Založ si blog

Ak chcete radu ako rýchlo zomrieť, stlačte trojku.

Nie, nejde o kanadský žartík, ide o kanadskú realitu. Toto sa ozývalo z linky pomoci, kam volali aj ľudia so samovražednými sklonmi.  O eutanáziu v Kanade môžete požiadať aj vtedy, ak trpíte depresiou.  

Kanadský módny reťazec La Maison Simons tento rok zverejnil krátke video s názvom Všetko je krása , ktoré je   reklamou na eutanáziu. Video vyvolalo zdesenie. Stará pravda, že cesta do pekla je dlaždená dobrými úmyslami, na Kanadu pasuje  v plnej miere. Pôvodný úmysel bol  zvoliť si eutanáziu ako krajné riešenie  pre pár nevyliečiteľne chorých, ktorí majú veľké bolesti. No celé sa to vymklo spod kontroly. Už zhruba  30-tisíc Kanaďanov takýmto spôsobom zomrelo .Mnoho z  nich si zvolilo eutanáziu  preto, že nevideli východisko zo svojej  situácie.  Napríklad žena, ktorá mala chronické alergie na chemické čistiace prostriedky, cigaretový dym.Pacient  s mozgovou chorobou, ktorému,bolo naznačené, že jeho pobyt  v nemocnici je veľmi drahý  a teda či neuvažuje o eutanázii. Pacienti  s depresiami,  ktoré sa predsa dajú liečiť. Paraolympionička  Christine Gauthierová žiadala sociálnych pracovníkov o inštaláciu schodiskovej sedačky do svojho domu, aby sa dostala na druhé poschodie. Namiesto toho jej ponúkli  zaradenie do programu eutanázie.Vojenský veterán s posttraumatickou stresovou poruchou, ktorý sa chcel liečiť, no zamestnanec ministerstva starostlivosti  sa ho opýtal,  či neuvažuje o eutanázii.
 Peniaze hľadaj na prvom mieste , takže je jasné, že  z finančného hľadiska  sa štátu viac oplatí eutanázia ako drahá liečba.   

  U nás ešte tak ďaleko nie sme. Ale nič nemožno do budúcna vylúčiť… Preto ďakujme tomu hore, že sme krajinou s pomerne silnými konzervatívnymi koreňmi. Aspoň v tomto smere nás tie korene zatiaľ chránia . Môj  osobný názor je , že ak človek trpí na nevyliečiteľnú chorobu ,má veľké bolesti , jeho ďalší život je nedôstojný  a želá si smrť, malo by mu to byť umožnené. Aj zvieratám človek pomáha, prečo teda nie ľudskému druhu?  Avšak stále musíme mať pred sebou ako memento  napríklad aj obraz Kanady.  

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

Róbert Halák

Halák zle zapojil káble. Trestné stíhanie pre incident v NR SR zastavili

20.03.2023 10:25

O podaní trestného oznámenia informoval ešte vlani predseda parlamentu Boris Kollár.

požiar

Ničivé inferno: Plamene zničili v Nových Zámkoch kamión i halu. Škoda je miliónová

20.03.2023 10:12

Zasahovalo 38 hasičov s 12 kusmi techniky.

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403176x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie