Založ si blog

Pivom k alkoholizmu? Neposlušní Íri .

Počula som už  viacerých fajčiarov sťažovať sa , že kým oni musia pozerať na smrtku  na krabičke s cigaretami a čítať varovanie, ktoré im občas predsa len spôsobí husiu kožu , takí konzumenti alkoholu  sú vo výhode.   A že teda prečo sa varovanie nevzťahuje aj na alkohol , veď aj ten  predstavuje takisto veľké riziko pre zdravie. Zdá sa, že tu už máme prvú lastovičku  a priletela z Írska.  Írska vláda  v pondelok podpísala zákon, ktorý ukladá výrobcom nápojov povinnosť umiestniť na všetky alkoholické nápoje  predávané v krajine prísne zdravotné označenie , ktoré varuje spotrebiteľov,  že konzumácia alkoholu  môže spôsobiť rakovinu  a ochorenia pečene. Pochopiteľne,  začali protesty, vinári, pivovarníci a liehovarníci z celého sveta  sa obávajú o svoj biznis. Najmä Taliansko je pobúrené, vývoz vína z krajiny je vysoký.  

Írska štátna ministerka  však nechce ustúpiť  a tvrdí, že riziko  vzniku rakoviny existuje aj pri nižšej miere konzumácie alkoholu.  Oponenti  zase argumentujú,  že pivo a víno  majú nízky obsah alkoholu a nie sú nebezpečné. Naozaj?  Viem, že hlavne pivo je obľúbeným nápojom  predovšetkým mužov na celom svete,  v Česku sa  z neho stal národný nápoj  a ľudia ho tam  konzumujú skoro ako malinovku. No sama poznám pár jedincov,  ktorí začínali pri pive a stali sa z nich alkoholici.  Ak niekto pravidelne vypije  5-6 pív denne , už sa dá hovoriť o závislosti. A tá sa buduje postupne . Plazivo. Tak uvidíme, či snaha írskej vlády bude korunovaná úspechom  alebo neposlušní Íri podľahnú  tlaku   a Európska  komisia ich uzemní.  Nepriateľ je skutočne silný  a keď ide o peniaze,  je dobrý každý prostriedok na likvidáciu aj toho najlepšieho nápadu .

Krvavý bača

20.04.2024

Začnem konštatovaním, že médiá nám odjakživa najradšej prezentujú odvrátenú tvár ľudstva, negativitu a utrpenie . To totiž ľudí priťahuje najviac. Dôvod je úplne jednoduchý- pri utrpení iných človek zabúda na to vlastné. Keď vidí smrť dieťaťa, povie si: ja som na tom ešte celkom dobre. No neustále prezentovanie násilia a negativity človeka časom otupí , [...]

Inžinier Huliak rozmýšľa, že sa stane vedcom

19.04.2024

Škandál na škandále. Ani neviem, kto to celé odštartoval. Iste, niektorí neprovokujú náročky. Napríklad taká Dolinková s predčasne narodeným bábätkom v nemocnici , ktorému vraj mohla spôsobiť zdravotné problémy, tá to určite nemyslela zle. Horšie už vyznievajú jej súčasné kroky. Hoci sa na funkciu ministerky zdravotníctva tešila, pilulka jej pravdepodobne [...]

Dankovi ide o krk. Fico vie, čo robí

16.04.2024

V minulom blogu som kritizovala kroky R. Fica, ktorý povedal, že by bolo dobré, aby bol A. Danko predsedom Národnej rady. Samozrejme, Danko s jeho „kádrovým posudkom“ by ani nemal patriť do vrcholovej politiky. Dnes som však čítala dobrý komentár, ktorý síce môj postoj voči Dankovi a jeho plánom nezmenil, ale ukázal v plnej nahote , že Fico si dobre uvedomuje [...]

veliteľská budova, Banská Bystrica

Pôsobili v nej povstaleckí hrdinovia Golian a Viest. Veliteľskú budovu rezort obrany vynoví za takmer 13 miliónov

24.04.2024 07:00

Je dôležitou súčasťou našej histórie a zaslúži si pozornosť, zhodujú sa Banskobystričania pri pohľade na tamojšiu pamiatku v podobe Veliteľskej budovy.

vojna na Ukrajine, Kyjev, cintorín

ONLINE: Rusi obišli nedávno vybudovanú ukrajinskú obranu. Balík pomoci schválil aj americký Senát

24.04.2024 06:00, aktualizované: 08:18

Dobytie Očeretyne znamená, že sa Rusku podarilo obísť severné krídlo nedávno vybudovanej ukrajinskej prednej línie, vrátane mínových polí a zákopov.

Martina Šimkovičová, Robert Fico

Zmeny pre RTVS. Narazí zákon na Čaputovú alebo sa čaká na Pellegriniho? Šimkovičová ešte nemá meno nového riaditeľa

24.04.2024 06:00

Nový zákon o STVR dostal od Legislatívnej rady vlády zelenú. Vláda má o ňom rokovať na výjazdovom rokovaní.

Ukrajina, Charkov

Dokážu zastaviť Rusov? Západné zbrane prídu, ale Ukrajincom chýbajú vojaci, obávajú sa experti

24.04.2024 06:00

Prichádza západná vojenská pomoc pre Ukrajinu neskoro? Rusko dokázalo za posledné mesiace na bojisko posielať stále viac mužov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1375658x
Priemerná čítanosť článkov: 4466x

Autor blogu

Kategórie