Očarujúca Čaputová na Markíze …a iné

18. februára 2024, luna5, Nezaradené

( na základe jedného dnešného komentára malá , ale podstatná vsuvka, očarujúca myslím po fyzickej stránke , nie argumentačnej, bola pekne oblečená , páčila sa mi, hoci aj argumentačne som s ňou po dlhej dobe súhlasila , ale nevolila by som v tom prípade až tak expresívne slovo)

Dnešné koalično – opozičné debaty v mienkotvorných médiách  možno pre niekoho neboli zaujímavé, no priniesli so sebou aj isté prekvapenia. Pre mňa prekvapenia v tom zmysle , že opozícia nemá iba zrnko pravdy, ale možno až zrnká dve. Začnem TA trojkou.  Debata medzi  Dankom a  Majerským nebola nudná najmä  vďaka semaforovému Andrejovi. Danko  si zrejme aj mädlil ruky , že sa na semafor už zabudlo , ale veď poznáte Dírera, ten mu to dal vyžrať už na začiatku relácie. Pri záludnej otázke o nehode  Andrej našťastie  nestratil  nervy a vyšmykol sa z pasce  ako klzká ryba. A vôbec,  zdá sa mi, že tento Dírer  to na neho vie  lepšie ako ženské moderátorky . Ženy mu možno v podvedomí  evokujú Alenu Zsuzsovú, ktorú plánoval bozkávať všade, no nepodarilo sa. Inak Danko nehovoril zle , podstata celého vystúpenia predsedu SNS  spočívala v tom, že  na Slovensku sa máme starať o svoje slovenské záležitosti , lebo aj tak nám nikto nepomôže a ak pomôže, má nám byť jedno , či to bude čert alebo hoci aj  Putin. V diskusii neustále koketoval  s Majerským a doslova mu nadbiehal, ako keby  bol na pytačkách. Vraj mohli vládnuť spolu  a natrieť to tým liberálom. Doslova takto.  Majerský si celú dobu od spoludiskutujúceho držal odstup , neskákal mu do reči , takže  pytačky nedopadli  nejako slávne. Majerský vysvetlil, prečo novela trestného zákona od  Viliama Karasa bola lepšia  ako tá súčasná, ktorá putuje na Ústavný súd a musím vám povedať, že mu verím. A to Majerského ani  celé KDH zase až tak veľmi nemusím.

Potom v STV 1 debatovali  Erik Tomáš a Michal Truban z PS. Emócie nabok, ale môžem zato, že  Truban je  pre mňa jeden z najnesympatickejších poslancov? No dnes u mňa občas aj bodoval. S tými premlčacími dobami mal čistú aleže načisto čistú pravdu. Takže to nie je tak, ako sa nám vec snažili naservírovať  tí naši koaliční. Opozícia nerobila hysterický cirkus. Naopak, poslankyne PS pekne potichučky dva  dni pred celou tou neskoršou nechutnou  estrádou zašli za Tiborom Gašparom a Borisom Suskom. Pekne ich poprosili, aby aspoň to znásilnenie vrátili tam, kam naozaj  patrí. Susko a Gašpar sa tvárili veľmi prekvapene, prikyvovali  a sľúbili, že problém vyriešia . Ako, to sme videli v priamom prenose. Ktovie, či  im následne niekto rázne  nepošepol, že možno bude dobre prezidentku vďaka tomu vydierať a navrhnúť jej vetovanie a ona potvora , to neprijme a tak  vďaka nej ženy budú naďalej na Slovensku trpieť a verejnosť jej to potom spočíta. Inak som rada, že sa téma znásilnenia hoci aj takouto nešťastnou formou dostala na verejnosť a že hádam mnohí  príčetní muži  pochopili, vo co tu skutočne kráčí , že  obete znásilnenia  nie sú klasické obete, ktoré hneď a zaraz utekajú k policajtom ešte  v čase, keď im ani poriadne neuschli spermie na nohavičkách či kdesi inde. Truban  takisto v debate uviedol, že ich poslanec Hellebrandt si uznal chybu so žilinskou nemocnicou a hneď odstúpil, no ktosi iný nie a nie byť chlapom  a ešte aj kandiduje za prezidenta. Erik Tomáš sa držal celkom v pohode , dokonca ma milo prekvapil, keď zahlásil, že je za to, aby v prípade znásilnenia a iných podobných skutkov neboli žiadne premlčacie doby.

Korunu všetkému nasadila dnes Markíza , ktorá si pozvala do relácie Na telo Zuzanu Čaputovú. A nie, teraz nebudem ironická. Pani prezidentke to naozaj svedčalo , skutočne vyzerala dobre  a takisto dobre aj hovorila. Mňa nezaujíma, či jej reč niekto dopredu pripravil, alebo to bolo celé z jej hlavy. Uvádzala fakty a veruže  boli pravdivé. Nebudem to tu rozoberať, kto chce, má si možnosť reláciu pozrieť v archíve. S nikým sa nechcem hádať , pretože ak raz niekto prezidentku nemusí, tak  na nej nenechá suchej nitky za žiadnych okolností a bude jej oponovať, aj keby vravela, že dva a dva sú štyri. No zároveň musím povedať, že som takisto rada,  že už onedlho  odchádza z prezidentského paláca. Škoda, že tak presvedčivo ako dnes nehovorila pri iných témach. To je tá jej dvojaká tvár a dvojaký meter. Ale dnes hovorila dobre.  A páčil sa mi aj Kovačič. Zdalo sa mi, že je sám so sebou mimoriadne spokojný, konečne si  mohol v nedeľu aj oddýchnuť a nemusel dať vypínať mikrofóny pri hádajúcich sa politikoch. Doma ho určite za stretnutie s prezidentkou   pochváli žena , Čaputovej  veľká fanynka ,novinárka Zuzana Hanzel Kovačičová   a Kovačič si za odmenu užije vášnivú noc v jej objatí. Lebo ktovie, mám  taký pocit, že Michal , ktorý je inteligentnejší ako jeho Zuzana , je doma občas pod papučou a ak sa opováži uchýliť k opozičnému názoru, tak namiesto inej činnosti sem tam za trest  kľačí na polienku. Však to chlapi poznáte.  Dnes  by ale mal byť moderátor Kovačič  spokojný. Ale ktovie. Môžem sa aj mýliť.