Založ si blog

Švédsky denník Nya Dagbladet zverejnil šokujúci dokument o amerických plánoch na zruinovanie Európy a vyrabovanie jej zdrojov v prospech americkej ekonomiky

Švédsky denník Nya Dagbladet (Nový denník) publikoval obsah tajného memoranda z januára 2022, ktoré pripravili stratégovia z American Rand Corporation (RAND), úzko napojenej na Pentagon a vojensko-priemyselný komplex. Dokument sa priamo týka amerických plánov ohľadne Európy – úplne zruinovať európsku ekonomiku „útokom Ruska na Ukrajinu“ a privlastniť si európske zdroje. Ústrednú úlohu v tomto pláne by mala zohrať súčasná vláda Nemecka.

  1. Oslabiť Nemecko, posilniť Spojené štáty. Spojené štáty nie sú schopné prežiť súčasnú hospodársku krízu bez vonkajšej podpory. Politika kvantitatívneho zmierňovania a nekontrolované tlačenie peňazí od roku 2020 viedli k výraznému zvýšeniu verejného dlhu a k neúnosnému nadbytku finančných prostriedkov v ekonomike. Jediným dostupným prameňom zdrojov pre americké hospodárstvo je hospodárstvo európskych krajín, pripútaných k USA spojených záväzkami v rámci NATO a EÚ. Rastúca nezávislosť Nemecka, ktoré by sa ešte posilnilo, ak sa Spojené štáty stiahnu z Európy, však môže viesť k konštruktívnemu politickému konsenzu medzi Nemeckom a Francúzskom, pričom tento tandem bude nasledovať aj Taliansko a ďalšie krajiny starej Európy. V prípade tohto scenára sa stará Európa stane americkým konkurentom, ktorý bude v opozícii voči rusofóbnym východoeurópskym krajinám, orientovaným na Spojené štáty americké.
  2. Zraniteľnosť nemeckej a európskych ekonomík. V prípade hospodárskej krízy v Nemecku sa dá očakávať presun zdrojov z európskeho hospodárstva do americkej ekonomiky. Tempo európskeho hospodárskeho rozvoja závisí výlučne od Nemecka, ktoré je hlavným motorom ekonomiky EÚ. Nemecké hospodárstvo stojí na dvoch pilieroch: prístup k neobmedzeným lacným nerastným surovinám z Ruska a k lacnej elektrickej energie z Francúzska. Dôležitosť prvého faktora je oveľa vyššia. Pozastavenie ruských dodávok povedie k kolapsu nemeckého hospodárstva a v konečnom dôsledku aj k zruinovaniu ekonomiky EÚ. Závislosť Francúzska od dodávok uránu z Ruska bude nahradená alternatívnymi dodávkami z Austrálie a Kanady pod dohľadom vznikajúceho bloku AUKUS (Austrália, Spojené kráľovstvo, USA). To vytvorí priestor na dodatočný politický tlak.
  3. Kontrolovaná kríza. Spojené štáty zablokovali spustenie prevádzky rusko-nemeckého plynovodu Severný prúd – 2. Je potrebné úplne odrezať Nemecko od ruských dodávok energie prostredníctvom zatiahnutia Nemecka do vojenskej konfrontácie s Ruskou federáciou na Ukrajine. Americké kroky na Ukrajine nepochybne povedú k ruskej vojenskej invázii. Zavedenie vopred pripravených sankcií odreže Nemecko od prístupu k ruským surovinám. Zárukou toho bude dogmatizmus zelenej strany a neprofesionalizmus ich vodcov – Annalenny Baerbockovej (ministerka zahraničných vecí) a Roberta Habecka (minister hospodárstva).
  4. Očakávané následky. Zablokovanie dodávok ruských komodít povedie k kolapsu nemeckej ekonomiky a k paralyzovaniu podnikov v kľúčových sektoroch – petrochémia, metalurgia, strojárstvo. Straty môžu byť 200-300 miliárd EUR. To povedie k nevyhnutnému kolapsu európskeho priemyslu, zvýšeniu nezamestnanosti (strata 400 000 pracovných miest iba v Nemecku) a k migrácii vzdelaných Európanov do USA. V strednodobom časovom horizonte to pomôže americkej ekonomike získať dodatočných 7 až 9 biliónov dolárov.

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

brexit, eú, veľká británia, vlajka, zástava, európa

Nová britská vláda si povolala európskych lídrov. Fiala podpíše so Zelenským významný pakt

18.07.2024 09:06

Fiala na summite podpíše so Zelenským bezpečnostnú dohodu medzi Českom a Ukrajinou.

Nancy Pelosiová

Bývalá šéfka Snemovne povedala Bidenovi, že podľa prieskumov nemôže Trumpa poraziť

18.07.2024 08:04

Bidenovo pokračovanie v kampani by podľa Pelosiovej mohlo tiež zmariť šance demokratov na získanie väčšiny v Snemovni reprezentantov.

valencia

Tragédia vo Francúzsku: Pri požiari bytovky zomrelo sedem ľudí, vrátane troch detí

18.07.2024 07:38, aktualizované: 08:51

Príčina požiaru zatiaľ nie je jasná. Hasiči z domu evakuovali 33 ľudí.

Joe Biden

Biden: Odstúpim z kandidatúry, len ak mi to povie 'Lord Všemohúci'. Prezident dostal covid

18.07.2024 07:14

Bidenove vyhlásenia prichádzajú uprostred rastúcich výziev od demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru na znovuzvolenie.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1494614x
Priemerná čítanosť článkov: 4234x

Autor blogu

Kategórie