Založ si blog

Jarek Nohavica- osobnosť dnešnej doby.

V minulosti to boli napríklad  Lasica , Satinský  či Kryl, teraz máme Nohavicu, ktorý spieva aj za nás.  Jarek zložil novú pieseň, ktorá pravdivo  zobrazuje  súčasnú politickú situáciu. Spieva o Česku ako o štáte, ktorý stratil vlastnú suverenitu a stal sa americkou kolóniou , ale jeho posolstvo je širšie.  Napríklad ako reagovalo  Poľsko, ktoré odvážne od začiatku konfliktu  všetkých burcuje ? V Poľsku vedeli, že ich zasiahla raketa z Ukrajiny , báli sa to však oznámiť , lebo čakali na reakciu Bidena, ktorý v tom čase spal.

   Počkáme, co řekne ,  tak sa volá nová pieseň Nohavicu.  Spieva, že :„Na Vianoce bude kapor alebo hus, počkáme, čo povie pán prezident USA. Urobíme koncert Landu alebo Klusa, počkáme, čo povie pán prezident USA.

Tá raketa bola Ukrajincov alebo Rusa, počkáme, čo povie pán prezident USA.

Prečo nám nefunguje horúca vládna linka, pán prezident USA spinká, spinká, spinká…“

Metaforicky by sa dalo povedať, že dnešná doba je tehotná šialenstvom. Pretože  svet neriadia rozumní ľudia. Niektorí politici strácajú súdnosť úplne ,iní si  už začínajú čo- to uvedomovať , ale ešte sa boja nahlas povedať, že cisár je nahý . A hlavne s tým čosi urobiť.

Lenže- mnohí z nich  sú v podstate už len bábkami , sú  v područí aktivistov, rôznych mimovládnych organizácii, slobodomurárov, ktorí  majú skutočnú moc  a riadia svet.

Máte strach? Tak čo urobíme? To, čo urobila Krystyna Janda vo vynikajúcom filme Výsluch – začala sa pred mučiteľmi smiať. Teda:- dnes som čítala v jednom časopise, že ak sa bojíte nejakého človeka alebo jeho funkcie , prestavte si ho . ako sedí na záchode a usilovne tlačí.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

tupý, pamätník, tyršovo nábrežie

Podozrivých z vraždy Daniela Tupého pustili na slobodu

23.03.2023 07:57

Podľa medializovaných informácií nie sú obvinení.

Pakistan Moslimovia ramadán začiatok prípravy

Pre moslimov po celom svete sa začína pôstny mesiac ramadán

23.03.2023 07:14

V predchádzajúcich rokoch priebeh pôstneho mesiaca sprevádzali obmedzenia súvisiace s pandémiou covidu.

pavel, steinmeier

Pavel: Dali sme Ukrajine, čo sme mohli. Na výrobu munície nám chýbajú ľudia

23.03.2023 06:26

Česká republika pomohla zbrojnými dodávkami Ukrajine ako mohla, ale mnoho ďalších možností už nemá, uviedol český prezident Petr Pavel.

vojna na Ukrajine, múr, Kišida

ONLINE: Rusi menia taktiku leteckých úderov

23.03.2023 06:10, aktualizované: 08:20

Rusko sa podľa zástupcu šéfa ukrajinskej rozviedky bude snažiť zničiť tie prvky kritickej infraštruktúry, ktoré sú potrebné na vedenie bojových operácií.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 404080x
Priemerná čítanosť článkov: 4001x

Autor blogu

Kategórie