Pekné tváre v novej vláde. A ešte-kto zastaví trnavského blázna?

25. októbra 2023, luna5, Nezaradené

Konečne po troch rokoch utrpenia má Slovensko opäť šancu ožiť. A byť  suverénnejšou krajinou ako doteraz. Hádam čas sluhov už skončil. Nová vláda to nebude  mať ľahké, no ako tak človek pozerá do tvárí nových ministrov, určite v nich možno čítať väčšiu odbornosť ako u ich predchodcov. Aj tri pekné ženské tváričky rozumejú  svojmu remeslu.  Možno Šimkovičová nemá skúsenosti, aké  si tento rezort vyžaduje, ale po tom, čo predviedla jej predchodkyňa, si hanbu neurobí. Osobne sa teším na ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča. Jeho tvár v TV diskusiách vždy bola zárukou odbornosti.  

Novej vláde sa samozrejme  osladzovať život chystá opozícia a naše hlavno prúdové médiá. V posledných dňoch rezonoval na Slovensku  predovšetkým  prípad s názvom Huliakovo, ktorý sa momentálne  premenoval na Tarabovo. Podľa môjho názoru to, čo sprvu vyzeralo hrozivo, skončilo najlepšie, ako mohlo. Čaputová síce prestrelila s dôvodom na nevymenovanie Huliaka( iný názor na klimatickú  krízu  ako Brusel), lenže pomerne agresívne video na sociálnej  sieti Huliak nevymazal a ani sa k nemu nevyjadril . A ono skutočne nerobilo dobrú reklamu budúcemu ministrovi. Priznám sa, na mieste prezidentky by som po jeho pozretí aj ja bola v rozpakoch ,či mám vymenovať takého človeka za ministra.  Huliak mohol dostať šancu  a možno by ju nebol premárnil, no zároveň mohol byť pre svoju prostorekosť a emotívnosť aj  časovanou bombou. Podľa mňa odľahlo aj koaličným partnerom. Tomáš Taraba je sympatický človek , má pokojné , rozvážne vystupovanie a hoci aj on vie prejaviť city  ( napríklad v poslednej  debate s Kolíkovou) , nedá sa vyprovokovať  tak ako Huliak. Chcem veriť, že rezort povedie dobre. Lebo ochranári majú v mnohom pravdu. …Aby  sme sa raz  nechodili do Rakúska pozerať, ako vyzerajú lesy. Rakúšania kupujú naše drevo , my si lesy ničíme a oni si tie svoje chránia.  

Na záver k potkanom a trnavskému bláznovi. Potkany veľmi rýchlo vycítia  nebezpečenstvo a hneď hľadajú  únikové cesty. Slovensko v poslednom čase opustilo pár takýchto potkanov, za ktorými nám ľúto nebude. Najnovšie  sa k nim pridal aj exminister Naď. Dostal ponuku od podobne orientovanej „odborníčky“ z Čiech. Hádam si myslí, že sa tam skryje pred spravodlivosťou.  Slováci však nezabudnú, ako nám zlikvidoval  obranu a aké protiústavné kroky podnikal. To by  nemalo ostať nepotrestané. A trnavský blázon? Nestačí skonštatovať, že je chorý! Veď má na svedomí smrť mnohých ľudí počas covidu, šikanovanie  a najnovšie aj volebný podvod.  To, ako dnes  osobne útočil na Pellegriniho svedčí o tom, aký podlý je to človek. A tým, že svoju stranu premenoval na Slovensko , sa dopustil urážky všetkých Slovákov, ktorí s ním a jeho partiou nechcú mať nič spoločné. To čo si dovoľuje? Kto s ním už konečne urobí poriadok?