Založ si blog

O čom sa u nás nedočítate.

Vyberám zo správ takzvaného nového typu: 

 La Scala začne sezónu ruskou operou. Ukrajinci protestujú, budovu poliali farbou. Je to nehorázne, primitívne barbarstvo.  To máme za našu pomoc , myslia si mnohí Európania, ktorým sa pomaly začínajú otvárať oči.

 

Zuzana Čaputová  získala Cenu za demokraciu Madelaine Albrightovej. Albrightová je známa ako balkánska mäsiarka. Ako ministerka zahraničných vecí USA presadila vojenskú agresiu  voči Juhoslávii  a je spoluzodpovedná  za smrť tisícok žien a detí .Keď moderátorka TV Madelaine Albrightovej pripomenula, že v dôsledku sankcií USA voči Iraku zahynulo 500 tisíc detí, politička  sa vyjadrila, že „stalo to za to“!Madelaine Albrightová je  zločinec a  každý, kto takúto cenu prevezme, sa dopúšťa trestného činu schvaľovania  zločinov proti ľudskosti.

.

Okrem petície  ruských matiek, ktorá žiada stiahnutie ich synov z Ukrajiny, existuje aj na Ukrajine  petícia proti násilnému odvodu brancov, ktorú podpísalo už viac ako stotisíc ľudí. Ukrajina na rozdiel od civilizovaných európskych štátov ani v mierových časoch neumožňuje odopretie vojenskej služby. 

Štáty  ešte nikdy v dejinách neminuli toľko peňazí na armádu ako minulý rok. Predaj zbraní a vojenského materiálu za rok 2021 dosiahol 592 miliárd dolárov. Je jasné, kto  na tejto vojne zarába a prečo  vyjednávači zbrojárskych koncernov s verejnosťou- politici-  nechcú ukončenie konfliktu.

.

Britský denník Financial Times označil Zelenského za osobnosť roka , no to, že ho prirovnal k britskému premiérovi Winstonovi Churchillovi mnohých rozhorčilo. Kritici Zelenského označujú slovami klaun, šašo, narkoman.

 

Som skôr zodpovedný ako odvážny. Nerád by som sklamal ľudí,“ povedal Zelenskyj, no  opäť odmietol výzvy na rokovania s Ruskom. Pritom:

Ukrajine dochádzajú vojaci. Vo vrcholových orgánoch Kyjeva vládne silná politická panika.

Ľudí rozzúrilo, že manželka “herca” utiekla do Londýna a snaží sa Britov nahovoriť, aby sa stali “globálnymi sponzormi spravodlivosti”. Majdanom posadnutá časť verejnosti žiada, aby sa manželka ukrajinského prezidenta vrátila do Kyjeva a znášala spolu s ľudom jeho osud.

Tisíce Rusov ušlo do Spojených štátov  za vidinou slobody. Namiesto toho ale mnoho z nich  končí v detenčných centrách, ktoré popisujú ako peklo. Dozorcovia sa podľa nich správajú násilne  a pomoc právnikov je len ťažko dostupná.  Oľga  Nikitinová ušla z Ruska so svojím manželom, päť mesiacov  strávili v detenčnom zariadení, kde s ľuďmi  podľa ich slov  zaobchádzali  ako s odpadom.

  Americké impérium považuje Ukrajincov a Rusov za “laboratórne krysy” na testovanie zbraní.

Tomu sa hovorí genocída : Príslušníčka  územnej obrany ukrajinskej armády Oľga Lekunovová  sa po návrate z ruského zajatia objavila v živom televíznom vysielaní televízie NTA  a všetkým Rusom priala smrť. Doslova povedala: „Myslím si, že by mali všetci zomrieť, aj malé deti. Nemali by existovať.“ Moderátorka na jej slová odvetila: „Ostré, ale spravodlivé.“

Dodatok autorky blogu: Báť sa znamená pomaly zomierať.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403162x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie