Založ si blog

Prečo sme volili Čaputovú , prečo ju voliť už nebudeme a prečo ju voliť netreba

Prečo Zuzana Čaputová  vyhrala voľby? Určite nie preto, že -ako čítam často v komentároch jedného diskutujúceho-, najlepšie  odôvodnila, prečo treba homosexuálnym párom pomôcť pri adopciách detí. Nuž , čo to je za téma? Koľko takých žiadostí na Slovensku existuje? Proste, téma o ničom. Okrem progresívnych aktivistov a mladých ľudí s povymyvanými  mozgami  ľudia volili Čaputovú hlavne preto, že  im pripadala nekonfliktná , mysleli sme si, že bude spoločnosť spájať. Už druhýkrát  po sebe si Slováci  zvolili  neznámu osobu, ktorá nemala skúsenosti  s riadením štátu. Volili skôr nádej, predstavu, a po voľbách narazili na tvrdú realitu. Sprvu sa zdalo, že prezidentka  bude spájať spoločnosť, no ona ju začala polarizovať. Väčšine Slovákov nerozumie , sama  tak povedala . Nikdy o Slovákov nebojovala s takým nadšením ako o Ukrajincov , pravda s výnimkou skupiny  LGBTIQ.   Držala dlho pri moci neschopných babrákov, kryla im chrbát ,lebo bolo potrebné posielať zbrane na Ukrajinu.  Posledná kauza-  kryla vládny biznis dotáciami  a teraz sa ešte sťažuje, že je obeť, lebo sa jej vyhrážajú. Pritom keď sa  dozvedela o Budajovej a Vlčanovej kauze , mala hneď odobrať týmto ministrom poverenie.  Firmy politikov a ich rodín sa  nemôžu obohacovať cez štátne zákazky či dotácie.

Dokonca aj hlúpučká Veronika Remišová po dlhom čase prehodila pár rozumných viet.  Kritizovala prezidentkin postup, lebo podľa nej nemá oporu v Ústave SR ani v ústavnej tradícii. „To, čo pani prezidentka navrhla, nie je úradnícka vláda, ale prezidentská.“ Prezidentka  ignorovala parlament.  Slovensko je pritom  stále parlamentná demokracia.

A noví ministri? Všetci majú s prezidentkou dobrý vzťah, súhlas s prezidentským palácom v základných otázkach doby.  Nenájdu chybičku krásy na tom, čo navrhne Brusel  a kamaráti spoza oceánu.

Keby táto osoba mala viac charakteru a rozumu  , už by nekandidovala.  Vidí, že 60 percent národa ju nechce, a ona sa napriek tomu snaží v politike udržať. Kto z bežných ľudí  by na toto mal žalúdok? Je ale možné, že ju jej  kamaráti   stále presviedčajú , snažia sa izolovať od reality  a tak žije v akejsi umelej bubline. Sú to falošní kamaráti, ktorí ju proste v úrade potrebujú. Pani Čaputová, dokážte ,že vám záleží na svojej rodine, na sebe,  že nie ste splachovacia. Nekandidujte a celkom pekne si niekde v zahraničí ešte môžete užívať život  s pánom Rizmanom.

 

S Republikou áno či nie? Peter, veď sa neboj!

26.05.2023

Nemusím byť analytik, politológ , aby som si nevedela spočítať, že ani voľby nemusia nič vyriešiť a kríza na Slovensku môže pokračovať ďalej. Hoci by ich aj vyhral Smer , je celkom možné ,že pôjde do opozície. Robert Fico môže totiž vytvoriť koalíciu jedine s Hlasom a s národne orientovanými stranami , prípadne s drahou nevestou , ak sa , [...]

Vypočítavá mrcha?

25.05.2023

(skutočný príbeh) Juraj sedí na lavičke pri starom strome ,ktorý ešte jeho pradedo zasadil , je sparno, ale strom vrhá tieň , chládok dobre padne v tejto horúčave , och, ako tento strom miluje. A vôbec, celé svoje malé gazdovstvo ,dom, ktorý tak krvopotne postavili jeho rodičia. Pravda, otec už keď ho začali stavať,nebol práve najzdravší a stavba teda jeho [...]

Pivom k alkoholizmu? Neposlušní Íri .

24.05.2023

Počula som už viacerých fajčiarov sťažovať sa , že kým oni musia pozerať na smrtku na krabičke s cigaretami a čítať varovanie, ktoré im občas predsa len spôsobí husiu kožu , takí konzumenti alkoholu sú vo výhode. A že teda prečo sa varovanie nevzťahuje aj na alkohol , veď aj ten predstavuje takisto veľké riziko pre zdravie. Zdá sa, že tu už máme prvú [...]

Sudan

Boje v Sudáne pokračujú aj napriek predĺženému humanitárnemu prímeriu

30.05.2023 15:11

Násilnosti vyhnali z domova takmer 1,4 milióna ľudí, z ktorých viac ako 350.000 utieklo za hranice Sudánu.

polícia, pátranie, rieka, ondava

Nezvestné dievčatko zo Stropkova, ktoré spadlo do rieky, našli bez známok života

30.05.2023 15:07

Nezvestné dievčatko bolo nájdené v rieke Ondava v katastrálnom území mesta Stropkov.

očkovanie, Covid, NFS,

Vakcínam od Pfizeru vypršala záruka. Očkovanie pozastavili

30.05.2023 14:55

Vlani dorazilo na Slovensko 5,5 milióna dávok vakcíny proti covid.

Rusko Kaviareň Výbuch Bloger Pohreb

Prigožin zúri. Po útoku dronov na Moskvu zasypal ministerstvo obrany nadávkami

30.05.2023 14:00

Smradľavé hovädá, čo ako robíte?, zaútočil šéf vagnerovcov na predstaviteľov ministerstva, že dovolili, aby drony doleteli až do Moskvy.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 532457x
Priemerná čítanosť článkov: 4034x

Autor blogu

Kategórie