Špinavá politika doma a v EU

3. februára 2024, luna5, Nezaradené

Domáca politická scéna momentálne predstavuje bojisko , kde  sa proti súperovi používajú tie najšpinavšie podpásovky. No aj samotná koalícia si dáva góly do vlastnej brány. Danko , ktorý nevie , čo so sebou. Na druhej strane  Matovič . Obom bliká kontrolka  v podobe klesajúcich percent, a tak sa snažia osloviť verejnosť a vrátiť  pôvodných sympatizantov naspäť do  svojho straníckeho košiara. Lenže  paradoxne, práve títo dvaja vodcovia sú jedným z hlavných  dôvodov, prečo ich stranám klesajú preferencie. Progresívci spolu s umelcami vytiahli do boja proti  ministerke Šimkovičovej, ktorá si  len plní svoje predvolebné sľuby.  Opozícia  pokrytecky zneužíva verejnosť a pod rúškom boja za zachovanie špeciálnej prokuratúry robí kampaň Ivanovi Korčokovi. A Korčok? Ten nehrá fér hru, dokonca  podniká nezákonné ťahy. Naposledy  prednášal na školskej pôde a snažil sa oblbovať študentov .Navštívil  dve stredné školy,  Gymnázium v Snine a Strednú zdravotnú školu v Lučenci. Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky upozornilo, že predvolebná kampaň na školách je nezákonná. Zuzana Čaputová spieva v  zahraničí svoju labutiu  pieseň.  Ale spieva ju falošne. Namiesto toho, aby v zahraničí v dobrom  propagovala Slovensko ,  ako tradične našu krajinu ohovára . V príhovore na Stanfordskej univerzite  v USA vyhlásila, že demokratický  systém na Slovensku  je ohrozený. Škoda, že si na to nespomenula v časoch, keď bol ohrozený najviac. Napríklad, keď čurillovci robili nadprácu. Dnes po nájdení dokumentov u Matoviča vidíme, aké nezákonné praktiky majú na svedomí  Mikulec a Matovič, nehovoriac o Naďovi, ktorý klamal verejnosť  v priamom prenose.

Mainstream nás denne šokuje už len titulkami v správach, nad ktorými musia kriticky zmýšľajúci ľudia len krútiť hlavou. Nad tým , že   India  pustila na slobodu holuba, ktorého osem mesiacov držala v zajatí pre podozrenie, že je čínskym špehom, lebo mal na nohách krúžky s písmom pripomínajúcim čínštinu, môžeme neveriacky krútiť hlavou.  Horšie je však čítať , že napríklad poľský prezident Andrzej Duda  vyhlásil, že si nie je istý, či bude Ukrajina schopná znovu získať kontrolu nad Ruskom okupovaným Krymským polostrovom, a len za túto pochybnosť zožal vlnu kritiky.  Ožívajú  praktiky 50. rokov. Kto nejde s nami, ide proti nám.  

NATO poslušne plní príkazy Spojených štátov , ktoré profitujú  zo zbrojenia a vyvolávania konfliktov  po celom svete. Najnovšie sa presviedčame, že aj pôvodne dobrý projekt, Európska únia sa stal obyčajným spolkom vydieračov. Kvôli tomu, že Orbán žiadal , aby sa o pomoci Ukrajine nerozhodlo naraz a na tri roky dopredu, ale aby bola pomoc  dávkovaná, EU pripravila  balík finančných útokov proti maďarskej národnej mene a proti maďarskej ekonomike.  Finančné trhy mali zaútočiť na forint a investori s bankami mali odstrihnúť maďarskú vládu od cenovo dostupných komerčných pôžičiek. Ide o nehorázne vydieranie kvôli skorumpovanej Ukrajine. EU spáchala zločin proti  právu, demokracii a základom slobody. Z hlasovania sa začína stavať fraška a tak je načase porozmýšľať, či by z tejto organizácie  nebolo lepšie radšej  vycúvať.