Založ si blog

Žena má povinnosť sa o seba starať.

Žena má povinnosť sa o seba starať – túto vetu  mi povedala pred rokmi  jedna  známa , ktorá sa práve vrátila celá rozžiarená  z kúpeľov.  Možno to povedala  aj preto, aby pred sebou ospravedlnila sumy, ktoré z rodinného rozpočtu putovali na nákup kozmetiky a drahých parfumov. Áno, na  jednej strane mala pravdu.  Ženy by sa mali o seba starať, len  to vždy pri návale povinnosti  a dvoch prácach(ak počítame aj tú v domácnosti) nejde.  Niekedy sme radi, že sa môžeme konečne vyvaliť do postele a nerušene spať.  Na druhej strane , a čo muži? Ich sa takáto povinnosť netýka?

Prečo  vlastne chceme dobre vyzerať? Mnohé asi  naozaj predovšetkým kvôli  partnerom , no malo by to byť hlavne kvôli sebe a svojmu zdraviu. Napríklad v miestnom obchode pozorujem predavačku  a hoci ja osobne  človeka podľa výzoru  neposudzujem, predsa len extrém udrie  do očí. Mladá žena tesne po tridsiatke  a širšia ako dlhšia. Obezita najvyššieho stupňa.  Pýtam sa , ako to mohla nechať zájsť až  do takých obludných rozmerov.  Či jej ozaj  nezáleží na sebe , či sa takto cíti dobre? Je jej to  už  jedno  alebo sa predsa v duchu trápi? No možno je na príčine choroba.  Je pravda, že  poznám aj ženy, ktoré skúšajú rôzne diéty , teraz je toho skutočne  na výber. Taká či onaká . Väčšinou  však nezafungujú.  Mala som spolužiačku , ktorá diétovala jedna radosť  a stačil deň , keď sa normálne ( nie pažravo) najedla  a kilká sa  nalepili samé.  A niekto môže jesť od vidím do nevidím- a nič!  Napríklad ja, jesť mi  chutí a pri mojej výške 166 cm si už roky udržiavam váhu 62 kilogramov a viem, že môžem do seba súkať ,čo len chcem  a tak to aj zostane. Lebo -genetika a metabolizmus. Takže  je to vlastne o tom.  No netvrdím, že treba jesť všetko .Určite zdravá strava je základom.  A takisto aj pohyb je veľmi dôležitý.

Ale gény jednoducho  nezapriete.  To máte ako s cholesterolom  A odporcovia tabletiek, neprotestujte, prosím, viem, o čom píšem. Vysoký cholesterol je dedičná záležitosť . Môžete sa stravovať najzdravšie ako viete  a sused sa  bude od rána do večera napchávať slaninou , vy ho máte pomaly vyše osem – čiže  našliapnuté na infarkt alebo mozgovú príhodu  a on ho bude mať v norme. Vtedy treba zájsť do metabolickej poradne a nechať si poradiť, začať sa liečiť. Iné nepomôže.   

Takže tak. Hlavne aby sme boli zdraví  a cítili sa dobre  a to sa prejaví aj na našom výzore.  U ženy  šťastie vidno na tvári hneď.  Celá sa rozžiari a skrásnie. Keď je  spokojná, vyzerá najlepšie. Minulý rok som na cintoríne stretla po dlhom čase známu. Pamätám si jej utrápenú tvár , žila s alkoholikom, Neskôr zomrel . Skoro som ju nepoznala, omladla najmenej o 10 rokov.

Na záver spomeniem scénu z krásneho filmu.  Vo filme Ako prichádzajú  sny lekárovi pri  autonehode zomreli  obe deti. Keď  neskôr aj on zahynie pri havárii, jeho manželka  spácha  zo žiaľu samovraždu. Tým však stráca  nárok na vstup do neba, kde sa nachádza jej manžel  a je odsúdená na večné utrpenie v pekle. Manžel sa s tým  odmieta  zmieriť a ide za ňou  do podsvetia …   A po ceste stretáva mladého prievozníka , je to krásny príjemný černoch. Celú dobu uvažuje, prečo mu je ten človek blízky. Nakoniec pochopí, že sa stretol s mŕtvym synom.

Uvedomí si, že nie výzor je dôležitý , ale duša.  Výzor je len obal. No má svoj význam. Preto kým sme tu, máme predsa len povinnosť sa o ten obal starať. Alebo  si myslíte, že telo má ísť do hrobu zhumpľované?

Ako to funguje na Facebooku alebo Bude Facebook spolupracovať v prípade strelca Juraja C?

23.05.2024

Opäť sa budem inšpirovať istým článkom, no pokojne som blog mohla spracovať aj bez tejto inšpirácie, lebo s Facebookom mám vlastné skúsenosti a čosi o praktikách aktivistov viem. Takže – históriu Juraja C. na Facebooku vymazal sám Facebook, konkrétne správca siete – Meta . Podnet na vymazanie však zrejme prišiel od nejakého [...]

Ako sa postavia čelní predstavitelia Smeru k zlu , ktoré vytvára aj Danny Kollár?

22.05.2024

Dnes som čítala článok , ku ktorému sa veľa z vás nedostane. Týkal sa známej postavičky Dannyho Kollára. Hoci tento človek Smeru dopomohol k víťazstvu, je načase vymedziť sa voči jeho metódam , extrémizmu . Alebo platí, že už nielen zo spolku s mafiou, ale aj zo spolku s extrémistami niet bezpečného úniku? Čo najnovšie tento nezrelý sebestredný narcis [...]

Má zmysel sadnúť si za okrúhly stôl?

21.05.2024

Najprv som si myslela, že je to dobrý nápad . Ale len ak za stretnutím bude nasledovať aj praktický výstup, pretože frázy skutočne nepotrebujeme. Tým praktickým výstupom som mala na mysli to, že by opozícia prestala organizovať protivládne demonštrácie a oslovila by svojich priaznivcov , vyzvala by ich ku pokoju. Lenže potom som si uvedomila, že to nejde. Čas na [...]

Mallorca

Na Malorke sa zrútila terasa reštaurácie, najmenej štyria ľudia neprežili

23.05.2024 23:02, aktualizované: 23:38

Ďalších zhruba 27 osôb utrpelo zranenia.

pásmo gazy

Izraelská armáda postupuje hlbšie do Rafahu, podľa Galanta operácia ďalej zosilnie

23.05.2024 22:26

Za posledný deň prišlo pri izraelskom bombardovaní a pozemných operáciách v celom Pásme Gazy o život 91 Palestínčanov.

Peter Pavel

Prezident Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Skončil v nemocnici

23.05.2024 21:30

Jeho zranenia nie sú vážne, vyžiadajú si však krátke pozorovanie.

okamura, SPD, protest

Danko vystúpil na Okamurovej demonštrácii v Prahe. Odporcovia po nich hádzali vajíčka

23.05.2024 21:03, aktualizované: 21:38

Danko občanom Česka zaželal vládu, pre ktorú budú na prvom mieste.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 329
Celková čítanosť: 1424851x
Priemerná čítanosť článkov: 4331x

Autor blogu

Kategórie