa aj Slovensko stalo súčasťou amerického plánu. V auguste 2021 podpísali USA a Ukrajina  Chartu strategického partnerstva, v ktorej  USA sľubujú pomôcť Ukrajine, aby znovu získala Krym. Nekomentujem, tí, čo majú zmysel pre spravodlivosť a kritické myslenie, si názor urobia sami.

 Došlo teda k invázii, ktorú odsudzujeme, ale mnohí  nechcú vidieť jej príčiny.  Nie je to vojna Ruska a Ukrajiny, je to vojna dvoch predátorov, dvoch kohútov .Minister Krajniak rád opakuje príbeh, že ak vidíme malého chlapca, ktorého mláti stokilový muž, musíme tomu chlapcovi pomáhať. Iste, no treba sa opýtať, či chlapec toho muža  zbytočne neprovokoval  a hlavne- ak chceme, aby chlapec ostal živý a zdravý, rýchlo ho ťaháme preč a pokúšame sa s obrom vyjednávať. Škoda, že toto Krajniakovi v televíznych debatách takto nikto nepovedal.  

Nechceme vojnu , nechceme bojovať za cudzie záujmy.  Amerika je predátor, Európa obeť. Alebo inak- sú dve skupiny štátov – veľmoci a ich skutočné alebo skryté satelity. Neutralita je luxusom, ktorý si málokto môže dovoliť. V dnešnej dobe už ani tak netreba dobýjať územia, stačí si za pomoci mimovládok, médií  dosadiť do vlády a na prezidentský úrad tých  správnych ľudí , ktorí budú robiť  politiku, akú potrebuje predátor. Symbolom podrobenosti sa stáva základňa -ako taká malá vlajočka, ktorú  po úspešnom výstupe vyvesia  horolezci , keď dobyjú štít. Ocikané pieskovisko  pred vašim domom , ktoré si takto označkoval veľký pes. Sme súčasťou prírody, takto to funguje.  

Zástupná vojna medzi NATO a Ruskom prebieha už dávno.   Predátorovi – Amerike sa dnes nikto neodváži oponovať , jediný, kto sa postavil na odpor, sú Rusi. Aj preto vzbudzujú v mnohých sympatie.  A opäť na tomto mieste podotýkam, že konflikt na Ukrajine odsudzujem,  ale teraz z neho treba hlavne čím skôr  vycúvať. Aby nedošlo k eutanázii Ukrajiny. Aby po predátoroch nezostala spálená zem, ktorá už nikdy nedá žiadnu úrodu.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403146x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie