Ďalšie dôkazy zvrátenosti a šialenstva v dnešnom svete. Biela farba ako prejav rasizmu?

24. januára 2023, luna5, Nezaradené

Človek sa nestačí čudovať, istotne mi dáte za pravdu, že si dnes často musíme klopať po čele nad absurditami , ktoré doba prináša. A nemusí to byť ani v súvislosti so Slovenskom. Aj takzvané vyspelé demokracie akoby prichádzali do pubertálneho veku alebo inak povedané nevedia čo od dobroty. Tak napríklad  USA. Vzor mnohých našich predovšetkým liberálnych politikov. Zelenskyj mal nedávno  prejav v americkom kongrese. Ako je zvykom pri jeho prejavoch, ktoré  sú vypočítané na efekt , aj teraz zožal búrlivé ovácie , standing ovation,  poniektorí upadali skoro do mdlôb  a mávali ukrajinskými vlajkami.  No predstavte si, že sa našlo  pár opovážlivcov, ktorí mu netlieskali.  A viete , že títo ľudia boli podrobení verejnej  kritike? Michael Richard Beschloss, historik špecializujúci sa na prezidentov USA, žiada vysvetlenie, prečo niektorí netlieskali. „Musíme od nich presne vedieť, prečo,“ napísal na Twitteri. Mravnostná polícia z liberálneho média si všimla, že republikánsky politik Gaezt  sa uškrnul,  keď Zelenskyj opísal pomoc Ukrajine ako „investíciu do globálnej bezpečnosti a demokracie“ .„Necítim výčitky svedomia, že som netlieskal nejakému zahraničnému lídrovi historicky skorumpovanej krajiny, ktorý prosí o viac ako 100 miliárd dolárov, ktoré im má Kongres poslať,“ povedal Gaetz.

.A teraz zase Nórsko. V čase, keď prežívame hlbokú krízu, nórska  univerzita v meste Bergen za pomoci peňazí tamojších daňových poplatníkov skúma, či je biela farba rasistická. Vláda na to vynaložila vyše milióna eur. Ide o bielu titánovú farbu, ktorá je nórskym vynálezom.Túto farbu  možno nájsť  v produktoch bežného života ako sú  farby, potraviny, papier, tetovania, syntetické textílie, lieky či kozmetika.

Projekt skúma, ako nórska inovácia – priemyselná výroba bieleho pigmentu oxidu titaničitého – viedla nielen k estetickej túžbe po bielych povrchoch, ale ktorá bola spojená aj s rasistickými postojmi. Projekt sa nesnaží nájsť dôkazy, že súčasné používanie bielej farby je rasistické, ale preskúmať možnosť, že vynález a komerčný úspech titánovej bielej farby prispeli k sociálne toxickým názorom na rasu .