Priesvitný Heger

12. januára 2023, luna5, Nezaradené

Dnes som čítala jeden veľmi dobrý a vtipne napísaný komentár. Podelím sa s vami o pár vybratých   myšlienok.-„ To, čo tu predvádzajú Heger s Naďom, je neuveriteľne nízke. Pravidlá aj základná slušnosť hovoria, že kto je odvolaný, má odísť. A ak sa ďalej nerušene lepí k stoličke, treba ho vyviesť.Skúsme si predstaviť, že parlament odvolal Ficovu vládu. Krátko nato Fico s Kaliňákom nabehnú pred kamery a vysvetľujú, že hľadajú podpisy poslancov pre pokračovanie Ficovej vlády. V tom istom parlamente, ktorý ich odvolal…Nešlo by to.

Presne to isté by malo platiť o Hegerovi.

Ak by bol Heger alfa samec, boli by namieste obavy a obvinenia z uzurpácie moci.  Pri Hegerovi to však neplatí. Jeho pokusy držať v rukách moc aj po odvolaní nie sú nebezpečné ani drzé. Sú len neuveriteľne úbohé a otravné..

Hegerovi treba uznať, že má jednu pozoruhodnú vlastnosť. Je priesvitný. Vždy, keď sa na neho pozriete, vidíte len toho, kto stojí za ním.Od roku 2020 do konca roka 2022 to bol Matovič. Krátko po odvolaní Hegerovej vlády bolo za „premiérom“ vidieť Sulíka.Sulík po páde vlády Hegerovi povedal, že by vedel podporiť pokračovanie, respektíve reštart veľkej koalície. Sulíkove motívy pritom neboli strategické, ale čisto záchranárske. Keď Sulík videl, že jeho rukou padla ďalšia (tretia) vláda, pocítil hlboko v hrdle hrču. A skúšal seba, stranu aj verejnosť presvedčiť, že sa nestalo nič fatálne, veď vláda po poverení prezidentkou pokračuje, SaS ju vlastne nerozbila.Ďalším mužom, ktorého uvidíme v pozadí, keď sa pozrieme na Hegera, je minister obrany Naď. Chcel by pokračovať do roku 2024. A Heger to má zariadiť. Podobne je na tom Budaj. A nakoniec: pri pohľade na priesvitného Hegera uvidíme v pozadí aj ďalšiu známu postavičku. Mikuláša Dzurindu. Dáva dokopy volebnú koalíciu alebo úniu, ktorá má zachrániť malé neúspešné strany. Heger mal po odvolaní príležitosť odísť so cťou. Získal by si tým sympatie časti verejnosti, ktorá bola unavená z prestreliek Matoviča a Sulíka. Ani to nezvládol.  Pokračuje v tom, čo mu vždy išlo najlepšie: v službe hráčom, ktorých vidieť za ním.“

 A čo ma dnes rozčúlilo? Keď som videla  na TV JOJ , ako nám Američania chcú vziať Patrioty, hoci predtým  to boli oni, ktorí nás dotlačili k tomu, aby sme sa vzdali systému S 300 . Teda dotlačili Naďa. Alebo skôr presvedčili  a kúpili. Rozčúlilo ma, keď pozerám na ksicht z ministerstva obrany , ktorý s pokojom Angličana vraví, že áno ,že my potrebujeme  vlastný systém, ale  bude to aj niečo stáť a bude to aj celkom drahé. No a do tretice zase generál Macko  konštatuje, že  spojenci nás predsa nemôžu len tak donekonečna chrániť, my si musíme pomôcť sami  nákupom nového systému. Tak tomuto sa hovorí vlastizrada ,  hlavne Naď by mal byť odsúdený  za to , čo spôsobil .  Nech sa z nás nesnažia  robiť hlupákov, títo zbabelí, podlí a nemorálni politici.