Založ si blog

Žena má povinnosť sa o seba starať.

Žena má povinnosť sa o seba starať – túto vetu  mi povedala pred rokmi  jedna  známa , ktorá sa práve vrátila celá rozžiarená  z kúpeľov.  Možno to povedala  aj preto, aby pred sebou ospravedlnila sumy, ktoré z rodinného rozpočtu putovali na nákup kozmetiky a drahých parfumov. Áno, na  jednej strane mala pravdu.  Ženy by sa mali o seba starať, len  to vždy pri návale povinnosti  a dvoch prácach(ak počítame aj tú v domácnosti) nejde.  Niekedy sme radi, že sa môžeme konečne vyvaliť do postele a nerušene spať.  Na druhej strane , a čo muži? Ich sa takáto povinnosť netýka?

Prečo  vlastne chceme dobre vyzerať? Mnohé asi  naozaj predovšetkým kvôli  partnerom , no malo by to byť hlavne kvôli sebe a svojmu zdraviu. Napríklad v miestnom obchode pozorujem predavačku  a hoci ja osobne  človeka podľa výzoru  neposudzujem, predsa len extrém udrie  do očí. Mladá žena tesne po tridsiatke  a širšia ako dlhšia. Obezita najvyššieho stupňa.  Pýtam sa , ako to mohla nechať zájsť až  do takých obludných rozmerov.  Či jej ozaj  nezáleží na sebe , či sa takto cíti dobre? Je jej to  už  jedno  alebo sa predsa v duchu trápi? No možno je na príčine choroba.  Je pravda, že  poznám aj ženy, ktoré skúšajú rôzne diéty , teraz je toho skutočne  na výber. Taká či onaká . Väčšinou  však nezafungujú.  Mala som spolužiačku , ktorá diétovala jedna radosť  a stačil deň , keď sa normálne ( nie pažravo) najedla  a kilká sa  nalepili samé.  A niekto môže jesť od vidím do nevidím- a nič!  Napríklad ja, jesť mi  chutí a pri mojej výške 166 cm si už roky udržiavam váhu 62 kilogramov a viem, že môžem do seba súkať ,čo len chcem  a tak to aj zostane. Lebo -genetika a metabolizmus. Takže  je to vlastne o tom.  No netvrdím, že treba jesť všetko .Určite zdravá strava je základom.  A takisto aj pohyb je veľmi dôležitý.

Ale gény jednoducho  nezapriete.  To máte ako s cholesterolom  A odporcovia tabletiek, neprotestujte, prosím, viem, o čom píšem. Vysoký cholesterol je dedičná záležitosť . Môžete sa stravovať najzdravšie ako viete  a sused sa  bude od rána do večera napchávať slaninou , vy ho máte pomaly vyše osem – čiže  našliapnuté na infarkt alebo mozgovú príhodu  a on ho bude mať v norme. Vtedy treba zájsť do metabolickej poradne a nechať si poradiť, začať sa liečiť. Iné nepomôže.   

Takže tak. Hlavne aby sme boli zdraví  a cítili sa dobre  a to sa prejaví aj na našom výzore.  U ženy  šťastie vidno na tvári hneď.  Celá sa rozžiari a skrásnie. Keď je  spokojná, vyzerá najlepšie. Minulý rok som na cintoríne stretla po dlhom čase známu. Pamätám si jej utrápenú tvár , žila s alkoholikom, Neskôr zomrel . Skoro som ju nepoznala, omladla najmenej o 10 rokov.

Na záver spomeniem scénu z krásneho filmu.  Vo filme Ako prichádzajú  sny lekárovi pri  autonehode zomreli  obe deti. Keď  neskôr aj on zahynie pri havárii, jeho manželka  spácha  zo žiaľu samovraždu. Tým však stráca  nárok na vstup do neba, kde sa nachádza jej manžel  a je odsúdená na večné utrpenie v pekle. Manžel sa s tým  odmieta  zmieriť a ide za ňou  do podsvetia …   A po ceste stretáva mladého prievozníka , je to krásny príjemný černoch. Celú dobu uvažuje, prečo mu je ten človek blízky. Nakoniec pochopí, že sa stretol s mŕtvym synom.

Uvedomí si, že nie výzor je dôležitý , ale duša.  Výzor je len obal. No má svoj význam. Preto kým sme tu, máme predsa len povinnosť sa o ten obal starať. Alebo  si myslíte, že telo má ísť do hrobu zhumpľované?

S Republikou áno či nie? Peter, veď sa neboj!

26.05.2023

Nemusím byť analytik, politológ , aby som si nevedela spočítať, že ani voľby nemusia nič vyriešiť a kríza na Slovensku môže pokračovať ďalej. Hoci by ich aj vyhral Smer , je celkom možné ,že pôjde do opozície. Robert Fico môže totiž vytvoriť koalíciu jedine s Hlasom a s národne orientovanými stranami , prípadne s drahou nevestou , ak sa , [...]

Vypočítavá mrcha?

25.05.2023

(skutočný príbeh) Juraj sedí na lavičke pri starom strome ,ktorý ešte jeho pradedo zasadil , je sparno, ale strom vrhá tieň , chládok dobre padne v tejto horúčave , och, ako tento strom miluje. A vôbec, celé svoje malé gazdovstvo ,dom, ktorý tak krvopotne postavili jeho rodičia. Pravda, otec už keď ho začali stavať,nebol práve najzdravší a stavba teda jeho [...]

Pivom k alkoholizmu? Neposlušní Íri .

24.05.2023

Počula som už viacerých fajčiarov sťažovať sa , že kým oni musia pozerať na smrtku na krabičke s cigaretami a čítať varovanie, ktoré im občas predsa len spôsobí husiu kožu , takí konzumenti alkoholu sú vo výhode. A že teda prečo sa varovanie nevzťahuje aj na alkohol , veď aj ten predstavuje takisto veľké riziko pre zdravie. Zdá sa, že tu už máme prvú [...]

Sudan

Boje v Sudáne pokračujú aj napriek predĺženému humanitárnemu prímeriu

30.05.2023 15:11

Násilnosti vyhnali z domova takmer 1,4 milióna ľudí, z ktorých viac ako 350.000 utieklo za hranice Sudánu.

polícia, pátranie, rieka, ondava

Nezvestné dievčatko zo Stropkova, ktoré spadlo do rieky, našli bez známok života

30.05.2023 15:07

Nezvestné dievčatko bolo nájdené v rieke Ondava v katastrálnom území mesta Stropkov.

očkovanie, Covid, NFS,

Vakcínam od Pfizeru vypršala záruka. Očkovanie pozastavili

30.05.2023 14:55

Vlani dorazilo na Slovensko 5,5 milióna dávok vakcíny proti covid.

Rusko Kaviareň Výbuch Bloger Pohreb

Prigožin zúri. Po útoku dronov na Moskvu zasypal ministerstvo obrany nadávkami

30.05.2023 14:00

Smradľavé hovädá, čo ako robíte?, zaútočil šéf vagnerovcov na predstaviteľov ministerstva, že dovolili, aby drony doleteli až do Moskvy.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 532469x
Priemerná čítanosť článkov: 4034x

Autor blogu

Kategórie