Založ si blog

Jarek Nohavica- osobnosť dnešnej doby.

V minulosti to boli napríklad  Lasica , Satinský  či Kryl, teraz máme Nohavicu, ktorý spieva aj za nás.  Jarek zložil novú pieseň, ktorá pravdivo  zobrazuje  súčasnú politickú situáciu. Spieva o Česku ako o štáte, ktorý stratil vlastnú suverenitu a stal sa americkou kolóniou , ale jeho posolstvo je širšie.  Napríklad ako reagovalo  Poľsko, ktoré odvážne od začiatku konfliktu  všetkých burcuje ? V Poľsku vedeli, že ich zasiahla raketa z Ukrajiny , báli sa to však oznámiť , lebo čakali na reakciu Bidena, ktorý v tom čase spal.

   Počkáme, co řekne ,  tak sa volá nová pieseň Nohavicu.  Spieva, že :„Na Vianoce bude kapor alebo hus, počkáme, čo povie pán prezident USA. Urobíme koncert Landu alebo Klusa, počkáme, čo povie pán prezident USA.

Tá raketa bola Ukrajincov alebo Rusa, počkáme, čo povie pán prezident USA.

Prečo nám nefunguje horúca vládna linka, pán prezident USA spinká, spinká, spinká…“

Metaforicky by sa dalo povedať, že dnešná doba je tehotná šialenstvom. Pretože  svet neriadia rozumní ľudia. Niektorí politici strácajú súdnosť úplne ,iní si  už začínajú čo- to uvedomovať , ale ešte sa boja nahlas povedať, že cisár je nahý . A hlavne s tým čosi urobiť.

Lenže- mnohí z nich  sú v podstate už len bábkami , sú  v područí aktivistov, rôznych mimovládnych organizácii, slobodomurárov, ktorí  majú skutočnú moc  a riadia svet.

Máte strach? Tak čo urobíme? To, čo urobila Krystyna Janda vo vynikajúcom filme Výsluch – začala sa pred mučiteľmi smiať. Teda:- dnes som čítala v jednom časopise, že ak sa bojíte nejakého človeka alebo jeho funkcie , prestavte si ho . ako sedí na záchode a usilovne tlačí.

Uštvaná životom

26.11.2023

(skutočný príbeh zo života) Životom uštvaná, tak si pripadá Milka. Stále sa za niečím ženieme, nielen ja, aj iní, čo počúvam a načo je to dobré? Niektorí si ani neužijú života , sama som ten prípad. Večne sa len o niekoho starám, na seba nemyslím. Milka leží v nemocnici , je druhý deň po operácii. Dni v nemocnici sa vlečú pomaly [...]

Ak tu nová vláda nechce zostať len 4 roky , nemala by ísť proti výraznej časti národa

24.11.2023

Začnem poznámkou mimo témy. Nedávno sa jedna blogerka posťažovala, že oproti minulosti si všimla výrazne slabšiu čítanosť blogov. Ja si pamätám, že pred voľbami bola skutočne čítanosť blogov vyššia. Vrelo to tu , pretože skutočne išlo o veľa. Teraz z nás adrenalín opadol , a tak sme v akomsi útlme , aktivizujú sa len tí, čo sa nevedia s prehrou [...]

Ukrajinci sa snažia preprogramovať ruských zajatcov.

19.11.2023

Dnešný blog je vlastne prepisom jedného článku. Mňa upútal a možno viacerí z vás budú chcieť o probléme podiskutovať. Britské noviny The Times napísali, že ukrajinské úrady sa snažia „preprogramovať“ zajatých ruských vojakov. Ako to prebieha? Ruskí väzni sa učia ukrajinskú históriu a sú nútení počúvať ukrajinskú hymnu. V rámci programu [...]

Garisenda

Nakláňa sa už vyše 900 rokov. V Bologni zabezpečili okolie šikmej veže pre obavy z kolapsu

02.12.2023 22:36

Garisenda je nižšia z Dvoch veží v Bologni. Je vysoká 48 metrov, zatiaľ čo susedná veža Asinelli má 97 metrov.

korea

KĽDR by zasahovanie USA do činnosti jej satelitu považovala za vyhlásenie vojny

02.12.2023 22:14

Pchjongjang je pripravený označiť americké špionážne družice za primárny cieľ ničenia.

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka Kto dáva mojim perám úsmev, dáva môjmu srdcu život.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 241
Celková čítanosť: 1165076x
Priemerná čítanosť článkov: 4834x

Autor blogu

Kategórie