Založ si blog

Prečo sme volili Čaputovú , prečo ju voliť už nebudeme a prečo ju voliť netreba

Prečo Zuzana Čaputová  vyhrala voľby? Určite nie preto, že -ako čítam často v komentároch jedného diskutujúceho-, najlepšie  odôvodnila, prečo treba homosexuálnym párom pomôcť pri adopciách detí. Nuž , čo to je za téma? Koľko takých žiadostí na Slovensku existuje? Proste, téma o ničom. Okrem progresívnych aktivistov a mladých ľudí s povymyvanými  mozgami  ľudia volili Čaputovú hlavne preto, že  im pripadala nekonfliktná , mysleli sme si, že bude spoločnosť spájať. Už druhýkrát  po sebe si Slováci  zvolili  neznámu osobu, ktorá nemala skúsenosti  s riadením štátu. Volili skôr nádej, predstavu, a po voľbách narazili na tvrdú realitu. Sprvu sa zdalo, že prezidentka  bude spájať spoločnosť, no ona ju začala polarizovať. Väčšine Slovákov nerozumie , sama  tak povedala . Nikdy o Slovákov nebojovala s takým nadšením ako o Ukrajincov , pravda s výnimkou skupiny  LGBTIQ.   Držala dlho pri moci neschopných babrákov, kryla im chrbát ,lebo bolo potrebné posielať zbrane na Ukrajinu.  Posledná kauza-  kryla vládny biznis dotáciami  a teraz sa ešte sťažuje, že je obeť, lebo sa jej vyhrážajú. Pritom keď sa  dozvedela o Budajovej a Vlčanovej kauze , mala hneď odobrať týmto ministrom poverenie.  Firmy politikov a ich rodín sa  nemôžu obohacovať cez štátne zákazky či dotácie.

Dokonca aj hlúpučká Veronika Remišová po dlhom čase prehodila pár rozumných viet.  Kritizovala prezidentkin postup, lebo podľa nej nemá oporu v Ústave SR ani v ústavnej tradícii. „To, čo pani prezidentka navrhla, nie je úradnícka vláda, ale prezidentská.“ Prezidentka  ignorovala parlament.  Slovensko je pritom  stále parlamentná demokracia.

A noví ministri? Všetci majú s prezidentkou dobrý vzťah, súhlas s prezidentským palácom v základných otázkach doby.  Nenájdu chybičku krásy na tom, čo navrhne Brusel  a kamaráti spoza oceánu.

Keby táto osoba mala viac charakteru a rozumu  , už by nekandidovala.  Vidí, že 60 percent národa ju nechce, a ona sa napriek tomu snaží v politike udržať. Kto z bežných ľudí  by na toto mal žalúdok? Je ale možné, že ju jej  kamaráti   stále presviedčajú , snažia sa izolovať od reality  a tak žije v akejsi umelej bubline. Sú to falošní kamaráti, ktorí ju proste v úrade potrebujú. Pani Čaputová, dokážte ,že vám záleží na svojej rodine, na sebe,  že nie ste splachovacia. Nekandidujte a celkom pekne si niekde v zahraničí ešte môžete užívať život  s pánom Rizmanom.

 

Názory niektorých rakúskych Slovákov -nemohli progresívci dostať aspoň Korčoka?

15.04.2024

Víkend bol pre mňa relaxačný, pretože som ho strávila s partiou mladých Slovákov žijúcich v Rakúsku. Niektorí z nich tu ešte nejakú dobu pobudnú, lebo riešia svoje rodinné problémy. Časť z nich sa ubytovala u mojej kamarátky , s ktorou sú aj v príbuzenskom vzťahu. Vďaka nim som mala možnosť spoznať názory [...]

Dezoláti a ich inkvizítori

09.04.2024

Každá doba má svojich dezolátov a prirodzene aj svojich inkvizítorov, ktorí po dezolátoch tvrdo idú. Inkvizítori dnešnej doby sa nazývajú progresívci. S progresom toho ale veľa spoločného nemajú. Alebo ak, tak pár zrniečok “múdrosti“. Dnes som si na túto tému prečítala výborný komentár Daga Daniša a pre tých, ktorí nemajú možnosť [...]

Povolebné depresie

08.04.2024

Nechápem, prečo mi bol z titulky stiahnutý článok. Asi je takisto niekto v depresii a frustrovaný . Nuž, nie je ozaj normálne , ak aj psychológ si musí zobrať tabletky na upokojenie , lebo neuniesol prehru svojho modrého kandidáta. Viac v mojom predchádzajúcom blogu. PS: Teším sa tak trocha škodoradostne , že depresia neobíde zrejme ani blogera Pavla S. , ktorý tu chŕlil [...]

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Migranti, utečenci

Česko prijalo viac utečencov, než je schopné zvládnuť, myslí si 59 % Čechov

15.04.2024 16:01

Zároveň sa však zvýšil počet ľudí, podľa ktorých sa týchto utečencov darí začleniť do spoločnosti.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 305
Celková čítanosť: 1362813x
Priemerná čítanosť článkov: 4468x

Autor blogu

Kategórie