Založ si blog

Dnes zabudnime na mrchy

Aspoň dnes sa na ne pokúsme zabudnúť. Na političky,  prefíkané vypočítavé zlatokopky, beštie  a rôzne iné mrchy…a mršky.  V DPOH to vraj  večer bude vrieť, herci by mali čítať hejty , ktoré dostávajú známe ženy. V atmosfére , ktorá nás už dlhodobo obklopuje, to asi nie je práve najlepší nápad , je to skôr dôkaz istého hrotenia situácie a vyvolávania nenávisti. Ako to bude na blogovisku? Hádam o niečo lepšie. Urobme si sviatok aspoň v našich mysliach. A myslime skôr na tie, ktoré robia svet lepším a hlavne na tie, ktoré ho robia krajším pre nás. Ktoré sú tu s nami, keď ich potrebujeme. 

Prekopali nám cestu k lepšej budúcnosti , bojovali za nás. Tie známe tváre z histórie , vedkyne, ale aj umelkyne . Alebo aj iné slávne ženy. Nemali to  ľahké, lebo svet patril predátorom, mužom. Napríklad Johanka z Arku ako 18 ročná zjednotila celé Francúzsko a skončila v plameňoch, ako aj tisícky iných obetí nenávisti a strachu. Úctu však treba vzdať aj nenápadným bojovníčkam , bojovníčkam s bežným životom, obyčajným slúžkam, obetiam chorôb a týrania,  a hlavne ženám, ktoré prišli o svojich blízkych. O mužov a predovšetkým o deti. Lebo s deťmi  navždy odišiel aj kus nich samých.  

Možno tí, ktorí s dešpektom hovoria o ženách , len nemali šťastie. Nepoznali lásku , preto za všetkým hľadajú skôr zlo. Takých ľudí treba skôr  ľutovať. Ja som to šťastie mala. Stretla  som v živote  úžasné ženy, osobnosti. Jednou z nich  bola moja babička. Mala ťažký život, ako mladá stratila oboch rodičov  a musela sa starať o malého brata. Dokonca ešte aj slúžila u notára . Na rukách jej zomrela trojročná dcérka , ktorej lekár zle diagnostikoval chorobu. A predsa mala  tak úžasný zmysel pre humor , ktorým sme si boli podobné.  Možno bol občas aj zlomyseľný ale väčšinou  sa spájal s dobrotou a láskou, ktorú som jej videla v očiach.  

Takže áno, myslím si, že sme nielen krajšie, ale aj lepšie, obetavejšie  a že byť ženou je úžasné…hoci aj ťažké.  Buďme radi, že sme ženy,  s mužmi bojuje len zakomplexovaná žena . A tešme sa zo všetkého pozitívneho , čo život prináša. Včera som tu náhodou naďabila na  debatu o akejsi herečke, ktorá sa kdesi objavila sporo oblečená. Niektoré diskutujúce jej pomaly nevedeli prísť na meno . A pritom , všetci sme raz boli mladí …a čo všetko sme postvárali. Každému ako sa hovorí šibalo iným spôsobom. Takmer každá z nás sa v čase nezrelosti nejako prezentovala, občas len potrebovala na seba upozorniť, zviditeľniť sa.

Včera som však mala aj iný zážitok. Stretla som ženu. Pozerala na mňa spod vkusných okuliarov a jej oči mi pripomenuli  oči mojej babičky. Dotkla sa rukou časti môjho tela a hneď vedela, čo ma bolí.  Lekárka, odborníčka , skromný človek. Nemala problém so mnou tak obyčajne ľudsky podebatovať-  o svojom psíkovi,  mačičkách. Ďalšia zo žien, ktoré sa nepotrebujú zviditeľňovať, lebo  za ne hovorí práca. Ďalšia z tých, ktoré čímsi obohatili môj život .

Len jeden deň v roku je MDŽ , jeden deň v roku je Deň matiek.  A aj tie si zahlcujeme negativitou. Čo potom tie ostatné? Ale ja som rodený optimista a verím, že všetko  je tak , ako má byť a že raz každý z nás pochopí…a uverí.

Ako to funguje na Facebooku alebo Bude Facebook spolupracovať v prípade strelca Juraja C?

23.05.2024

Opäť sa budem inšpirovať istým článkom, no pokojne som blog mohla spracovať aj bez tejto inšpirácie, lebo s Facebookom mám vlastné skúsenosti a čosi o praktikách aktivistov viem. Takže – históriu Juraja C. na Facebooku vymazal sám Facebook, konkrétne správca siete – Meta . Podnet na vymazanie však zrejme prišiel od nejakého [...]

Ako sa postavia čelní predstavitelia Smeru k zlu , ktoré vytvára aj Danny Kollár?

22.05.2024

Dnes som čítala článok , ku ktorému sa veľa z vás nedostane. Týkal sa známej postavičky Dannyho Kollára. Hoci tento človek Smeru dopomohol k víťazstvu, je načase vymedziť sa voči jeho metódam , extrémizmu . Alebo platí, že už nielen zo spolku s mafiou, ale aj zo spolku s extrémistami niet bezpečného úniku? Čo najnovšie tento nezrelý sebestredný narcis [...]

Má zmysel sadnúť si za okrúhly stôl?

21.05.2024

Najprv som si myslela, že je to dobrý nápad . Ale len ak za stretnutím bude nasledovať aj praktický výstup, pretože frázy skutočne nepotrebujeme. Tým praktickým výstupom som mala na mysli to, že by opozícia prestala organizovať protivládne demonštrácie a oslovila by svojich priaznivcov , vyzvala by ich ku pokoju. Lenže potom som si uvedomila, že to nejde. Čas na [...]

Mallorca

Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie, najmenej štyria ľudia neprežili

23.05.2024 23:02, aktualizované: 23:38

Ďalších zhruba 27 osôb utrpelo zranenia.

pásmo gazy

Izraelská armáda postupuje hlbšie do Rafahu, podľa Galanta operácia ďalej zosilnie

23.05.2024 22:26

Za posledný deň prišlo pri izraelskom bombardovaní a pozemných operáciách v celom Pásme Gazy o život 91 Palestínčanov.

Peter Pavel

Prezident Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Skončil v nemocnici

23.05.2024 21:30

Jeho zranenia nie sú vážne, vyžiadajú si však krátke pozorovanie.

okamura, SPD, protest

Danko vystúpil na Okamurovej demonštrácii v Prahe. Odporcovia po nich hádzali vajíčka

23.05.2024 21:03, aktualizované: 21:38

Danko občanom Česka zaželal vládu, pre ktorú budú na prvom mieste.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1424832x
Priemerná čítanosť článkov: 4331x

Autor blogu

Kategórie