Založ si blog

Švédsky denník Nya Dagbladet zverejnil šokujúci dokument o amerických plánoch na zruinovanie Európy a vyrabovanie jej zdrojov v prospech americkej ekonomiky

Švédsky denník Nya Dagbladet (Nový denník) publikoval obsah tajného memoranda z januára 2022, ktoré pripravili stratégovia z American Rand Corporation (RAND), úzko napojenej na Pentagon a vojensko-priemyselný komplex. Dokument sa priamo týka amerických plánov ohľadne Európy – úplne zruinovať európsku ekonomiku „útokom Ruska na Ukrajinu“ a privlastniť si európske zdroje. Ústrednú úlohu v tomto pláne by mala zohrať súčasná vláda Nemecka.

  1. Oslabiť Nemecko, posilniť Spojené štáty. Spojené štáty nie sú schopné prežiť súčasnú hospodársku krízu bez vonkajšej podpory. Politika kvantitatívneho zmierňovania a nekontrolované tlačenie peňazí od roku 2020 viedli k výraznému zvýšeniu verejného dlhu a k neúnosnému nadbytku finančných prostriedkov v ekonomike. Jediným dostupným prameňom zdrojov pre americké hospodárstvo je hospodárstvo európskych krajín, pripútaných k USA spojených záväzkami v rámci NATO a EÚ. Rastúca nezávislosť Nemecka, ktoré by sa ešte posilnilo, ak sa Spojené štáty stiahnu z Európy, však môže viesť k konštruktívnemu politickému konsenzu medzi Nemeckom a Francúzskom, pričom tento tandem bude nasledovať aj Taliansko a ďalšie krajiny starej Európy. V prípade tohto scenára sa stará Európa stane americkým konkurentom, ktorý bude v opozícii voči rusofóbnym východoeurópskym krajinám, orientovaným na Spojené štáty americké.
  2. Zraniteľnosť nemeckej a európskych ekonomík. V prípade hospodárskej krízy v Nemecku sa dá očakávať presun zdrojov z európskeho hospodárstva do americkej ekonomiky. Tempo európskeho hospodárskeho rozvoja závisí výlučne od Nemecka, ktoré je hlavným motorom ekonomiky EÚ. Nemecké hospodárstvo stojí na dvoch pilieroch: prístup k neobmedzeným lacným nerastným surovinám z Ruska a k lacnej elektrickej energie z Francúzska. Dôležitosť prvého faktora je oveľa vyššia. Pozastavenie ruských dodávok povedie k kolapsu nemeckého hospodárstva a v konečnom dôsledku aj k zruinovaniu ekonomiky EÚ. Závislosť Francúzska od dodávok uránu z Ruska bude nahradená alternatívnymi dodávkami z Austrálie a Kanady pod dohľadom vznikajúceho bloku AUKUS (Austrália, Spojené kráľovstvo, USA). To vytvorí priestor na dodatočný politický tlak.
  3. Kontrolovaná kríza. Spojené štáty zablokovali spustenie prevádzky rusko-nemeckého plynovodu Severný prúd – 2. Je potrebné úplne odrezať Nemecko od ruských dodávok energie prostredníctvom zatiahnutia Nemecka do vojenskej konfrontácie s Ruskou federáciou na Ukrajine. Americké kroky na Ukrajine nepochybne povedú k ruskej vojenskej invázii. Zavedenie vopred pripravených sankcií odreže Nemecko od prístupu k ruským surovinám. Zárukou toho bude dogmatizmus zelenej strany a neprofesionalizmus ich vodcov – Annalenny Baerbockovej (ministerka zahraničných vecí) a Roberta Habecka (minister hospodárstva).
  4. Očakávané následky. Zablokovanie dodávok ruských komodít povedie k kolapsu nemeckej ekonomiky a k paralyzovaniu podnikov v kľúčových sektoroch – petrochémia, metalurgia, strojárstvo. Straty môžu byť 200-300 miliárd EUR. To povedie k nevyhnutnému kolapsu európskeho priemyslu, zvýšeniu nezamestnanosti (strata 400 000 pracovných miest iba v Nemecku) a k migrácii vzdelaných Európanov do USA. V strednodobom časovom horizonte to pomôže americkej ekonomike získať dodatočných 7 až 9 biliónov dolárov.

Pár poznámok k nedávnemu prieskumu, ktorý vyvolal rozruch, hoci nebol prekvapujúci

25.09.2022

Nedávny prieskum ukázal, že väčšina slovenskej verejnosti by chcela, aby vo vojnovom konflikte zvíťazilo Rusko. Myslím si, že percento „prorusky“ orientovaných by bolo ešte vyššie, ale ľudia sa dnes boja vyjadriť názor. Slovo prorusky je v úvodzovkách práve preto, že výsledky prieskumu v skutočnosti vyjadrovali [...]

Vláda USA sa stala majstrom klamstva, píše John Whitehead pre Ron Paul Institute

24.09.2022

Je to vláda, ktorá klame, podvádza, kradne, špehuje, zabíja, mrzačí, zotročuje, porušuje zákony, prekračuje svoje právomoci a zneužíva svoju moc takmer na každom kroku; zaobchádza so svojimi občanmi ako s bezmennými štatistickými a ekonomickými jednotkami, ktoré sa dajú kúpiť, predať, vymeniť, obchodovať s nimi a sledovať; vedie vojny kvôli zisku, väzní vlastných [...]

Viktor Orbán a realizmus

18.09.2022

Západná vládnuca trieda sa čoskoro naučí, že keď sa moralizátorský idealizmus zrazí s realitou, výsledkom je tragédia, píše žijúca legenda konzervatívnej žurnalistiky Rod Dreher. Jeden z tých európskych lídrov chápe svet taký, aký je. Nie je to líder silnejšej, bohatšej a väčšej krajiny. Všetci z triedy národnej bezpečnosti a spojeneckí novinári sú nadšení [...]

lizz trussová

Trussová zrejme plánuje z ekonomických dôvodov upraviť britský vízový systém

26.09.2022 13:40

Britská premiérka by sa tak snažila vyriešiť problémy spojené s nedostatkom pracovnej sily v kľúčových odvetviach krajiny.

matovič NRSR

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Matoviča má byť v stredu

26.09.2022 13:22

Návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi financií iniciovala SaS.

Jevgenij Prigožin / Vladimir Putin /

"Putinov kuchár" Prigožin priznal, že založil Vagnerovu skupinu

26.09.2022 10:45

Ruský oligarcha spresnil, že Vagnerovu skupinu založil v roku 2014 s cieľom vyslať bojovníkov do východoukrajinského regiónu Donbas.

Rusko Iževsk škola streľba

Pri streľbe v škole v ruskom Iževsku zomrelo 13 ľudí, z toho sedem detí

26.09.2022 10:44, aktualizované: 12:46

Páchateľ, sám absolvent tejto školy, vyzbrojený dvoma pištoľami a veľkým množstvom munície je po smrti.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 41104x
Priemerná čítanosť článkov: 1957x

Autor blogu

Kategórie