Založ si blog

Mäso pre kanóny. Čaká nás tretia svetová vojna?

Pred pár rokmi by sa nám ani nebolo snívalo, že sa dožijeme časov, keď nám budú vládnuť hlupáci, pomätenci , podvodníci a vojnoví štváči. Ľudia, ktorí nám okliešťujú práva, siahajú na slobodu a čo je najhoršie , pomalými krokmi  nás vedú k tretej svetovej vojne. Stará obohraná pesnička  s názvom Lebo Rusko to začalo , už mnohých nudí , pretože o príčinách konfliktu sa účelovo mlčí . Tým samozrejme nikto zabíjanie a vojnu neospravedlňuje. Je však pravdou, že  mnohí Ukrajinci nechcú bojovať ,  chcú len žiť, no nemajú na výber .Na Ukrajine sa začína  prejavovať  problém so živou silou. Chýbajú vojaci, chýba mäso pre kanóny.

Preto Poľsko a pobaltské štáty prisľúbili Kyjevu odchyt ukrajinských utečencov podliehajúcich mobilizácii na svojom území. Zelenského režim  násilne núti brancov, aby išli bojovať.

Mnohé európske vlády konajú proti záujmom  svojich občanov. Veď ani väčšina  Slovákov nechce , aby sme posielali zbrane na Ukrajinu  a aby sa tak predlžoval konflikt  a počúvajú naši politici hlas ľudu? Nedávny prieskum v Nemecku  ukázal, že občania už nie sú naklonení pomoci Ukrajine  ako to bolo predtým. Možno aj preto  na  piatkovom stretnutí v nemeckom Ramsteine , keď prisľúbili krajiny NATO Ukrajine pomoc , Nemecko sprvu odmietalo  poslať na Ukrajinu svoje tanky Leopard. Až zasiahol americký minister obrany a Nemecko stiahlo chvost.  

Kandidát na českého prezidenta generál Pavel sa vyjadril, že jediná možnosť ako pomôcť Ukrajine, je vstúpiť do vojny s Ruskom. Tento chladnokrvný človek, ktorý pôsobí  navonok vyrovnane a rozvážne, bol ušitý  na mieru  ako Z. Čaputová  a  reprezentuje tie najhoršie zahraničné lobistické skupiny , jeho najsilnejšou ideológiou je militarizmus. Vyzerá to tak, že záujmy NATO  a teda hlavne záujmy USA sú také, aby sa  do vojny s Ruskom zapojili ďalšie vazalské štáty predovšetkým východnej Európy. Škoda, že v Amerike  sa už dávno nebojovalo , že nezažili to, čo zažila Európa , možno by sa  k otázkam zbrojenia a vojny stavali inak.

Čaká nás teda tretia svetová vojna? Zostáva nám už len veriť ,že zvíťazí zdravý rozum. 

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403156x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie