Založ si blog

O čom vás mainstream nebude informovať.

Po škandále s TA3 je už hádam aj tým najdôverčivejším jasné, že cenzúra je u nás v plnom prúde. Určite sa nedozviete, že napríklad  Dráčik píše otvorený list Scholzovi . Znenie:

Vážený pán kancelár Scholz!

 Keďže sme aktuálne bez svojprávnej vlády a ústavných činiteľov, tak som sa rozhodol Vám napísať tento list za Slovensko.

V roku 1939 obsadili a okupovali Slovensko fašistické vojská imperialistického Nemecka. Ako každá vojna, aj táto priniesla slovenskému obyvateľstvu množstvo utrpenia, škôd, bolo napáchaných množstvo zverstiev a veľa ľudí zahynulo. Odpustiť môžeme, ale zabudnúť nesmieme. Chceme však s Nemeckom udržiavať priateľské vzťahy.

V roku 2022 nás obsadili vojská imperialistického západu a opäť proti vôli drvivej väčšiny obyvateľstva. Nejaký súhlas kolaborantov, tak ako v roku 1939, nie je dôležitý. Je to proti vôli ľudu, násilne, totalitne, fašisticky.

Nechceme tu vojská. Nechceme viesť proti nikomu vojnu. Nechceme tu hrdzavé tanky. Nechceme sa stať opäť obeťou imperialistických fanatikov.

Chceme mier.

Vaša predchodkyňa pani Merkelová vyhlásila, že nikto nemal v pláne trvať na plnení a plniť Minské mierové dohovory. Aj keby to nepovedala, tak nám to bolo a je všetkým jasné. Miesto plnenia dohôd prebiehala príprava na vojnu. Na tretiu vojnu v priebehu 100 rokov? Nepoučili sme sa? Množstvo Nemcov si vojnu neželá. Neželá si ju celá civilizovaná Európa.

Pomôžte prosím ukončiť túto falošnú frašku. Pomôžte sňať zo Slovenska bremeno okupácie. Ukážme svetu, že krvavá história sa nemusí opakovať a že ľudstvo sa stalo civilizovaným.

S pozdravom, Dušan Víglaský

Takisto mainsteam  neinformuje, že odštartovali pochody za mier, začali v Michalovciach a budú pokračovať v ďalších mestách. Na pochode zaznelo: Stretli sme sa preto, aby sme verejne vyjadrili svoj nesúhlas s dodávaním zbraní na miesta vojny.”  Zúčastnilo sa ho niekoľko stoviek obyvateľov Michaloviec i okolia. Po príhovore organizátorov a viacerých obyvateľov mesta sa občania vydali na pochod ulicami za spevu slovenskej hymny. Hrdinom pochodu za mier a neutralitu Slovenska sa stal malý chlapec, ktorý kráčal so slovenskou zástavou na čele pochodu v sprievode svojich rodičov a spieval slovenskú hymnu

S Republikou áno či nie? Peter, veď sa neboj!

26.05.2023

Nemusím byť analytik, politológ , aby som si nevedela spočítať, že ani voľby nemusia nič vyriešiť a kríza na Slovensku môže pokračovať ďalej. Hoci by ich aj vyhral Smer , je celkom možné ,že pôjde do opozície. Robert Fico môže totiž vytvoriť koalíciu jedine s Hlasom a s národne orientovanými stranami , prípadne s drahou nevestou , ak sa , [...]

Vypočítavá mrcha?

25.05.2023

(skutočný príbeh) Juraj sedí na lavičke pri starom strome ,ktorý ešte jeho pradedo zasadil , je sparno, ale strom vrhá tieň , chládok dobre padne v tejto horúčave , och, ako tento strom miluje. A vôbec, celé svoje malé gazdovstvo ,dom, ktorý tak krvopotne postavili jeho rodičia. Pravda, otec už keď ho začali stavať,nebol práve najzdravší a stavba teda jeho [...]

Pivom k alkoholizmu? Neposlušní Íri .

24.05.2023

Počula som už viacerých fajčiarov sťažovať sa , že kým oni musia pozerať na smrtku na krabičke s cigaretami a čítať varovanie, ktoré im občas predsa len spôsobí husiu kožu , takí konzumenti alkoholu sú vo výhode. A že teda prečo sa varovanie nevzťahuje aj na alkohol , veď aj ten predstavuje takisto veľké riziko pre zdravie. Zdá sa, že tu už máme prvú [...]

Sudan

Boje v Sudáne pokračujú aj napriek predĺženému humanitárnemu prímeriu

30.05.2023 15:11

Násilnosti vyhnali z domova takmer 1,4 milióna ľudí, z ktorých viac ako 350.000 utieklo za hranice Sudánu.

polícia, pátranie, rieka, ondava

Nezvestné dievčatko zo Stropkova, ktoré spadlo do rieky, našli bez známok života

30.05.2023 15:07

Nezvestné dievčatko bolo nájdené v rieke Ondava v katastrálnom území mesta Stropkov.

očkovanie, Covid, NFS,

Vakcínam od Pfizeru vypršala záruka. Očkovanie pozastavili

30.05.2023 14:55

Vlani dorazilo na Slovensko 5,5 milióna dávok vakcíny proti covid.

Rusko Kaviareň Výbuch Bloger Pohreb

Prigožin zúri. Po útoku dronov na Moskvu zasypal ministerstvo obrany nadávkami

30.05.2023 14:00

Smradľavé hovädá, čo ako robíte?, zaútočil šéf vagnerovcov na predstaviteľov ministerstva, že dovolili, aby drony doleteli až do Moskvy.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 532455x
Priemerná čítanosť článkov: 4034x

Autor blogu

Kategórie