Založ si blog

Tesať do kameňa- slová lekárky: Najdôležitejšie je eliminovať strach

Ak by sa hovory mohli nahrávať, dnes by som to bola urobila. No aj tak by to bolo zbytočné,  osoba, s ktorou som hovorila, je veľmi skromná a nepriala by si žiadnu reklamu. Je obvodnou  lekárkou, žije v Košiciach. Poznáme sa už roky , volám jej, keď potrebujem poradiť. So svojou mozgovou kapacitou a schopnosťami mohla skončiť akýkoľvek odbor, no dala prednosť výchove  detí, má ich päť. To posledné sa jej narodilo so zdravotnými problémami a keď jej vyčítali, že pri štyroch zdravých jej bolo hádam aj  zbytočné ,povedala: „Bože, všetky ostatné deti mám zdravé a ak sa mám starať o jedno postihnuté, prijmem to s pokorou a odovzdávam sa do tvojich rúk. Nech je tak, ako má byť.“   A dnes? Jej syn je zdravý dospelý chlap.

Je to žena, ktorá  mi je názorovo blízka a nesmierne si ju vážim. Kvôli takým ako ona tento svet ešte má šancu. Vraví, že hrubý fascikel , v ktorom sú zapísané všetky jej choroby,  ju  teší. Teší ju, že prekonala aj rakovinu . Je vďačná  osudu za svoje choroby , lebo ju naučili rozumieť chorobám pacientov. Tak ako inú  moju kamarátku učiteľku naučilo jej choré dieťa rozumieť iným chorým deťom a ďalšiu zase jej menej nadané naučilo nepodceňovať tie, ktoré nie sú práve obdarené múdrosťou, ale majú iné danosti.

Dnes mi tá žena lekárka odpovedala  na otázku, či sa dala zaočkovať proti covidu. Povedala áno, lebo sama na sebe tak ako to robili mnohí lekári v minulosti chcela vyskúšať , čo to robí, aby mohla ďalej šíriť informácie. A šírila, s vakcínou je spokojná.  Nikoho nepresviedča, len povie svoj názor. Jej zať ležal cez covid v štyridsiatkach horúčkach , modlila sa za neho celá rodina a keď sa vyliečil, dal sa hneď zaočkovať.  

Nie, nepropagujem tu očkovanie,  propagujem  tak ako to robí tá lekárka a hlavne človek s veľkým Č  pokoru, láskavosť. A hlavne tak ako ona zdôrazňujem : Najhoršie, čo môže byť, je strach. Najviac nám môže uškodiť  nevyslovená, ale podsúvaná veta: Bojte sa! Bojte sa volajú výrobcovia vakcín, bojte sa, volajú antivaxeri.  Strach treba eliminovať . Viem, nie každý má odvahu umrieť, takú  odvahu majú len ľudia, ktorí už aspoň raz hľadeli smrti do očí. Ako napríklad ona.  Každý raz umrie, no a čo? Takže – nie vakcína zabíja, ale strach . Ak si strach nepripustíme, nič sa nás nedotkne. A je jedno, či sme očkovaní, alebo nie sme.  Ak budeme šíriť strach , obavu a hnev, vesmír nám to vráti, no vráti nám aj to, ak  budeme šíriť nádej, lásku a pozitívne myšlienky.  

Premiérov prejav na Devíne.Prečo Smer progresívci nedokážu poraziť?

06.07.2024

Keď sa zjavil premiér na Devíne, viacerým jeho voličom ostalo mäkko pri srdci. Ako by aj nie, zázrakom prežil atentát a vraj bude mať doživotné následky. Každému súcitnému človeku príde ľúto, keď vidí dovtedy energického, vyšportovaného premiéra o paličke. Iste, našlo sa aj plno tých, ktorí Robertovi Ficovi venovali nenávistný pohľad , [...]

Bezkonkurenčný Viktor Orbán môže byť príkladom pre Fica i Pellegriniho

05.07.2024

Keď som počúvala reči Petra Pellegriniho v Poľsku, bolo mi trápne a opäť som si pomyslela, že Viktor Orbán je jediný politik, ktorý má guráž stále hovoriť to isté bez ohľadu na to ,či sa to niekomu páči alebo nie. To isté hovorí doma, to isté v zahraničí. Lebo má charakter. Orbán pohotovo vycestoval za Putinom, ešte [...]

Ospravedlní sa Čaputová, opozícia a médiá ?

03.07.2024

Veľké sklamanie musia prežívať všetci tí, pre ktorých otázky týkajúce sa zmien v trestnom zákone boli otázkami kľúčovými. Ešte aj moderátori hlavných správ Markízy boli nemilo prekvapení a zaskočení. Aspoň taký som z nich mala pocit. Čo potom musia cítiť politici typu Márie Kolíkovej? Robert Fico žiada ospravedlnenie za “prejavy nenávisti a [...]

Poľsko, pád lietadla

V Poľsku sa zrútilo malé lietadlo, po dopade vzbĺklo. Zahynul 75-ročný pilot

21.07.2024 17:26

Lietadlo sa zrútilo do poľa s repkou. Keď hasiči dorazili na miesto, lietadlo horelo.

monkova

Tragédia na Teplom Vrchu: Vo vodnej nádrži sa utopil 38-ročný muž, nepomohla ani resuscitácia

21.07.2024 16:33

Hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby ATE Zuzana Hopjaková uviedla, že na pomoc vyslali aj záchranársky vrtuľník.

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 353
Celková čítanosť: 1496170x
Priemerná čítanosť článkov: 4238x

Autor blogu

Kategórie