Založ si blog

POMALÝMI A POSTUPNÝMI KROKMI KU LEGALIZÁCII TVRDÝCH DROG?

O Kanade som písala už viackrát , pretože tak to vyzerá, stáva sa rajom pre všelijaké experimenty , ktoré často hraničia  so zdravým rozumom a etikou. Napríklad eutanázie ako na bežiacom páse , projekty na preoperovanie detí  atď.  Najnovšie vraj v meste Vancouver  by čoskoro mohla fungovať prvá predajňa  s tvrdými drogami  v krajine.  Dokonca sa plánuje donášková služba. Regionálna vláda informuje na svojom webe, že dospelí od 18 rokov  už viac nebudú podliehať trestnému stíhaniu za osobnú držbu malých množstiev nelegálnych tvrdých drog. Ide o pilotný projekt.

Predajňu plánuje otvoriť 51-ročný Jerry Martin, v minulosti drogovo závislý muž. Uviedol, že ceny drog  budú rovnaké alebo mierne vyššie ako sú sumy pri pouličnom predaji. Pracovníci zasa môžu byť požiadaní, aby sa kvôli zachovaniu anonymity maskovali.

A dokonca aká to  šľachetnosť! Ak si zákazníci prídu kúpiť dávku, dostanú poradenstvo, ako so závislosťou skoncovať.  

Ja osobne drogy pokladám za jedno z najväčších ziel na svete. Drogy ničia všetko, vzťahy, ľudské životy. Robia z ľudí chodiace trosky. Aj na Slovensku sa koketuje s legalizáciou mäkkých drog. Iste, na liečebné účely, v poriadku. Prečo nie. Lenže je na mieste aj otvoriť otázku, či sa od mäkkých drog neotvorí postupná cestička k tvrdým.  Ono totiž dosť často závislí ľudia prejdú od jednej závislosti k druhej , lebo sú príliš slabí na to, aby so závislosťou úplne skoncovali. Je bežné napríklad ,že ak skončíš s drogami, prejdeš na alkohol. A aj  mäkké drogy vytvárajú závislosť . Niekomu nemusia stačiť  a svoje pocity si chce ešte vylepšiť prechodom k niečomu silnejšiemu.  A cesta do pekla je otvorená.  

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403170x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie