Založ si blog

O čom svedčia výsledky včerajšieho referenda

Už dopredu bolo mnohým jasné,  ako dopadne. Médiá sa nám snažili podsúvať , že bude neúspešné. Napríklad TV Markíza odvysielala reportáž, v ktorej  sa pýtala ľudí, či pôjdu na referendum a ako na potvoru  oslovila zväčša    práve tých , ktorí povedali , že sa  ho nezúčastnia.  Denník Pravda  sa zase postaral o trapas, keď deň dopredu zverejnil výsledky referenda. Atď, atď. Výsledky referenda sú a nie sú sklamaním, účasť vyše milióna voličov prehrou podľa mňa nie je.  Prehrou je skôr  do budúcna pre tých, ktorí ľudí odhovárali od účasti, lebo  sa im to môže  v čase, keď budú v opozícii, vrátiť ako bumerang.  Život  nám ukazuje, že tak to väčšinou aj býva. Najviac sklamala prezidentka , ktorá by mala byť nadstranícka . Mohla pokojne vyzvať  ľudí k účasti  s tým , že nechá na nich,  pre akú možnosť sa rozhodnú.

Výsledky referenda poznáme, ale súčasne vieme aj to, že takmer  80 percent občanov Slovenska  si praje odchod tejto vlády , z prieskumov vyplýva,  že ľudia by preferovali voľby v máji alebo júni.

Prečo ich  teda nešlo včera k urnám viac? Ak odhliadnem od toho že aj koaličné strany majú svojich priaznivcov, ktorí pochopiteľne ísť nechceli , je tu istá skupina ľudí  , ktorá sa z objektívnych príčin referenda  zúčastniť nemohla ( napríklad kvôli  chorobe, cestám ,dovolenke do zahraničia, pracovným povinnostiam …) Oveľa dôležitejší je ale fakt, ktorý  referendum zase potvrdil  , že našou  národnou slovenskou povahou  je skôr si len  šomrať, čakať   a povedať si,  že my  chod sveta  aj tak nezmeníme, teda čakajme, lebo od nás to aj tak celé nezávisí.  Takto tu žijeme.  Nadávame, ale reálne robíme málo , aby nastala zmena. Lebo- nechceme mať nepríjemnosti, lebo sme  leniví, lebo sme už  tak unavení zo života  a máme tak veľa svojich starostí, že nám neostanú sily na boj.  A dokonca aj ísť na referendum môže byť pre niekoho záťažou . Mnoho ľudí  si okrem toho  myslí ,že voľby onedlho aj tak   budú, tak nemá zmysel predbiehať vývoj.

Treba však  poďakovať  všetkým ,ktorí  sa referenda zúčastnili. Ako píšem vyššie, malé číslo to nebolo. Teraz už len musíme čakať, aby boli čím skôr predčasné voľby. A hlavne , aby sa Slováci už nedali oklamať  a aby  v nich  dostali hlasy tí, ktorí to myslia so Slovenskom dobre  , zastupujú záujmy našich ľudí a nie  záujmy cudzích mocností .    

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403180x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie