Založ si blog

Keďže mi včera zmazali blog s odôvodnením ,že je skopírovaný, upravujem ho

Všímam si, že niektorí blogeri píšu vlastné texty, ale časť z nich chce aj informovať o zaujímavom príspevku, ktorý bol zverejnený napríklad v zahraničí, pretože v našich médiách nemá šancu byť uverejnený. Je proste z rôznych dôvodov nežiaduci. Včera som uverejnila príspevok s názvom Rozhovor s maďarskou ministerkou spravodlivosti Judit Vargovou, pripravil Bradley Devlin pre The American Conservative. Tak teda ho nejdem kopírovať, ale komentovať.

Na rozdiel od našich bezkrvných lokajských politikov, ako napríklad Heger, Čaputová , Naď, Maďari môžu byť na tých svojich hrdí, pretože obhajujú národné záujmy. Nemusíme s nimi samozrejme vo všetkom súhlasiť., ale určite si zaslúžia náš rešpekt. Judit Vargová, maďarská ministerka spravodlivosti, v rozhovore pre The American Conservative hovorí: “Je tu národná, suverénna, konzervatívna vláda a hneď sa na ňu útočí,”, pretože Európská únia má snahu zabrzdiť sociálne konzervatívne vlády , ako sú Maďarsko, Poľsko a Taliansko. Podľa Vargovej sa Európa od konca druhej svetovej vojny dramaticky zmenila. Vysvetlila, že za komunizmu si maďarský ľud zachoval silnú “túžbu po slobode. Povedala: Ak žijete pod diktatúrou, pod tyraniou a útlakom, vašou prioritou je zbaviť sa tejto tyranie”.“My Maďari, sme žili v diktatúre, vedeli sme, aké to je, keď nesmiete povedať svoj názor. Inak vás zavreli do väzenia alebo vás mučili, alebo vás odvliekli na Sibír, do [gulagu]. Takže toto je naozaj vážna skúsenosť v našich dejinách.”“A práve preto, keď sa Maďarsko konečne zbavilo reťazí komunizmu, očakávali sme, že nájdeme svet, kde je skutočná sloboda prejavu, slobodná vôľa, sloboda názoru. Ale to nie je Európa, do ktorej sa Maďarsko vrátilo.

Vargová vysvetlila , že v Európe, do ktorej sa Maďarsko vrátilo, je stále rastúca hegemónia názorov vyvíjajúcich tlak na politikov, najmä zo strany západných médií. “Maďarsko nechcelo prejsť od jedného druhu tlaku k druhému. Chceli by sme len nahradiť závislosť [nezávislosťou].”

“Vždy sme sa chceli vrátiť domov, pretože naším domovom je Európa. A potom sme konečne legálne mohli prísť, [ale] rodina už nebola tá istá, pretože na nás tlačia, aby sme prijali líniu, najmä v oblasti rodovej politiky alebo migrácie,” povedala Vargová.

Podľa ministerky Európa a jej inštitúcie po skončení studenej vojny zápasili s dôsledkami víťazstva. Jednotný trh Európskej únie sa ukázal ako lepší hospodársky systém než sovietske centrálne plánovanie. (Samozrejme, tento trh by nebolo možné udržať bez pomoci americkej bezpečnosti voči NATO, dominantnej americkej ekonomiky a americkej pomoci). Víťazstvo Západu nad sovietskym komunizmom však znamenalo, že tieto povojnové a studenovojnové inštitúcie si museli nájsť nové zdôvodnenie svojej existencie.

Vargová tvrdí, že dnešná Európa vychádza z jednej krízy a potom skočí do ďalšej, no tieto krízy si Európa často spôsobuje sama. Momentálne EU a jej partnerské inštitúcie začali presúvať svoj hlavný cieľ z oblasti ekonomiky do oblasti kultúry. Vargová vraví , že je potrebné podporovať prosperitu, priemyselný rozvoj, zónu voľného obchodu. To malo byť cieľom EU, ale nie politické ciele, presadzovanie rodové ideológie, ideológie podporujúce migráciu. Vraví: „Keď sme vstupovali, toto nebolo medzi pravidlami, že sa musíme vzdať svojho kultúrneho zázemia. A my sa ho nechceme vzdať. Mala by zostať iba hospodárska spolupráca.“

Teraz to najdôležitejšie!

“Európske inštitúcie,” vraví, “sa stali rukojemníkmi väčšiny týchto mimovládnych organizácií. Demokracia je outsourcovaná týmto mimovládnym organizáciám, ale tieto mimovládne organizácie nikdy nikto nevolí. Majú len k dispozícii veľa peňazí, ale svojím vplyvom, prostredníctvom štúdií, propagácie, médií sú schopné ovplyvňovať verejnú mienku.”

“Je to nedemokratická oblasť, pretože nevieme, odkiaľ tieto mimovládne organizácie pochádzajú. A myslím si, že by sme mali posilniť transparentnosť, o čo sme sa pokúsili v Maďarsku. Existuje zákon, ktorý vlastne napadla Európska komisia, ktorý vyžadoval transparentnosť nad určitú výšku financovania mimovládnych organizácií v Maďarsku zo zahraničia. Nebola to prekážka na získanie finančných prostriedkov, len sme vyžadovali, aby na svojej webovej stránke uviedli, že sú mimovládnou organizáciou, ktorá je financovaná zo zahraničia nad určitú sumu peňazí. V demokratickej krajine by to nemal byť problém.”

“Mimovládne organizácie určujú verejnú mienku, a to nielen v médiách.” Týchto “niekoľko málo, veľmi známych, medzinárodne financovaných, obrovských mimovládnych organizácií – NGO, ako Helsinský výbor, Transparency International – majú politické poslanie. A to podľa mňa nepatrí do občianskej spoločnosti, to je politika. Mali by si založiť stranu, to je spravodlivé, a mali by kandidovať vo voľbách, a keď budú zvolení, potom majú právo ovplyvňovať verejnú mienku. Inak by mali len pomáhať občianskej spoločnosti.”

Tí, ktorí si myslia, že šírenie liberálnych progresívnych názorov prostredníctvom mimovládnych organizácií zlepší svet – my tomu neveríme. Myslíme si, že svet zostane vždy pekný, ak budeme mať svoje miestne komunity, svoje tradičné spoločenstvá, svoje cirkvi, svoje rodiny. A vždy si budeme vedomí [toho], čo je v našom národnom záujme, aby náš národ mohol prežiť.

Európski lídri, ako napríklad predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, to však nechcú počuť, Leyenová pri mnohých príležitostiach povedala, že by mohli existovať nástroje, ktoré by prinútili členské štáty, aby sa postavili na líniu.” 

Na záver sa vyjadrila, že silnú Európu tvoria silné členské štáty, ale bohužiaľ vidíme stále silnejúci trend centralizácie európskych inštitúcií.“Nemohla by som byť liberálnym politikom, ktorý patrí kamkoľvek, môžem patriť len svojej krajine. Nerada by som bola dnes liberálom. Prehrávajú s národnými konzervatívnymi politikmi. Sú v kríze. Ale my sme šťastní, že žijeme ako konzervatívci.”

A ja chcem podotknúť ,že nie som ani typický konzervatívec ani typický liberál, vždy sa riadim zdravým rozumom , myslím si, že pravda je uprostred a nemám rada extrémy žiadneho typu.

Hlas- strana slizkých hadov, matematikov?

19.03.2023

V tomto blogu budem o niečo osobnejšia. Skorumpovaný Smer mnohým z nás už liezol krkom . V úradoch dlhoročne zabetónované osoby, nepružnosť, byrokracia. Áno, aj rozkrádanie. Možno aj istý druh mafie. Potom prišli voľby, a poviem pravdu, už ani nepamätám, koho a či som vôbec volila. V tej dobe mi totiž bolo sympatické ešte aj Progresívne [...]

Za eutanáziu Ukrajiny nemôže len Putin.

18.03.2023

Ukrajina je pred eutanáziou. Jej vývoj nesmeruje k ničomu dobrému a všetkým realistom je jasné, že stratí niektoré svoje územia. Žiaľ, stratí ešte aj mnoho ľudí. Obyčajní Ukrajinci najviac doplácajú na tých, čo z diaľky radia a riadia Ukrajinu. Po roku 1991 až do vojny Ukrajinu ovládali oligarchovia [...]

Idú aj cez mŕtvoly! Kedy začnú mlieť Božie mlyny ?

17.03.2023

A títo sú pre našu vládu a Čaputovú vzorom! 16. marca 1968 americkí vojaci vyvraždili a vypálili celú vietnamskú dedinu My Lai, zabili 504 ľudí, z toho 182 žien a 173 detí. Rota dostala od svojho veliteľa rozkaz: „Keď je to dom, zapáľte ho. Keď je to studňa, otrávte ju. Keď to žije, zabite to!“ Tých, ktorí sa pokúšali ukryť [...]

covid, nemocnica, koronavírus

Osoby s COVID-19 od pondelka nemusia zostávať v povinnej päťdňovej izolácii

20.03.2023 08:29

Pacienti by sa však mali, tak ako pri iných akútnych respiračných ochoreniach, riadiť pokynmi lekára a liečiť sa doma.

Francúzsko štrajky

Macron chce, aby dôchodková reforma dokončila svoju demokratickú cestu

20.03.2023 07:26

Dôchodková reforma, ktorá má zvýšiť vek odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov, vyvolala v krajine niekoľko vĺn masových protestov.

Putin

Putin: Rusko je otvorené politickému a diplomatickému riešeniu ukrajinskej krízy

20.03.2023 07:10

Poznamenáva tiež, že budúcnosť mierového procesu závisí od vôle začať "zmysluplnú diskusiu s ohľadom na súčasnú geopolitickú realitu".

Banka lásky, izba Maríny, Banská Štiavnica

Marínin dom zničil oheň, jej obrazu sa zázračne nedotkol. Obnova Štiavnice môže trvať roky

20.03.2023 06:00, aktualizované: 08:35

Skaza, ktorú v Banskej Štiavnici narobil oheň, vháňa slzy do očí. Najviac utrpela Banka lásky, kde požiar vznikol. Obraz Sládkovičovej múzy, ktorá tam žila, však nezhorel.

luna5

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 403152x
Priemerná čítanosť článkov: 3992x

Autor blogu

Kategórie